Bácsa, 50 néző. V.: Horváth Z.

Bácsa: Ács – Kiss B., Kurucz (Katona V.), Kulcsár, Gajdos, Veller (Markó), Bögöly, Posta, Sipos, Mendel (Bárdosi), Kalmár. Edző: Korsós György.

Kapuvár: Vass – Böcskör Gy., Szabó Sz., Horváth P., Bognár L., Győrvári, Árki, Lukácsi (Varga K.), Debreceni, Kerékgyártó, Böcskör Zs. Edző: Balog Zoltán.

Gsz.: Gajdos (2), Kiss B., Veller.

A végig veszélyesebben játszó hazaiak a második játékrészben közönségszórakoztató játékkal ilyen különbséggel is megérdemelten győzték le a szimpatikus vendégeket.

Jók: mindenki, ill. Vass, Debreceni.

Korsós György: – Mint a BL-győzelem. Barátság, egység, kohézió.

Balogh Zoltán: – A Bácsa könyörtelenül kihasználta a helyzeteit, gratulálok nekik.

Gönyű–Loland-Nyúl 3–2 (1–0)

Gönyű, 150 néző. V.: Radasics.

Gönyű: Tóth M. – Máté Sz., Sovány, Végh, Böcz A. (Bábics), Kiss Z., Lanzendorfen, Tóth R. (Takács N.), Sárközi, Pongrácz, Papp T. Elnök: Vígh Tibor.

Nyúl: Szebényi – Szabó A., Kapa Martin, Kapa Márkó, Varga Zsolt, Rigó, Varga P. (László N.), Véghelyi (Herceg), Németh M., Visy, Varga Zsombor, (Kecskeméti). Edző: Varga Péter.

Gsz.: Máté Sz., Böcz A., Sárközi, ill. Visy, Kecskeméti.

Jó iramú mérkőzésen a hazaiak szépen búcsúztak a közönségüktől.

Jók: mindenki, ill. Kapa Márkó, Véghelyi, Visy.

Vígh Tibor elnök: – Megmutattuk, hogy játékban többet tudunk, mint amit a táblázatban elfoglalt helyünk mutat.

Varga Péter: – Az első félidőben kapott gólunk ellenére tetszetősen, jól játszottunk, majd kétgólos hátrányból megint visszajöttünk a mérkőzésbe, de ez nem volt elég.

Jánossomorja–Hédervár 2–3 (0–1)

Jánossomorja, 150 néző. V.: Bálintfi.

Jánossomorja: Liszkai – Kantó, Tóth II Kristóf, Gaál Z., Fettik (Dudás), Menyhárt (Gaál D.), Soós, Maidics (György J.), Cseri, Horváth M., Takács B. Edző: Varga Róbert.

Hédervár: Endrődy – Korcz, Szabó Sz., Lappints, Leskó, Kovács K., Antalkovics (Kiss Á.), Szabados G., Tóth N., Benczinger, Molnár Á.. Edző: Tiba Zoltán.

Gsz.: Cseri, Horváth M., ill. Leskó (2), Kovács K.

Gyászszünet előzte meg a mérkőzést. A vendégcsapat két játékosának, Korcz Valentinnak és Antalkovics Dánielnek is nemrég hunyt el az édesapja. A hédervári csapat nagyobb akarással futballozott és ez az eredményességben is megmutatkozott. A hazai együttes a 90 perc alatt egyetlen gólhelyzetet sem alakított ki, a góljait rögzített helyzetek után szerezte.

Jók: senki, ill. mindenki.

Varga Róbert: – Megyei első osztályú mérkőzésen tizenöt perc játék kevés, ezért a hédervári csapat megérdemelten nyert.

Tiba Zoltán: – A heti sajnálatos tragikus események után minden játékosunk a maximumot nyújtotta. A végére elfogytunk erőnlétileg, de úgy érzem, hogy megérdemelten győztünk.

Herold Trans-Ménfőcsanak–SFAC 1900 6–0 (2–0)

Győr-Ménfőcsanak, 300 néző. V.: Herm L.

Ménfőcsanak: Ficsór – Nagy Á., Zámbó, Visy, Ködmön (Szilvágyi), Szekeres, Weitner (Póczik), Orbán G., Püspök, Németh B. (Balogh L.), Böcskey. Edző: Mayer János.

SFAC: Kári-Horváth – Göndöcs (Récsei), Fényes, Honyák, Kovács D., Ebubechukwu (Németh L.), Tóth P.,

Horváth P. (Olasz), Boda, Barkovics, Kelemen. Edző: Deák Gábor.

Gsz.: Weitner (4), Nagy Á. (2).

Az első félidőben is csak az volt a kérdés, hogy a hazai csapat mikor szerzi meg a vezetést. Gólokban gazdag mérkőzésen a vendégek a második félidőben igyekeztek jobban teljesíteni, de a remekül futballozó Csanak ellen ez is kevés volt.

Jók: mindenki, ill. Barkovics, Tóth P., Kári-Horváth.

Mayer János: – A sok hazai helyzet közül hatot belőttünk, de még így is úgy érzem, hogy ilyen különbséggel is megérdemelten győztünk.

Deák Gábor: – Sajnos nem tudtuk megismételni a múlt heti jó játékunkat. Gratulálok az ellenfélnek, nagyon jól játszottak.

Győrszentiván–Beled 1–3 (0–2)

Győrszentiván, 200 néző. V.: Péter G.

Győrszentiván: Kasza – Bieder A., Stefanits, Szalai Sz., Hanicz (Kapuváry), Sütöri (Takács P.), Horváth E., Czuppon, Rubics (Barta), Lenhardt, Bieder T. Edző: Zsédely Attila.

Beled: Soós – Szabó D., Kiss K., Vass, Varga D., Könczöl, Bontó, Varga T., Marton (Molnár M.), Gábor Sz., Torma. Edző: Csordás Csaba.

Gsz.: Bieder T., ill. Szabó D., Varga T., Marton Z.

A frissebben mozgó vendégek ellen a hazaiak hiába küzdöttek, nem volt esélyük a győzelemre.

Jók: Bieder A., Czuppon, Kasza, ill. Soós, Varga T., Gábor Sz.

Zsédely Attila: – Ez a csapat az év során többször is mutatott fel bravúrt, de az elmúlt mérkőzéseken különböző okok miatt előjöttek a korlátaink is.

Csordás Csaba: – Nagyon nehéz mérkőzésen fontos három pontot szereztünk.

Lipót-Pékség–Lébény 4–1 (3–1)

Lipót, 200 néző. V.: Csirke.

Lipót: Takács N. – Schillinger R., Huszty, Molnár M., Virág (Bella), Bieder G., Füleki, Zimonyi, Schillinger D. (Nyári), Varga T., Vojnisek. Edző: Cseri Mihály.

Lébény: Gadavics – Horváth M., Mészáros P., Domoszlai (Élő), Süveges, Pintér K. (Terdik), Sallai (Fenesi), Hegedüs A., Boczor, Fördős, Szücs P. Edző: Pék László.

Gsz.: Füleki (3), Zimonyi, ill. Boczor.

A helyzetek kihagyásából világrekordot felállító lipóti csapat megérdemelten nyert a két kaput eltaláló lövésből egy gólt szerző Lébény ellen.

Jók: Takács N., Varga T., Füleki, Zimonyi, Vojnisek, ill. Gadavics, Sallai, Hegedüs A., Boczor.

Cseri Mihály: – Az utolsó fordulóig nyitott az aranyérem sorsa. Jövő héten minden futballszerető szempár figyelme Nyúlra szegeződik.

Pék László: – Még a meccs után is a labdát kerestük.

Öttevény–Rajka Green 1–0 (0–0)

Öttevény, 100 néző. V.: Dombi.

Öttevény: Molnár M. – Varga J., Keszei, Hécz (Kónya), Németh M. (Klement), Fuhrmann (Puter G.), Nagy L.,

Nagy R., Puter M., Wágenhoffer, Horváth B. Edző: Germán Ferenc.

Rajka: Madácsi – Hirtl, Batyanek, Bauer, Hegyi G., Grebeshkov (Brasch), Nyéki, Szalai Zs., Bubeník, Gaszner, Hegyi B. Megbízott edző: Szalai Zsolt.

Gsz.: Nagy R.

A hazai csapat végig nagy mezőnyfölényben játszott, de nehezen tudta feltörni a vendégek masszív védekezését. Az Öttevény győzelmi sorozata továbbra sem szakadt meg.

Jók: Keszei, Hécz, Nagy L., ill. mindenki.

Germán Ferenc: – Tudtam, hogy eljön az a pillanat, amikor a játékunk elmarad a várakozástól, de szerencsére ezért a teljesítményért is három pontot adnak.

Szalai Zsolt: – Szívünket-lelkünket kitettük a pályára. Kis szerencsével talán pontot szerezhettünk volna, ettől függetlenül a jobb csapat nyerte meg a mérkőzést.

Fertőszentmiklós–Hegyeshalom 2–2 (2–1)

Fertőszentmiklós, 100 néző. V.: Zám.

Fertőszentmiklós: Zsirai – Kovács Galavics M., Keresztes, Galambos, Ratatics, Ambrus Cs., Bokán, Péter D., Ambrus A. (Ferenczy), Holzmann, Kovács B. Edző: Majoros Zoltán.

Hegyeshalom: Takács B. – Kónya, Gláser (Tóth F.), Máté G., Derdák, Baranyai, Gyenge, Pál G. (Czuppon), Régely, Varga B., Csányi (Orosz). Edző: Török Zoltán.

Gsz.: Bokán, Holzmann, ill. Kónya, Tóth F.

A mérkőzés előtt az 1962–63-as bajnokságban aranyérmet nyert fertőszentmiklósi csapat még élő játékosait köszöntötték.

Hazai rohamokkal kezdődött a találkozó. Több helyzetet is kidolgozott a fertőszentmiklósi együttes, ezek azonban rendre kimaradtak. A 19. percben viszont Bokán lövése utat talált a kapuba. 1–0. A 28. percben egyenlített a Hegyeshalom. Kónya kilépett a védők közül és a hálóba lőtt. 1–1. Hamar jött a válasz: két perc múlva egy kapu előtti kavarodás után Holzmann lőtt a kapuba. 2–1. A 69. percben Péter D. óriási helyzetben lőtt a kapu mellé. A sok kihagyott gólhelyzet megbosszulta magát. A 72. percben egy kapu elé lőtt labda után Tóth F. közelről volt eredményes. 2–2.

Küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak egy bajnokságra való helyzetet dolgoztak ki, míg a vendégek három helyzetükből két gólt szereztek.

Jók: Bokán, Kovács B., ill. senki.

Majoros Zoltán: – Ezen a mérkőzésen egy bajnokságra elég helyzetet sikerült kidolgozni és kihagyni, míg az ellenfelünk háromszor támadott és abból rúgott két gólt, valamint egy kapufát. Saját magunkat hoztuk nehéz helyzetbe.

Török Zoltán: – Bár jó néhány játékos a BL-döntő hatása alatt állt, a pontszerzést az akaraterejüknek köszönhetik.

A bajnokság állása az utolsó forduló előtt:

1. Ménfőcsanak 81 pont (gólkülönbség: 97-8)

16  Rajka 6 (6 pont levonva)

Aranyhal Étterem Megyei II. Győri csoport 28. forduló.

2018. 05. 26., szombat

Kajárpéc–Győrasszonyfa-Tarjánpuszta 3-3.

16. Pápateszér 15/27 (1 pont levonva)

Orchidea Hotel Megyei II. Mosonmagyaróvári csoport 28. forduló.

15. Sopronkövesd 4/25

Pálya-Vasút Megyei III. Győr-Keleti csoport 28. forduló.

15. Bakonyszentlászló 8/26

16. Mindszentpuszta 8/26

Zefiro Megyei III. Győr-Mosonmagyaróvári csoport 28. forduló.

Dunaszentpál–Rábaszentmihály 9-1,

Győrszemere–Gyömöre 6-6,

Gyarmat–MITE II 1-1,

Kóny–Csikvánd 1-3,

Felpéc–Mecsér 0-0,

Rábacsécsény–Markotabödöge 1-5.