Európa-bajnokság

2020.12.08. 14:52

Női kézilabda Eb – Továbbjutás vereséggel: Hollandia-Magyarország 28-24

Az első félidő végén még vezettünk, de a másodikban sajnos nagyon nem ment a mieinknek.

kisalfold.hu

Fotós: Claus Fisker

Hollandia-Magyarország 28-24 (13-15)

Magyarország: Bíró – Lukács 3, Klujber 2, Kovacsics 4, Tóvizi 2, Szöllősi-Zácsik 4, Schatzl 1, cserék: Tomori, Háfra 4, Lakatos, Helembai 2, Márton 2, Csiszár-Szekeres, Kácsor, Faluvégi, szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor

A magyar női kézilabda-válogatott 28-24-re kikapott a világbajnok Hollandiától a dániai Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, kedden, így a koldingi C csoport második helyén végzett, és nem visz magával pontot a középdöntőben. A mezőny legeredményesebb játékosa Kelly Dulfer lett nyolc góllal.

A magyarok a középdöntőben Norvégiával, Romániával és Németországgal találkoznak.

Percről percre

60. perc: Eladjuk a labdát, Dulfer lövése Bíróról pattan a kapuba. 28-24. Időkérés 34 másodperccel a vége előtt. Elveszítjük a labdát, és bár Bíró véd, a mérkőzést is elveszítjük. Mindkét csapat továbbjut így, mi viszont nem viszünk magunkkal pontot a következő körre.

59. perc: Dulfer gólja végzetesnek tűnik, másfél perccel a vége előtt járunk. 27-24.

58. perc: Lukács is a kapufát találja meg... Labdát szerzünk, Lukács indul, most gól a vége. 26-24.

57. perc: Abbingh betalál három és fél perccel a vége előtt. 26-23. Kácsor lövése a kapufáról jön ki.

56. perc: Housheer a kapufát találja el nagy erővel. Tóvizi lövését védi Wester.

55. perc: Kovacsics sem tud lőni. Időkérés holland oldalon.

54. perc: Kácsort lesáncolják, a labda maradna nálunk, de nincs újabb lövés – a hollandok jöhetnek. Malesteinnek nem jó a passz a szélre.

52. perc: Tomori lövése pontatlan. Nusser eredményes. 25-23.

51. perc: Szöllősi-Zácsik egy szép csel után most betalál. 24-23. Sikerül labdát szerezni, de gyors gól nincs.

50. perc: Kiesik a labda Szöllősi-Zácsik kezéből. Bont bedobja a ziccert, először vezetnek kettővel a hollandok. 24-22.

49. perc: Housheer megint betalál. 23-22.

48. perc: Nehezen találjuk a lövőhelyzetet a feljavult holland védelem ellen, szerencsére Mártonnál van a kulcs. 22-22.

47. perc: Tóvizi Petra egyenlít. 21-21. Housheer rést talál a magyar védelmi falon. 22-21.

46. perc: Passzívban vagyunk, sajnos egy rossz passz miatt lőni sem tudunk. Snelder szabálytalan.

45. perc: Labdát szerzünk, ez most nagyon kellett. Időt kér a Danyi-Elek páros.

44. perc: Housheer előbb a kapufát találja el, aztán sajnos a kapunkba is betalál. 21-20.

43. perc: Dulfert nem nagyon tudjuk tartani, hatodszor eredményes. 20-20. Támadóhiba Tomorinál.

42. perc: Háfra nagy gólt akaszt a bal felsőbe. 19-20.

41. perc: Megint nem tudunk gólt szerezni, a hollandok viszont hetesből egyenlítenek Malestein révén. 19-19.

40. perc: Klujber a kapufát találja el, az ellentámad végén Snelder dob gólt. 18-19.

39. perc: Kovacsics remek gólt szerez. 17-19. Bíró lábbal védi van Wetering lövését.

38. perc: Passzívból talál a kapuba van Wetering. 17-18.

37. perc: A maratoni magyar akció végén Klujber harcol ki hetest. Kovacsics belövi. 16-18.

36. perc: Megint Dulfer eredményes. 16-17.

35. perc: Kovacsics lövése blokkot találja el. Dulfer viszi végig az akciót. 15-17.

34. perc: Bíró védése után Snelderhez kerül a labda, ő ezután a kapufát találja el.

33. perc: Passzívból lő Háfra, Wester véd. Támadóhiba Dulfernél. Háfra veszi be messziről a holland kaput. 14-17.

32. perc: Van der Heijden lövését védi Bíró.

31. perc: Dulfer lövi a második félidő első gólját. 14-15. Háfra játssza be a labdát Helembainak, gól a vége a beállónktól. 14-16.

30. perc: Malestein hetesből farag a holland hátrányon. 12-14. Márton találata nagyon kellett! 12-15. Bont dob még egy gólt a félidő végén. 13-15. Időn túli szabaddobással ér véget a félidő.

29. perc: Snelder beállóból lövi a tizenegyedik holland gólt. 11-14. Wester véd ismét nagyot.

28. perc: Márton labdát szerez. Gólt nem tudunk lőni a túloldalon.

27. perc: Wester védi Szöllősi-Zácsik lövését.

26. perc: Kovacsics óriási gólt dob, elég messziről. 10-14.

25. perc: Helembai eredményes beállóból. 9-13. Márton védekezés jó, a holland akció végén azonban a balszélről van Wetering szerez gólt. 10-13.

24. perc: Belülvédekezésért büntető jár a hollandoknak. Abbingh hetesét Bíró védi. Újabb időkérés, ezúttal magyar oldalon. Háfra lövését védi Wester – a labda marad nálunk.

23. perc: Lökésért két perc Dulfernek. Rossz a passz a bal szélre.

22. perc: Snelder szépít. 9-12.

21. perc: Háfra passzívból szerez kapufás gólt. Támadóhiba Abbinghnál.

20. perc: Kiegészülnek a hollandok. Van der Heijden fölé lövi a labdát.

19. perc: Kovacsics ellen mintha szabálytalankodtak volna, de néma marad a síp.

18. perc: Klujber büntetőjét védi Wester. Eladják a labdát a hollandok.

17. perc: Klujber szép gólt szerez. 8-11. Lépéshiba a narancsosoknál, Bont szabálytalansága hetest és kiállítást ér.

16. perc: Schatzl eredményes a bal szélről. 7-10. Nem meglepő módon időt kérnek a hollandok. Kicsit elcsúszik a védekezésünk, van der Heijden eredményes. 8-10.

15. perc: Malestein nagyon mellé dobja az újabb helyzetét.

14. perc: Abbingh a kapufát találja el. Bíró indítása után Lukács kerül helyzetbe, ezt is belövi. 7-9.

13. perc: Tomori indítja Lukácsot, ő a ziccert nem hagyja ki. 7-7. Labdaszerzés után Háfra-gól. 7-8.

12. perc: Dulfer révén megint a hollandok vezetnek. 7-6. Klujber lövése megy kapu mellé.

11. perc: Kovacsics passz helyett a kapuba lő. 6-6. Bíró védi Malestein lövését. Szöllősi-Zácsik lövése nem jó sajnos.

10. perc: Malestein lövése ezúttal pontatlan. Lukács próbálkozását Wester fogja meg. Van der Heijden átlövése a magyar kapuban. 6-5.

9. perc: Szöllősi-Zácsik lövése a blokkon megpattan, Wester így csak a gólvonal mögül tudja kiütni. 5-5.

8. perc: Wester kivédi Schatzl próbálkozását. Malestein ejti a labdát a kapuba Bíró fölött. 5-4.

7. perc: Kovacsicsot küldik ki két percre. Dulfer dob gólt az üres kapuba. 4-4.

6. perc: Bíró véd ismét. A magyar akció eredménytelen, van der Heijden egyenlít. 3-3. Szöllősi-Zácsik megint nagy gólt dob. 3-4.

5. perc: Kovacsics passza nem jó, ahogy Abbingh indítása sem. Szöllősi-Zácsik hatalmas gólt dob a bal felsőbe. 2-3.

4. perc: Gyors indítás után megint Malestein egyenlít. 2-2. Lukács a kapufát találja el, a labda azonban némi szerencsével nálunk marad.

3. perc: Bíró véd, nincs újabb gól.

2. perc: Klujber révén ismét vezetünk. 1-2. Aztán hiba mindkét támadásnál.

1. perc: A magyar válogatott kezdi a mérkőzést. Tóvizi remek betörése már az első támadás végén gólt ér. 0-1. Malestein egyenlít. 1-1.

A magyar női kézilabda-válogatott akár úgy is továbbjuthat csoportjából a dániai Európa-bajnokságon, ha az utolsó forduló keddi játéknapján kikap a világbajnok Hollandiától.

A magyarok keddi mérkőzése 20.30-kor kezdődik a koldingi C csoportban, de akkor már tudni fogják a 18.15-től játszott horvát-szerb találkozó végeredményét. Amennyiben a – nagy meglepetésre – két győzelemmel álló horvátok harmadszor is nyernek, a magyarok csak akkor nem jutnak a középdöntőbe, ha 21 góllal, vagy annál nagyobb különbséggel kapnak ki este.

Ha a horvát-szerb meccs döntetlennel, vagy szerb sikerrel zárul, a magyar együttesnek legalább egy pontot biztosan szereznie kell a továbblépéshez. A torna első négy helyezettje kijut a jövő decemberi, spanyolországi világbajnokságra, amelynek a házigazdák, valamint a címvédő hollandok biztosan résztvevői lesznek.

A csoportok első három helyezettje jut a középdöntőbe. Pontazonosságnál két csapat esetén az egymás elleni eredmény, majd a gólkülönbség, kettőnél több csapat esetén minitabella dönt.