Labdarúgó Magyar Kupa: ETO-Balmazújváros 2-3 - fotók

Kétszer egyenlíteni tudott az ETO, harmadjára már nem sikerült.

Győr, ETO Park, Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés, 350 néző. V.: Radványi.

ETO: Szatmári Z. – Kovács K., Bagi, Vadász, Rokszin – Tajthy, Szatmári L., Szánthó R. – Szimcso, Zamostny, Szabó L. Edző: Szentes Lázár.

Balmazújváros: Pogacsics – Tamás, Póti, Habovda, Uzoma – Arabuli (Rudolf, 52.), Zsiga (Sindagoridze, 78.), Sigér – Andric (Rácz, 68.), Vajda, Maisuradze. Edző: Horváth Ferenc.

Gsz.: Szánthó R. (28., 70.), ill. Vajda (16.), Arabuli (32., 11-esből), Rácz (83.).

Sárga lap: Kovács K. (31.), Bagi (62.), ill. Zsiga (63.).

A nemrégiben elhunyt Palotai Károlyra egyperces gyászszünettel emlékeztek a mérkőzés előtt.

A 16. percben Vajda ugrott ki a győri védők között és a kifutó Szatmári Z. mellett a kapu közepébe lőtt. 0–1. A 28. percben egy bal oldali szöglet után Szánthó R. bal lábbal a balmazi kapu jobb sarkába küldte a labdát. 1–1. A 32. percben Kovács K. elrúghatta volna a labdát, de nem tette, a belépőjével viszont Zsigát buktatta a 16-oson belül. A büntetőt Arabuli a kapust becsapva laposan lőtte a jobb sarokba. 1–2.

A 70. percben Szabó L. bal oldali beadása után Szánthó R. 10 méterről mellel továbbította a labdát a bal sarokba. 2–2. A 83. percben Rácz kapott jó labdát, jobbról mintegy 12 méterről lőtt. Úgy tűnt, a labdája elment volna a kapu előtt, azonban a rávetődő Szatmári kapus hasa alatt a kapuba csúszott. 2–3.

Az ETO a mezőnyben többnyire egyenrangú ellenfele volt az NB I-es csapatnak, veresége balszerencsésnek mondható.

A visszavágót február 28-án rendezik Balmazújvárosban.

Szentes Lázár: – Sajnos a félidőt jelentő első mérkőzés után vesztésre állunk, de a jövő héten a második félidőben megpróbáljuk kiharcolni a továbbjutást. Az osztálykülönbség a játék dinamikájában látszott meg.

Horváth Ferenc: – A mutatott játékkal és a szerzett gólokkal elégedett vagyok, a helyzetkihasználással nem. Már ezen a meccsen eldönthettük volna a továbbjutás sorsát.