Helyi sport

2018.10.07. 20:50

Megyei foci - Kiütötte Fertőszentmiklóst a Jánossomorja, 18 gólig ment a Tényő - eredmények+nyilatkozatok

Mutatjuk a megyei csapatokat érintő bajnokságok eredményeit.

Győr, 150 néző. V.: Radasics.

Bácsa: Ács – Katona M., Kurucz, Kulcsár, Gajdos, Veller, Molnár (Szabó K.), Bögöly, Posta, Sipos, Kalmár. Edző: Korsós György.

Csorna: Dénes – Papp, Simon A. (Stift), Detrik, Kerékgyártó (Szalai), Baranyai, Zámbó, Farkas D., Németh B., Csikós, Szakács (Sipőcz). Edző: Marton Miklós.

Gsz.: Simon A.

A Csorna esélyeshez méltón kezdte a mérkőzést. Előbb Papp lövését védte Ács, majd több veszélyes szituációban tisztáztak a bácsai védők. A hazaiak szórványos kontrákkal próbálkoztak, és éppen, amikor kiegyenlítettebb lett a játék, egy veszélytelennek tűnő helyzetben vétett kezezés utáni büntetőből a vendégek szereztek vezetést. 0–1. Kevés izgalmat, nagy küzdelmet hozott a félidő hátralévő része. A második játékrészben a hazaiak mindent megpróbáltak az egyenlítésért, bár igazi gólhelyzetig nem jutottak, folyamatos nyomás alatt tartották az időnként látványosan időt húzó, játékot tördelő vendégcsapatot. És a végén a futball igazolta, hogy miért a legizgalmasabb és néha a legigazságtalanabb játék. A hazai csapat által kiharcolt 11-es azonban kimaradt, így a Bácsa számára maradt a szimpatikus vesztes szerepe.

Jók: Posta, Sipos, Kurucz, Gajdos, ill. Csikós, Zámbó, Szakács.

Korsós György: – Minimum döntetlen helyett minimális vereség.

Marton Miklós: – Az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Sajnos kulcsjátékosunk megsérült, és szétesett a játékunk. A végén a szerencse is kellett a győzelmünkhöz..

Pannonhalma–Gönyű 2–0 (2–0)

Pannonhalma, 150 néző. V.: Krasznai.

Pannonhalma: Baki – Mészáros P., Németh Levente (Gombolai), Forika, Imre, Molnár G., Csányi, Pintér (Csollány), Németh László (Molnár B.), Molnár Cs., Erdélyi. Edző: Pék László.

Gönyű: Szigony – Nagy M., Kovács M., Farkas, Sovány, Végh (Takács N.), Póczik, Böcz, Kiss Z., Püspök (Tóth R.), Sárközi (Máté). Edző: Horváth Péter.

Gsz.: Molnár G., Németh L.

A hazaiak egy gyors tizenegyessel szereztek vezetést, majd a második pannonhalmi gól eldöntötte a három pont sorsát.

Jók: Molnár G., Molnár Cs., Németh L., ill. Püspök, Máté.

Pék László: – Fegyelmezett, csupa szív játékunk eredményezte a sikert. Haladunk a céljaink felé.

Horváth Péter: – Focizni jöttünk, pankráció lett belőle. Azonban a focit gólra játsszák, melyből az ellenfél kettőt szerzett.

Öttevény–Lipót-Pékség 0–4 (0–0)

Öttevény, 200 néző. V.: Lukácsi.

Öttevény: Molnár M. – Nagy L., Nagy R., Puter M. (Puter G.), Vígh (Kovács P.), Wágenhoffer, Szűcs, Lappints, Horváth B., Keszei, Németh M. Edző: Germán Ferenc.

Lipót: Takács N. – Csete (Schillinger D.), Rigó (Nyári), Bella, Zimonyi, Varga T., Bieder, Vörös Torma (Schillinger R.), Tóth L., Kapa Márkó, Kapa Martin. Edző: Varga Péter.

Gsz.: Vörös Torma (2), Nyári, Schillinger D.

A vendégcsapat második félidei jó játékával magabiztosan nyerte a mérkőzést.

Jók: Nagy R., ill. Varga T., Vörös Torma, Kapa Márkó, Kapa Martin, Nyári.

Germán Ferenc: – Hatvan percig bírtuk az ellenfél nyomását. Sajnos egy egyéni hibából hátrányba kerültünk, utána már nem volt kérdés, milyen eredmény születik.

Varga Péter: – Hajtós első félidő után a másodikban remekül kidolgozott helyzetek után szép gólokat lőttünk, melyhez a cseréink sokat tettek hozzá.

Loland-Nyúl–Győrszentiván 3–2 (2–0)

Nyúl, 200 néző. V.: Baán A.

Nyúl: Szebényi – Németh M., Töltősi, Mió, Nyakas, Varga P., Mondovics, Orbán, Bagó (Kiss M.), Gere (Fazekas), Varga T. (Hegyi). Edző: Lenzsér Zsolt.

Győrszentiván: Tóth L. – Tóth P. (Takács P.), Stefanics, Szalai, Bieder T., Litresits, Bieder A., Szabó P. (Vadász), Halász, Hanicz, Czuppon (Lenhardt). Edző: Zsédely Attila.

Gsz.: Varga P., Gere, Hegyi, ill. Bieder T., Takács P.

Hatalmasat küzdve megérdemelt győzelmet aratott a Nyúl. A végén egy kicsit kijött a szerdai meccs általi fáradtság, de sikerült megőrizniük az előnyüket.

Jók: Szebényi, Varga P., Gere, Bagó, ill. Litresits, Bieder T.

Lenzsér Zsolt: – A szerdai mérkőzés tükrében nagyot küzdöttünk, de saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzés végét.

Zsédely Attila: – Az első félidő gyenge teljesítményéért vállalom a felelősséget. A második félidőre feljavultunk, de szó szerint senki nem akarta, hogy megfordítsuk a mérkőzést.

Fertőszentmiklós–Jánossomorja 0–9 (0–3)

Fertőszentmiklós, 100 néző. V.: Csirke.

Fertőszentmiklós: Bábel – Kovács B., Cserge, Keresztes, Dukai, Szabados, Takács A., Tóth Sz., Kolozsvári (Ilisi), Kovács B., Péter D. Edző: Keresztes Szilárd.

Jánossomorja: Liszkai – Tóth II K. (Kovács P.), Cseri (Szabó B.), Soós M., Maidics, Tóth I K., Horváth M. (Lőrincz), Kantó, Gaál Z., Kovács K., Gaál D. Edző: Varga Róbert.

Gsz.: Tóth I K. (3), Kovács K. (2), Maidics (2), Cseri, Soós M.

Sportszerű mérkőzésen megérdemelt vendégsiker született.

Jók: Keresztes Sz., Szabados, Péter D., ill. Tóth K. I, Kantó, Kovács K.

Varga Róbert: – Nehéz nyilatkozni egy ilyen mérkőzésről. Minden elismerésem a Fertőszentmiklósé.

Gyirmót II–Lébény 3–1 (2–1)

Gyirmót, 150 néző. V.: Fuhrmann.

Gyirmót II: Pálfi – Szegi, Kovács Á., Orbán, Horváth II R., Szalánszki, Csongrádi, Gelencsér Gy. (Felde), Németh G., Horváth D. (Buruzs B.), Éri (Szabó Á.). Edző: Tóth Norbert.

Lébény: Molnár M. – Oláh, Élő, Karcagi, Széles, Domoszlai, Szalka (Limp), Csepi (Varga R.), Horváth M., Károlyi (Szabó Zs.), Skoda. Edző: Tiba Zoltán.

Gsz.: Szalánszki, Szegi, Gelencsér, ill. Skoda.

A korai vendéggól után fölénybe került a Gyirmót II, s végül megérdemelten fordította a maga javára a mérkőzést.

Tóth Norbert: – Jó körülmények között ennyivel mindenképpen jobbak voltunk.

Tiba Zoltán: – Negyven percig tartott a csoda, utána nem volt esélyünk.

SC Sopron–Kapuvár 3–0 (1–0)

Sopron, 650 néző. V.: Juhász.

SC Sopron: Tóth O. – Kádár (Németh V.), Kelemen, Tóth A., Gáncs, Holczmann, Gere (Varga G.), Tóth P., Honyák, Kocsis, Galambos (Kovács A.). Edző: Ágoston Zsolt.

Kapuvár: Vass – Kecskés, Szabó Sz., Horváth P. (Kerékgyártó), Debreceni, Gál, Győrvári, Tar, Simon (Véghelyi), Árki (Kecskeméti), Horváth K. Edző: Balog Zoltán.

Gsz.: Honyák (2), Kelemen.

A kemény összecsapásokkal tarkított rangadón a sok helyzetet kidolgozó hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott.

Jók: Tóth O., Kelemen, Honyák, Holczmann, ill. Vass, Tar, Árki.

Ágoston Zsolt: – Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Nehezen törtük fel a jó erőkből álló Kapuvár védelmét. Örülök, hogy nem kaptunk gólt.

Balog Zoltán: – Ez után a mérkőzés után nem szeretnék nyilatkozni. Gratulálok a Sopronnak.

SFAC 1900–Beled 0–2 (0–1)

Sopron, 120 néző. V.: Szikra.

SFAC: Guttyán – Horváth T., Benczur, Farkas D., Kiss A., Fenyvesi M., Németh L., Szucskó, Fenyvesi Á., Szilágyi (Horváth M.), Denny. Edző: Kocsis Tamás.

Beled: Soós – Könczöl, Gábor, Köntés, Torma J., Varga T., Kónya, Szemes, Molnár Z., Marton (Keszthelyi), Kiss B. (Molnár Cs.). Edző: Bándoli József.

Gólszerző: Szemes, Molnár Z. Kiállítva: Farkas D.

Bár szinte végigtámadta vendégcsapat a mérkőzést, csupán két alkalommal – a 30. és a 88. percben – tudta bevenni SFAC kapuját. Közben a jól védekező soproniak néhány formás akciót is vezettek, melyek egyelőre nem hoztak ugyan eredményt, de a vállalkozó kedv és a kapu előtti határozottabb játék meghozhatja Sopronban a fordulatot. A Beled győzelme teljesen megérdemelt.

Jók: Guttyán, Kiss A., ill. Köntés, Kónya, Molnár Z.

Kocsis Tamás: – Hajtottunk, küzdöttünk, s időnként már játszottunk is.

Bándoli József: – Meddő mezőnyfölényünkből ezúttal ennyire futotta.