Final4

2021.05.29. 06:54

Női kézilabda BL Final4 – Hétméteresek döntöttek, az ETO nem jutott a döntőbe – Fotógalériák

Sem a rendes játékidő, sem a hosszabbítás nem hozott döntést. A hétméteresek a francia csapat sikerét hozták, így a Győri Audi ETO vasárnap a bronzmeccsen léphet pályára.

Forrás: Kisalföld

Ambros Martín, a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának vezetőedzője elismerte, nem úgy végződött a francia Brest Bretagne elleni Bajnokok Ligája-elődöntő, ahogyan szerették volna.

„Nagyon lassan kezdtük a mérkőzést, a lehetőségeink megvoltak, ám sokat hibáztunk. A második félidőben támadásban jobbak voltunk, de nem tudtuk megnyerni a mérkőzést, sajnos nem úgy végződött, ahogyan szerettük volna” – nyilatkozta a szakvezető a szombati a találkozót követően a Papp László Budapest Sportarénában tartott sajtótájékoztatón. Ambros Martín hozzátette: a védekezésük nagyon jól működött az első játékrészben, a másik kapu előtt azonban sok labdát adtak el és nagyon sok lehetőséget hagytak ki, igaz, a második felvonásban ellenfelük hibázott sokat.

„Nagyon nehéz meccs volt, és a végjáték még nehezebbé tette. Sajnálom, hogy nem sikerült, pedig minden esélyünk megvolt a győzelemre” – vélekedett.

A két góllal záró Fodor Csenge úgy értékelt, ezúttal nem azt nyújtották, amit tudnak, és nem azt mutatták a pályán, amit az edzéseken.

„Nagyon jól dolgoztunk az elmúlt napokban, tudtuk, mit fog csinálni az ellenfél. Többször is befejezhettük volna a meccset, voltak helyzeteink az utolsó percekben, de mindannyian hibáztunk, csapatként veszítettünk” – nyilatkozta. Hozzátette, az első félidőben próbálták megbecsülni a labdákat, de emiatt lassúvá vált a támadójátékuk. A második felvonásra elöl sokat javultak, lendületbe kerültek, de szerinte összességében többet hibáztak támadásban, mint védekezésben. „Nagyon bíztunk benne, hogy meg tudjuk csinálni, de szinte semmi nem jött össze. Nagyon szerettük volna a döntőbe jutást, és nagy csalódás, hogy nem sikerült” – vélekedett.

Az ugyancsak két gólig jutott Estelle Nze-Minko úgy vélekedett, a négyes döntők első mérkőzése mindig nehéz, mert alkalmazkodniuk kell a körülményekhez. Felidézte, hogy a meccs elején nagyon lassú volt a tempójuk, időbe telt, mire játékba lendültek, de a második félidő már sokkal jobb volt mindkét fél számára.

„Ma nem teljesítettünk jól, a játékunk tele volt hullámvölgyekkel, sokat hibáztunk támadásban, büntetőket is rontottunk. Lehet, hogy túlságosan idegesek, feszültek voltunk, Ambros Martín mondta is a szünetben, hogy próbáljuk élvezni a játékot, de ma nem tudtuk megmutatni, mire vagyunk képesek” – magyarázta.

Korábban írtuk:

Győri Audi ETO-Brest Bretagne 25-27

A címvédő Győri Audi ETO KC hétméteres-párbaj után 27-25-re kikapott a francia Brest Bretagne csapatától a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében, a Papp László Budapest Sportarénában zajló négyes döntő szombati játéknapján.

Eredmény, elődöntő: Brest Bretagne (francia)-Győri Audi ETO KC 27-25 (11-8, 20-20, 22-22, 23-23) – hosszabbítás után

gólszerzők: Gros 9, Jaukovic 5, Pop-Lazic 4, Toublanc, Gulldén 3-3, Niakate 2, Coatanea 1, illetve Kristiansen 8, Brattset, Amorim, Oftedal 3-3, Görbicz, Fodor, Nze Minko, Faluvégi 2-2

lövések/gólok: 50/27, illetve 50/25

kapusteljesítmény: 43, illetve 33 százalék

kiállítások: 10, illetve 8 perc

A győriek 4-3 után 16-15-nél vezettek ismét a rendkívül taktikusan védekező franciák ellen. Görbicz Anita a rendes játékidő utolsó percében büntetőt hibázott, majd az ellenfél egyenlített, így hosszabbításra volt szükség. A ráadásban három-három gól született, ezért hétméteres-párbaj döntött, amelyet 4-2-re nyert meg a Brest.

Az ETO 13. alkalommal játszott elődöntőt a BL-ben, ötödik alkalommal fordult elő, hogy a legjobb négy között búcsúzott, háromszor ezüst-, ötször pedig aranyérmet nyert.

Az ETO rekordot jelentő, 56 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben, ebben az időszakban 48 győzelem és immár nyolc döntetlen a mérlege, mert ebbe a rendes játékidő végeredménye számít bele.

Hétméteresek

9. hetes: Gulldén hetesét Leynaud nem tudja hárítani, így a Brest Bretagne jut a BL döntőjébe. Az ETO a bronzéremért játszhat vasárnap. 2-4.

Hosszabbítás 2. félidő

5. perc: Passzívban a Brest. Az ETO-é a labda. Nze Minko lövését védi Toft. Öt másodperc már kevés a Brestnek, hogy támadást indítson: vége a hosszabbításnak is, jönnek a hétméteresek.

4. perc: Hétméterest ér Brattset Dale közelharca Grosszal. Kristiansen teljesíti, amit kell: egyenlít! 23-23.

3. perc: Passzívból lő Kristiansen, laposan. Toft véd. Toublanc eredményes ajobb szélről. 22-23.

2. perc: Nincs gól a győri akció végén sem. Niakate messziről lő, Solberg magabiztosan véd.

1. perc: Lassource lövését Solberg tolja a kapufára.

Hosszabbítás 1. félidő

5. perc: Passzívból lő már Jaukovic, Solberg üti ki a labdát. Jó lenne góllal befejezni a támadást, mivel a franciák kezdik majd a hosszabbítás második félidejét. Kristiansen lövését védi Toft. Időn túli bresti szabaddobás a végén: Gros a kapu fölé hajítja a labdát. Döntetlen még mindig a meccs.

4. perc: Amorim és Toft párbaját megint a franciák kapusa nyeri.

3. perc: Faluvégi lövése a rövidre befér. 22-21. Gros egyenlít megint. 22-22.

2. perc: Amorim lövését védi Toft. Solberg is bemutat egy védést, Jaukovic lőtt.

1. perc: Az ETO kezdi a hosszabbítást. Kristiansen hetesgóljával vezet ismét a győri csapat. 21-20. Jaukovic messziről egyenlít. 21-21.

Rendes játékidő

60. perc: Amorim visszaszerzi az elveszett labdát, és kiharcol egy hetest. Toft védi Görbicz büntetőjét. Időkérés a Brestnél. Jaukovic tíz másodpervvel a vége előtt egyenlít. 20-20. Időn túli szabaddobás a legvégén. Videóznak a játékvezetők: az a vége, hogy nincs időn túli szabaddobás. Öt perc szünet után jön a ráadás.

59. perc: Passzívig támad az ETO, rossz a passz. Coatanea ziccerben: Solberg megint véd! Időt kér a győri vezetőedző.

58. perc: Solberg lábbal védi Gros lövését. Oftedal betalál. 20-18. Pop-Lazic gyors gólja még egy kiállítást is ér sajnos, Nze Minko csak a meccs legvégén jöhet majd vissza. 20-19.

57. perc: Amorim passza nem jut el Brattset Daléig. Solberg védése most nagyon-nagyon kellett a túloldalon! Oftedal viszont jól passzol, Brattset Dale találatával megint vezet az ETO. 19-18.

56. perc: Távoli góllal egyenlít Gros. 18-18.

55. perc: Gros gólt lő. 18-17. A túloldalon Görbicz lövése kimarad.

54. perc: Oftedal lövése a kapusról jut a hálóba. 18-16.

53. perc: Jaukovic messziről akaszt nagy gólt a bal felsőbe. 17-16. Martín időkérése után folytatódik majd a mérkőzés.

52. perc: Brattset Dale pazar labdát kap, a gólja sem csúnya. 17-15. Eladják a labdát a másik oldalon a franciák.

51. perc: Passzívban megint a pinkmezesek. Gulldén pattintja a labdát Solberg kapuja mellé.

50. perc: A Brest már 11 perce gólképtelen. Labdát veszít az ETO, de nem tudnak gyors akciót indítani a franciák.

49. perc: Kobylinska lő, Solberg véd, sípszó nincs.

48. perc: Támadóhiba Amorimnál.

47. perc: Kiállítják Nze Minkót. Passzívban a Brest, és el is veszik tőlük a labdát a portugál játékvezetők.

46. perc: Niakate passza nem jut el a címzetthez. Brattset Dale harcol ki hétméterest. Görbicz bevarrja. 16-15.

45. perc: Megint nincs francia gól, de győri sem, mert a túloldalon Görbicz lövése elszáll a kapu mellett.

44. perc: Faluvéginek összejön a gól, egyenlő az állás! 15-15. Időt kér a Brest.

43. perc: Amorim megint villan! 14-15. Solberg véd, egyenlíthet az ETO!

42. perc: Előbb Amorim, aztán Kristiansen is betalál! 13-15. Pop-Lazic kiáll két percre.

40. perc: Kristiansen lövését is hárítja Darleux. Gros hibázik támadásban.

39. perc: Amorim tenyerébe beleszalad Gros, kiállítják a győri játékost. Gros ejti a labdát a kapuba. 11-15.

38. perc: Fodor lövése ezúttal is kimarad: Darleux most a kapufa segítségével véd.

37. perc: Fodor lövését védi Darleux. Nyitott védekezésben a győriek. Coatanea eredményes a szélről. 11-14.

36. perc: Belemenés a franciáknál. Kristiansen góljával egy gólra olvad a különbség: ebből az emberelőnyből jól jön ki az ETO. 11-12. Niakate éles szögből, Solberg lábai között talál a kapuba. 11-13.

35. perc: Ismét emberelőnybe kerül az ETO, Jaukovic áll ki két percre. Fodor szépít. 10-12.

34. perc: Indulhat a Brest, de lábat ér a labda Coataneánál.

33. perc: Coatanea lövését védi Solberg.

32. perc: Faluvéginek nem jön össze a gól. Gros a jobb felsőbe lő. 9-12. Győri hetes jöhet. Kristiansen lövését védi Darleux.

31. perc: Amorim előtt lehetőség adódik, gólt szerez belőle (tegyük hozzá, hogy még emberelőnyből). 9-11. Solberg védése is jókor jön.

30. perc: Emberelőnybe kerül az ETO, Niakate kiállítása a második félidőre is átnyúlik majd. Oftedal lövését Darleux a kapufára tolja. A Brestnek már nincs ideje támadásra, vége az első félidőnek.

29. perc: Passzívig támad az ETO, Oftedal rosszul passzol. Lassource iramodik meg, de Leynaud kivédi a ziccert.

28. perc: Megint francia hetes következik. Gros áll oda ezúttal, ezt is belövi. 8-11.

27. perc: Oftedal rosszul passzol a szélre. Időkérés a Brest Bretagne oldalán. Labdaszerzés, Nze Minko-gól. 8-10.

26. perc: Gros lövése elszáll a kapu mellett.

25. perc: Niakate lövése nem jó, de sajnos nem tud tovább zárkózni az ETO Nze Munko belemenése miatt. Újabb francia hetes: Gulldénnel ezúttal Solberg áll szemben, de ennek is gól a vége. 7-10.

24. perc: Nze Minko felismeri a lehetőséget. 7-9.

23. perc: Nagy küzdelem után Brattset Dale eredményes. 6-9. Gros lövését védi Leynaud.

22. perc: Niakate a kapufát találja el, a kipattanó épp Toublanchoz pattan, ő meg gólt szerez. 5-9.

21. perc: ETO-hetes: Kristiansen ezt is gólra váltja. 5-8.

20. perc: Nze Minko lövése lábon találja a beállót. Pop-Lazic az üres győri kapuba lő. 4-8.

19. perc: Pop-Lazic újabb gólja után Martín időt kér. 4-7.

18. perc: A győrieknél nem jön össze ugyanez: Oftedal labdája nem jut el Brattset Daléig.

17. perc: Passzívban a Brest. Megtalálja a bejátszás Pop-Lazicot, ő pedig gólt szerez a lehetőség végén. 4-6.

16. perc: Mindkét csapat nagyon keményen védekezik, ennek köszönhetően nagyon kevés a gól. Most Kristiansen passzát fülelik le a brestiek.

15. perc: Edwige szabálytalankodik támadásban.

14. perc: Niakate harcol ki hetest. Gros belövi. 4-5.

13. perc: Hiba hiba hátán: labdát veszít az ETO, belemenés a franciáknál. Aztán Amorim lövését védi lábbal Darleux.

12. perc: Glauser érkezik a győri kapuba, de Gulldén büntetőjét nem tudja védeni. 4-4. Lukács próbálkozását Darleux védi.

10. perc: Hetes és két perc ismét: Løseth a kiállított játékos. A büntetőt ezúttal is Kristiansen lövi, a labda ezúttal is a hálóban köt ki. 4-3.

9. perc: Gros átlövése a hálóban. 2-3. Kristiansen messziről, talpról, emberhátrányból, passzívból. 3-3.

8. perc: Passzív játék miatt elveszik a labdát a Bresttől. Kristiansen rosszul passzol Lukácsnak. Amorimot kiküldik két percre. Ő sem érti, hogy miért, de vagyunk ezzel még néhányan...

7. perc: Támadóhiba a franciáknál, Lukács lövése a kapufát találja el a másik oldalon a gyors győri akció végén.

6. perc: Hetest lőhet az ETO, Coatanea kiáll két percre. Kristiansen értékesíti a büntetőt. 2-2.

5. perc: Amorim lövése a francia sáncról megy el a kapu mellett. Oftedal lövését védi Darleux, Jaukovic viszont betalál: vezet a Brest! 1-2.

4. perc: Kristiansen kezéből kiszedik a labdát. Foppáig nem jut el a labda, mert jól védekezik a győri csapt.

3. perc: A kapufa segíti ki az ETO-t. Amorim lövését védi Darleux. Egyenlít Ana Gros. 1-1.

2. perc: Nem cserél támadásban sem az ETO. Fodor lövi az első gólt. 1-0. A helyi kijelzővel lehet valami gond, emiatt áll most a játék egy ideje. Legalább öt percig állt a játék, de úgy néz ki, folytatódhat a mérkőzés.

1. perc: Leynaud, Lukács, Kristiansen, Edwige, Oftedal, Amorim és Fodor a győriek kezdője. A pinkben játszó franciák kezdik a meccset. Jaukovic lövését védi Leynaud.

15:00 - Már a pályán melegítenek a lányok

Előzetes – A két csapat eddig hatszor találkozott a BL-ben, és három győri siker mellett háromszor döntetlent játszottak egymással. A közelmúltbeli mérleg még árulkodóbb, ugyanis tavaly január óta egy egygólos ETO-siker mellett háromszor pontosztozkodás lett a vége. A mostani szezonban az egymás elleni csoportmeccseken kívül a győriek kétszer, a franciák négyszer játszottak döntetlent.

Az ETO rekordot jelentő, 55 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben, ebben az időszakban 48 győzelem és hét döntetlen a mérlege. A jelenlegi idényben a Brest a pályán csak kétszer kapott ki, mindkétszer az orosz CSZKA Moszkvától – amely a másik elődöntőben a norvég Vipers Kristiansanddal találkozik -, egyszer pedig a koronavírus-járvány miatti szigorú utazási korlátozások következtében nem állt ki a román Ramnicu Valcea ellen, ezért hivatalosan azt a mérkőzést is elveszítette.

A győriek felkészülése nem volt zavartalan, hiszen május 5-én 31-22-re kikaptak a Ferencváros otthonában, ezzel lépéshátrányba kerültek a bajnoki címért zajló csatában. Ennek következtében két nappal később menesztették Danyi Gábor vezetőedzőt – akinek a nyári távozását már január elején bejelentették -, és július helyett már május közepén visszatért a kispadra a spanyol Ambros Martín, aki 2012 és 2018 között a Győr vezetőedzőjeként négyszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját, a bajnokságot és a Magyar Kupát pedig egyaránt ötször.

Az ETO két héttel ezelőtt egy 29-25-ös sikerrel visszavágott az FTC-nek a Magyar Kupa elődöntőjében, a fináléban pedig a Debrecent győzte le hat találattal, vagyis a jelek szerint az edzőváltást követően ismét jó formába került. Mindeközben a Brest megnyerte a Francia Kupát, a bajnoki döntőben pedig idegenben szerzett több góljának köszönhetően jobbnak bizonyult a Metznél.

Az európai szövetség honlapján Ambros Martín úgy fogalmazott, egyrészt sok változtatásra nincs idő, másrészt Danyi Gábor nagyon jó munkát végzett az elmúlt években, ezért nincs is sok változtatnivalója. Hozzátette, megpróbálta feszesebbé tenni a védekezést és a támadást, illetve helyreállítani a játékosok magabiztosságát, hogy ismét meg tudják mutatni, mennyire jók és mit tudnak a pályán.

„Ebben a szezonban még nem nyertünk a Brest ellen, ezért úgy gondolom, nagyon hasonló a két csapat. Szerintem a négyes döntőben nem annyira fontos, ami az idény korábbi szakaszában történt. Bár ugyanazok a csapatok és ugyanazok a játékosok, de a környezet teljesen más. Valahogyan meg kell találnunk azt az extra energiát, amivel legyőzhetjük őket, és továbbjuthatunk” – nyilatkozta.

A spanyol szakvezető szerint egyáltalán nem véletlen, hogy a franciák ilyen jó szezont produkálnak, hiszen a kulcsembereinek többsége, Isabelle Gulldén, Ana Gros, illetve a beállóik és a szélsőik hosszú ideje együtt játszanak. Hangsúlyozta, a Brest képes az utolsó pillanatig küzdeni, ez kiderült a bajnoki döntőben is, hiszen a hét góllal elveszített első meccs után talpra tudott állni.

„A visszavágó biztosan még több önbizalmat adott nekik a mostani hétvégére, és azért is nagyon motiváltak lesznek, mert játékosaik egy része a szezon után távozik” – vélekedett Martín.

A szlovén Ana Gros 118 találattal vezeti a mostani idény góllövőlistáját, amelyen az első húszban négy győri található: Veronica Kristiansen (83), Estelle Nze Minko (79), Stine Oftedal (76) és Lukács Viktória (66).

Ambros Martín szerint első ellenfelük játékát nem fogja befolyásolni, hogy a csapat először szerepel a BL négyes döntőjében, mivel játékosai rendkívül tapasztaltak, és rengeteg Bajnokok Ligája-mérkőzés van a hátuk mögött.

„Emiatt nem lesznek hátrányban, inkább élvezni fogják ezt a tornát” – vélekedett.

Az 53 éves tréner elismerte, csapata előnyben lesz abból a szempontból, hogy az aréna felét magyar szurkolók töltik meg, a többi helyre az óvintézkedések miatt nem árusítottak belépőjegyeket, vagyis külföldi drukkerek nem lesznek a lelátókon.

„Még jobban fogunk hajtani, hiszen egy ilyen nehéz és furcsa szezon végén a szurkolóink előtt játszatunk. Remek dolog, hogy visszatérhetnek, hiszen támogatni fognak minket, mint mindig, és ez további motivációt ad a csapatunknak, de nagy felelősséget is jelent, mert győzelmet várnak tőlünk” – fogalmazott.

A vezetőedző szerint a közelmúltbeli visszatérése ellenére nem ez lesz az eddigi legnehezebb négyes döntője, hiszen mindegyik nehéz volt.

„Két csapatot kell legyőznünk 24 órán belül, mégsem gondolkodom azon, milyen nehéz lesz, csak arra koncentrálok, hogy úgy állítsam össze a csapatot, hogy jól teljesítsünk és jól összpontosítsunk” – mondta.

Az orosz Rosztov-Donhoz távozó brazil Eduarda Amorim és francia Beatrice Edwige, valamint a visszavonuló Görbicz Anita az utolsó BL-meccseit játssza győri színekben ezen a hétvégén.

A Győr-Brest elődöntő szombaton 15.15 órakor kezdődik, utána 18 órától a BL-újonc orosz bajnok CSZKA Moszkva, és a 2018/19-es idényben bronzérmes, norvég bajnok Vipers Kristiansand találkozik egymással. A helyosztókat vasárnap 15.15-től és 18 órától rendezik.