bajnokok ligája

2021.04.10. 07:40

Női kézilabda BL – Megvan a Final4 – Győri Audi ETO-Buducnost 24-21 – fotók

Megnehezítette az ETO dolgát a montenegrói csapat, de végül sikerült ezt a meccset is megnyernie a győri együttesnek.

kisalfold.hu

Fotós: Csapó Balázs

Audi ETO-Buducnost 24-21 (10-11)

lövések/gólok: 47/24, illetve 49/21

gólok hétméteresből: 6/4, illetve 6/5

kiállítások: 4, illetve 10 perc

Továbbjutott: a Győr, kettős győzelemmel, 54-40-es összesítéssel.

A címvédő Győri Audi ETO KC kettős győzelemmel jutott be az elődöntőbe a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután 24-21-re nyert a montenegrói Buducnost Podgorica ellen a negyeddöntő szombati, hazai visszavágóján. A párharc egy héttel ezelőtti első meccsét 30-19-ra nyerte meg idegenben az ETO.

A győriek rekordot jelentő, 55 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek a BL-ben. Ebben az időszakban 48 győzelem és hét döntetlen a mérlegük.

A mezőny legeredményesebb játékosa a montenegrói Jovanka Radicevic volt hét góllal, a hazaiaknál Amorim, Kristiansen, Fodor és Faluvégi is négyszer talált be. A kapusok közül Solberg nyolc védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két csapat 25. egymás elleni tétmérkőzésén három vereség és négy döntetlen mellett 18. alkalommal nyert a Győr. Az elődöntő sorsolását kedden tartják, a négyes döntőre pedig május 29-30-án kerül sor a Papp László Budapest Sportarénában.

Percről percre

60. perc: Pineau betalál. 23-21. Faluvégi még válaszol a vége előtt. 24-21.

59. perc: Mehmedovic ziccere a kapufára hull.

58. perc: Solberg próbál az üres kapuba találni, de Attingré résen van.

57. perc: Solberg védi Radicevic lövését. Montenegrói időkérés.

56. perc: Pineau sánca jó Amorimmal szemben. Amorim aztán kiáll két percre.

55. perc: Radicevic góljával zárkózik háromra a Podgorica. 23-20.

54. perc: Hansen adja a gólpasszt Brattset Dalének. 23-19.

53. perc: Mehmedovic eredményes. 22-19. Brattset Dale lövését védi Attingré.

52. perc: Solberg védi Radicevic lövését. Újabb győri büntető, Görbicz ezt is belövi. 22-18. Emberelőnybe kerül az ETO.

51. perc: Győri hetes, Görbicz bedobja. 21-18.

50. perc: Mehmedovic a kapufát találja el passzívból.

49. perc: Amorim eredményes egy labdaszerzés után. 20-18.

48. perc: Radicevic lövése után Solberg csak a gólvonal mögül tudja kiütni a labdát. Faluvégitől jön a gyors válasz. 19-18.

47. perc: Brattset Dale szép gólt dob. 18-17. Időkérés a vendégeknél.

46. perc: Amorim lövése a kapufáról kapu mellé száll. Faluvégi labdát szerez.

45. perc: Passzívból kapnak hetest a montenegróiak, Lukácsot pedig kiállítják két percre. Radicevic belövi. 17-17.

44. perc: Mehmedovic találatával ismét egyenlő az állás. 16-16. Amorim gyorsan góllal felel. 17-16.

43. perc: Brnovic is kiáll két percre. Lukács végre megszerzi az első gólját. 16-15.

42. perc: Pavicevic betalál, de rálép a vonalra.

41. perc: Radicevic ezt a büntetőt is bedobja. 14-15. Kristiansen harcossága gólt ér. 15-15.

40. perc: Nze Minko egyenlít – még éppen emberelőnyből. 14-14. Hetest harcol ki Brnovic.

39. perc: Kettős emberhátrányból talál be Brnovic. 13-14.

38. perc: Faluvégi megsérül, Mehmedovicot kiállítják két percre. Kristiansen hetese elmegy a kapu mellett.

37. perc: Solberg védi Maslova próbálkozását. Ramusovic kiszáll két percre a játékból – immár másodszor.

36. perc: Oftedal lövését tolja a kapufára Arenhart. A montenegrói indítás nem jó, Fodor viszont betalál. 13-13.

35. perc: Radicevic értékesíti a hetest. 12-13.

34. perc: Pineau lövését a sánc segítségével védi Solberg. Faluvégi egyenlít. 12-12.

33. perc: Faluvégi betalál a rövid sarokba. 11-12.

32. perc: Solberg védi Mehmedovic lövését.

31. perc: Solberg áll most a győri kapuban. Maslova avatja fel. 10-12.

30. perc: Elveszíti az ETO a megszerzett labdát. Leynaud véd egyet a dudaszó előtt: egy góllal vezet a félidőben a Buducnost.

29. perc: Pineanu lövése a bal felsőben. 10-11. Lépéshiba Oftedalnál.

28. perc: Radicevic góljára Amorim gyorsan válaszol góllal. 10-10.

27. perc: Az Edwige által kiharcolt hetest Attingrének dobja be Kristiansen. 9-9.

26. perc: Radicevic a kapufára lövi a labdát.

25. perc: Maslova betalál. 8-9. Sajnos nem jó a passz a szélre Faluvégihez.

24. perc: Kristiansen ziccerét védi Arenhart. Danyi Gábor kér időt. Támadóhiba Hansennél.

23. perc: Amorim egyenlít. 8-8.

22. perc: Fodor harmadik gólját dobja. 7-7. Mehmedovic is betalál. 7-8.

21. perc: Újabb montenegrói hetes. Mehmedovic belövi. 6-7. Hansen próbálkozása nem jó. Pineau a kapufára ejti a labdát.

20. perc: Radicevic eredményes hétméteresből. 6-6. Edwige ziccerben nem találja el a kaput.

19. perc: Mehmedovic mellé lő. Fodor lövését a kapufára tudja tolni Arenhart.

18. perc: Dzaferovic lövését biztosan védi Leynaud. Kristiansen lövése a sáncról jut a kapuba. 6-5.

17. perc: Mehmedovic egyenlít. 5-5. Faluvégi elcsúszik.

16. perc: Maslova nem talál kaput. Amorim lő, a kapufa segíti ki Arenhartot.

15. perc: Támadóhiba Ramusovicnál. Görbicz hetesét nem adják meg (rálépett a vonalra). Buducnost-időkérés.

14. perc: Leynaud védi Pineau lövését. Brattset Dale gyors góljával ismét a győri csapatnál az előny. 5-4.

13. perc: Labdát szerez Nze Minko. Lukács kapufája után ismét Fodoré a kipattanó, ennek is gól a vége. 4-4.

12. perc: Nem jutnak lövésig a vendégek. Nze Minko adja el aztán a labdát.

11. perc: Edwige blokkolja Pineau lövését. Dzaferovic viszont eredményes. 2-4. Krisiansen szépít. 3-4. Ramusovicot kiállítják róla.

10. perc: Labdát veszít a győri csapat, Pavicevic ismét betalál. 2-3. A kapufán csattan Kristiansen próbálkozása.

9. perc: Pavicevic egyenlít. 2-2.

8. perc: Támadóhiba Brattset Dalénél.

7. perc: Montenegrói hetes, Radicevic a kapufát talál meg, onnan kifelé perdül a labda.

6. perc: Görbicz jön, bedobja. 2-1. Mehmedovic a kapufát találja el. A gyors győri akció végén Lukács lő, Arenhart véd.

5. perc: Pineau egyenlít. 1-1. Kristiansen bünteőt harcol ki.

4. perc: Kristiansen lövését védi Arenhart, Fodoré a kipattanó, és ő lövi az első gólt. 1-0.

3. perc: Pavicevic rálép a vonalra.

2. perc: Pineau is fölé durrant. Labdát veszít az ETO, Pavicevic ziccere a kapufán csattan.

1. perc: A zöldben játszó ETO kezdi a meccset, fehérben a vendégek. Oftedal lövése elszáll a kapu fölött.

Előzetes – Szombaton este 6 órakor az Audi-ETO a montenegrói Buducnostot fogadja a Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóján. A zöld-fehérek fél lábbal gyakorlatilag már továbbjutottak, hiszen egy hete Podgoricában 30–19-re győztek.

„Nem szeretek semmit elkiabálni, hiszen azért van hátra egy visszavágó, sőt, egy Covid-teszt is, de álszentnek sem szabad lenni, valóban nagy esélyünk van arra, hogy bejussunk a négyes döntőbe. Ezzel nem elégednénk meg a visszavágón, ezt a meccset is szeretnénk megnyerni, komolyan vesszük az újabb feladatot, és úgy állunk hozzá, mint bármelyik BL-mérkőzéshez. A tizenegy gólos előny ide vagy oda, egy Buducnost ellen mindig teljes koncentráció kell a sikerhez. Ami nagyon fontos, hogy Puhalák Szidónia kivételével teljes kerettel tudtunk a héten dolgozni, és a meccsen is remélhetőleg lesz idő a terheket megfelelően elosztani, hiszen sűrű a szezon vége. Jövő héten például ismét válogatotthét, majd pedig jönnek a bajnokik és a Magyar Kupa” – fogalmazott Danyi Gábor, az Audi-ETO vezetőedzője.