Vereség Gyirmóton

2020.02.02. 10:34

NB II foci – Gyirmót-Siófok 1-3

Remili góljával a vendégek szereztek vezetést a meccs elején, Herjeczki egyenlített néhány perccel később. Remili 11-esével ismét a vendégekhez került az előny, amit Elek növelt tovább.

kisalfold.hu

Fotós: NAGYGABOR

Merkantil Bank Liga labdarúgó NB II., 22. forduló

Gyirmót FC Győr – BFC Siófok 1-3 (1-3)

Győr, Alcufer Stadion

Jv.: Derdák M. (Kulman, Király)

Gyirmót: Rusák – Nagy, Présinger, Széles, Lipták, Krebsz, Vass, Mayer (Szabó L. 46'), Lázár (Tóth B. 65'), Herjeczki (Heffler 71'), Májer. Vez. edző: Csertői Aurél.

Siófok: Hutvágner – Tajthy, Elek (Bora 89'), Csilus, György (Magasföldi 60'), Remili, Réti, Jagodics, Kiss B., Kővári, Lorencz. Vez. edző: Gál István Róbert.

Gólszerző: Herjeczki (14'), ill. Remili (8' és 20' – büntetőből), Elek (36')

Sárga lap: Májer (47'), Széles (68'), Krebsz (77'), Tóth (90'), ill. Csilus (39'), Kővári (62'), Magasföldi (81'), Hutvágner (86').

Közvetítés:

1. perc: A kék-fehérben játszó siófokiak kezdik a meccset, a Gyirmót talpig sárgában.

6. perc: Présinger baloldali beadása után Mayer fordul kapura 14 méterről, azonban a lövésébe belelépnek a védők.

7. perc: helyzet a túloldalon is, Tajthy erőszakossága labdaszerzést ér a gyirmóti térfélen, Remeli lövését egy gyirmóti védő blokkolja.

8. perc: Remili most már gólt szerez: jobboldali akció után Tajthy gurítja vissza a labdát középre, Remili pedig 12 méterről belsővel a kapu közepébe lő. 0-1.

14. perc: Herjeczki a bal oldalról, a siófoki térfél közepéről ível a túloldalra, Májer elé, aki átveszi a labdát, és egyből középre ível, ahol a kapu elé Herjeczki ér be, és a védőjét megelőzve öt méterről a kapu jobb alsó sarkába lő. 1-1.

19. perc: Remili hajol mélyre a tizenhatoson belül, hogy fejeljen, de fejbe találja a labdát elrúgni próbáló Lipták: az ítélet büntető.

20. perc: Remili értékesíti a tizenegyest. 1-2.

34. perc: Csilus lő 17 méterről kapu mellé.

36. perc: Remili kap labdát, miután luftot rúg egy gyirmóti védő, a lövést Rusák kiüti oldalra, de még eléri György a pályán belül, és vissza tudja adni középre, ahol Elek érkezik, és a védőjét megelőzve, Rusák mellett a hálóba lő. 1-3.

39. perc: Csilus kap sárgát.

44. perc: Letámad a Siófok, a gyirmótiak hosszú percek óta először tudják átvinni a labdát a másik térfélre.

45. perc: Herjeczki tekeri el a labdát a bal kapufa mellett. Fél perccel később Herjeczki beadását töri el Vass.

45+1. perc: Lorentz esik egy nagyot a tizenhatoson belül, még kiált is hozzá, de ez nem ér tizenegyest: sípszó harsan, hármas, ami az első félidő végét jelzi. Komoly változásokra van szükség a Gyirmótnál, ha nem akarják vesztes meccsel kezdeni a 2020-as évet.

46. perc: Mayer Ádám helyére Szabó Lukas érkezik a hazai oldalon.

47. perc: A szögletet reklamáló Májer kap sárgát. Fél perccel később egy indítás után Májer az, megelőz egy védőt, elfektet egy másikat, és egy harmadik mellett kiszorított helyzetből a kapust találja el.

50. perc: Szabó viszi a labdát az alapvonalig gyorsan, és szép csellel, a beadását szögletre mentik. A szögletet kiöklözi a mezőnybe Hutvágner, az ismétlésbe Lipták csúsztat bele, de a kapus ezúttal könnyedén védeni tud.

51. perc: A második félidő eleje eddig ellenkezője az első félidő végének: a Gyirmótnál van a labda, és ők is támadnak inkább.

54. perc: Rusák öklözi ki a jobb szélről érkező, kapura tartó szabadrúgást.

55. perc: Májer szöktetését Herjeczki lábáról szedi le a kapujából kirontó Hutvágner.

59. perc: György kap labdát a leshatáron, éles szögből tud csak lőni, de nem talál kaput.

60. perc: Csere a vendégeknél: György helyére Magasföldi érkezik.

62. perc: Kővári kap sárgát lerántásért.

63. perc: Szabó szabadrúgása a labda a tizenhatoson belülre kerül úgy, hogy négy Gyirmót-játékos is ott van, végül Májer lövi el a labdát kapura, ami aztán a blokkról szögletre pattan.

65. perc: Lázár helyett Tóth Bence a pályán a folytatásban.

68. perc: Széles is felkerül a sárgalaposok listájára.

71. perc: Heffler váltja Herjeczkit: ez az utolsó gyirmóti csere.

72. perc: Nagy Patrik a gyepre kerül a tizenhatoson belül, azonban nincs büntető.

74. perc: Szabó felé száll az indítás, ezúttal is jól lép ki a kapujából Hutvágner.

76. perc: Krebsz gázolja el Kisst: ez is sárga. Kiss az ápolás után tudja folytatni.

78. perc: Kiss rántja le Nagyot: ez most nem ér lapot.

79. perc: Tóth Bence lövését menti szögletre Kiss.

80. perc: Présinger öt méterről csúsztatja a labdát a kapu mellé.

81. perc: Magasföldi is kap egy sárgát. Aztán megint Présinger előtt adódik lehetőség, de ezúttal sem jó a fejese.

84. perc: Csilust kell ápolni, de vissza tud jönni a pályára.

85. perc: Vass előreívelést Széles fejeli kapura. Lesről. De amúgy is megfogta Hutvágner.

86. perc: Hutvágner megkapja a sárgáját, ami időhúzás miatt egy ideje ért már neki.

88. perc: Most Tajthy igényel ápolást.

89. perc: Elek helyére jön Bora.

90. perc: Nagy Patrik kap egyet bokára Kisstől. Tóth pedig sárgát kap reklamálásért.

90+1. perc: Csak Derdák sporttárs tudja, hogy meddig tart még a meccs.

90+2. perc: A kapu torkából mentenek a siófokiak Lipták fejese után.

90+4. perc: Májert ütközi le Hutvágner, miközben bedobásra üti az előreívelt labdát. A bedobásra már nem kerül sor, a játékvezető lefújja a meccset.

Előzetes:

Mindkét megyebeli csapatunk nagy reményekkel várja a tavaszt. A Gyirmót célja egyértelműen az NB I-be jutás, a hátrányuk hét pont a második helyezett Budafokkal szemben.

Az ETO-nál óvatosabban fogalmaznak a feljutást illetően, a zöld-fehéreknél úgy vélekednek, a nyolcpontos lemaradás ledolgozásához nagy bravúr kell.

Gyirmót FC Győr–Siófok

Alcufer Stadion, 14 ó. V.: Derdák.

A tabella hatodik helyén álló Siófokot fogadja idei első bajnoki találkozóján a tavaszt bronzérmes pozícióból kezdő Gyirmót FC Győr.

Tavaly Siófokon egygólos (2–1) hazai győzelem született, s bár nem lesz egyszerű feladat, most vissza lehet vágni a vereségért.

„A Siófok masszív, jó csapat. Jó a stílusa, nagyon eredményes kontrollfutballt játszik. Azt gondolom, nem véletlenül áll a hatodik helyen a tabellán, s ahogy több csapat, hétvégi ellenfelünk is harcban van a feljutásért. Harcos, kemény összecsapásra és persze hazai pályán mindenképp győzelemre számítok, ami indulásképp lökést, lendületet adhat nekünk a tavaszi folytatásra” – mondta Csertői Aurél.

A vezetőedző ebben a fordulóban nem számolhat az újonnan érkező támadóval, Varga Barnabással, s rajta kívül is akadnak kisebb sérüléssel bajlódók, de eltiltás miatt nem lesz hiányzó a gyirmóti csapatban.

Tiszakécske–WKW ETO FC Győr

Tiszakécske, 14 ó. V.: Nagy N.

Ősszel Győrött 2–1-re győzött az ETO kettejük csatájában, a három pontra vasárnap is szüksége lenne a vendégcsapatnak.

„Nagyon nehéz mérkőzésre számítok Tiszakécskén – kezdi Kondás Elemér, az ETO vezetőedzője. – Télen két-három alkalommal is megnéztük a Tiszakécske mérkőzését és alaposan feltérképeztük a játékát. Igaz, azt is tudjuk, hogy a felkészülési meccsekből nem lehet tökéletes következtetéseket levonni. Így érdekes, de nem mérvadó például, hogy hét gólt rúgtak a Soroksárnak. Szerintem tisztességesen felkészültünk a tavaszra. Mindenképpen jó lenne egy sikeres rajt, hiszen az nagyban meghatározhatja a bajnoki folytatás hangulatát egy csapat számára. A lehető legtöbb pontot igyekszünk begyűjteni a bajnokságban, ebben számítunk a Tiszakécskén megszerezhető háromra is.”

Az ETO-nál sérült játékos nincs a keretben, Andrics Nemanja viszont öt sárga lapja miatt nem játszhat az idei első fordulóban. Jakab Dávid távozik az ETO-tól.

További párosítás: Kazincbarcika–Ajka, Nyíregyháza–Soroksár, Vác–Budaörs, Budafok–Csákvár, Haladás–Szeged-Csanád Grosics, 14 óra. Vasas–Békéscsaba, MTK–Dorog, 17 óra.