bajnoki

2021.04.28. 08:18

NB II foci – Hiába az egyenlítés: ETO FC Győr –Szolnoki MÁV 2-3 – fotók a meccsről

0-2-ről még visszajött az ETO. De aztán egy büntetővel győzött a Szolnok.

kisalfold.hu

Fotó: Huszár Gábor

Fotós: HUSZAR GABOR

ETO FC Győr –Szolnoki MÁV 2-3 (0-2)

Győr, ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezeti: Nazsa Tamás (Berényi Ákos, Márkus Péter)

ETO FC Győr: Ruisz – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes– Kiss M. – Vukasovic, Vitális, Májer – Priskin, Berki. Vezetőedző: Dobos Barna

Szolnoki MÁV FC: Csáki – Csirmaz, Horgosi, Kovács O., Tamás L., Kotula – Tisza, Kónya, Berdó – Rokszin, Novák Cs. Vezetőedző: Csábi József

Edzői nyilatkozatok

Dobos Barna: – Csalódottak vagyunk, hiszen már az első félidőben hátrányba kerültünk. Készültünk arra, hogy a pontrúgásokat levédekezzük, valamint azt meg kell jegyeznem, hogy sokkal nagyobb harcosságot várok el a játékosoktól, mint az első játékrészben. A második félidőben aztán javult a játékunk, visszajöttünk a mérkőzésbe, de sajnos a végén egy nagy hiba eldöntötte a három pont sorsát.

Csábi József: – Két ellentétes félidő volt. Az elsőben le kellett volna rendeznünk a mérkőzést. Szünet után felpörgött az ETO, egyenlíteni is tudott, de az, hogy ezek után meg tudtunk újulni, azt bizonyítja, hogy léptünk egy szintet.

Videó a meccsről

Percről percre

90+3. perc: Az utolsó ETO-szöglet után Csáki vetődik a labdára, a játékvezető pedig véget vet a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmüket!

90+2. perc: Csáki látványos időhúza is sárgát ér.

90+1. perc: Három perc a ráadás.

84. perc: Novák tizenegyesét nem tudja védeni Ruisz, csak beleérni tud. 2-3

84. perc: Lipták kap sárgát, a szolnokiak pedig büntetőt lőhetnek.

83. perc: Sitku L. áll be Csirmaz helyére. Fél perccel később a kapu torkából fejeli ki a labdát Lipták egy emelés után.

81. perc: Egyenlít az ETO. 2-2. Vitális balolali szabadrúgását Farkas B. adja középre, Fejes pedig a kapu bal oldalába lő.

78. perc: Farkas B. kap jó labdát, a védőjét sikerül leráznia, azonban jobb szélről a labdát a kapu mellé lövi.

76. perc: Szolnoki cserék: Berdó helyére Bárdos érkezik, Rokszint pedig Irmes váltja.

74. perc: Májer helyére Farkas B. érkezik a hazai oldalon.

71. perc: Priskin reklamálásért kap sárgát: azt sérelmezi, hogy a hazaiak elvégezték a megítélt szabadrúgást, így ő utána szabályos gólt szerzett. Nazsa nem így látta.

67. perc: Jobboldali győri szöglet után elég nagy kavarodás alakul ki a kapu előtt, végül sikerül tisztáznia a vendégek védelmének.

66. perc: Tisza nagy látványosan rángatja vissza a félpályánál ellenfelét: övé az első sárga kap.

60. perc: Kónya szabdrúgását bravúrral üti szögletre Ruisz.

58. perc: Majdnem itt az egyenlítés, Lipták lő a kapuba, azonban les miatt a szolnokiak végezhetnek el szabadrúgást.

56. perc: Szépít az ETO! Vitális távoli szabadrúgását Lipták fejeli a bal alsóba. 1–2

46. perc: Két csere az ETO-ban: Kovács helyére Bagi, Berki helyére pedig Vankó érkezett a szünetben. Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Priskin kap indítást, kissé kisodródva lő jobbról, a labda elmegy a hossúz kapufa előtt. Nem sokon múlt a szépítés.

42. perc: Kovács O. indul meg a labdával a felezővonaltól, aztán 28-ról kapu mellé lő.

39. perc: Vitális balról adja középre a szabadrúgást, a hosszún érkező társ elől Csáki tenyereli ki a labdát.

37. perc: Kónya újabb baloldali szöglete után ugyan a labda a gólvonal mögé gurul, de már előtte jelzett a játékvezető: a kapussal szembeni szabálytalnaság miatt kifelé jár a szabadrúgás.

33. perc: Újabb szolnoki szöglet balról, utána győri kezezést reklamának a vendégek, Nazsa nem fúj a sípjába.

31. perc: Vukasovic erős távoli lövését Csáki üti szögletre.

29. perc: Jobboldali szolnoki szöglet után Novák fejeli vissza a labdát a kapu elé, Tisza nincs lesen, és a hálóba lő az ötösről. 0-2

26. perc: Májer adja középre a labdát balról, Priskin lövési kísérlete a blokkoló Tamás Lászlón felperdül, így Csáki könnyedén megfogja a labdát.

23. perc: Vezet a Szolnok! Balról végez el szögletet a vendégcsapat, Kovács Olivér csúsztaja a labdát az ötös rövid sarkáról a hosszú alsóba. 01

14. perc: Májer tűzi kapura a labdát éles szögből, balról, Csáki magabiztosan fogja az erős lövést egy leütés után.

13. perc: Tisza lő 18 méterről kapu fölé.

1. perc: A fehérben játszó ETO kezdi a meccset, kékben a vendégek.

Előzetes – Az ETO vasárnap kétgólos vezetésről nem tudott nyerni Siófokon, szerdán a Szolnok ellen javíthat a csapat. „Egyértelmű célunk, hogy itthon tartsuk a három pontot – kezdte Dobos Barna vezetőedző. – Nem számíthatunk könnyű összecsapásra. Mindenképpen javítani szeretnénk a Szolnok elleni mérlegünkön, hiszen az elmúlt két egymás elleni mérkőzésünket elvesztettük. Sűrűn játsszuk a meccseket, szeretnénk egy győzelemmel nekimenni a városi rangadónak.”