Helyi sport

2017.10.28. 22:47

Megyei foci - nyúli ötös a Kapuvárnak, tíz meccs elmaradt vasárnap + tabellák és nyilatkozatok

A megyei labdarúgó bajnokságok hétvégi eredményeit mutatjuk.

Kapuvár, 150 néző. V.: Csirke.

Kapuvár: Vass – Horváth P., Böcskör Gy., Debreczeni, Németh P., Varga T. (Kiss Á.), Kerékgyártó (Lukácsi), Győrvári, Bognár L., Böcskör Zs. (Magyar D.), Kecskés. Edző: Józsa Péter.

Nyúl: Szebényi – Szabó A., Kapa Martin, Kapa Márkó (Maracskó), Varga Zsolt, Rigó, Varga P., Töltősi, Vörös Torma (László N.), Visy (Samodai), Véghelyi. Edző: Varga Péter.

Gsz.: Varga Zsolt (2), Szabó A., Vörös Torma, Rigó.

Korán, már a hetedik percben vezetést szerzett a vendégcsapat: Varga Zsolt csavart a balösszekötő helyéről, 15 méterről a hosszú sarokba. 0–1. Továbbra is a nyúli játékosok voltak frissebbek, hazai részről csak Böcskör Zs. megindulásai okoztak némi zavart a vendégvédelemben. A 39. percben Varga Zsolt duplázta meg a góljai számát, miután egy felszabadítást követően 25 méterről, futtából emelt az üresen maradt kapuba. 0–2. A szünet után gyorsan lezárta a mérkőzést a Nyúl. Az 55. percben egy jobb oldali beadás utáni lepattanót Szabó A. továbbított a kapuba. 0–3. Majd az 59. percben Vörös Torma pöckölt közelről a hálóba. 0–4. Az utolsó félórában a magabiztos vezetés tudatában csökkent a vendégek koncentrációja, a Kapuvár viszont továbbra sem tudott kellően felpörögni. A 89. percben esett még egy gól, Rigó lépett ki a védők közül és kisodródott ugyan, de pontos lövéssel mégis a kapuba talált. 0–5.

A nyúli csapat gondolkodásban, gyorsaságban és a futómennyiséget tekintve is a Kapuvár fölé nőtt és magabiztos győzelmet aratott.

Jók: Vass, Győrvári, ill. Töltősi, Varga Zsolt, Varga P., Véghelyi, Vörös Torma.

Józsa Péter: – Túlságosan tiszteltük az ellenfelünket és nem tudtuk megközelíteni sem a múlt heti játékunkat. Könnyű gólokat ajándékoztunk a tavalyi bajnoknak.

Varga Péter: – Végig uraltuk a mérkőzést. Jó játékunk mellett szép számmal lőttük a gólokat.

Szántó Gábor

SFAC 1900–Gönyű 4–1 (1–0)

Sopron, Anger-réti pálya, 120 néző. V.: Horváth M.

SFAC 1900: Giczi – Fényes, Kelemen, Imre Sz., Jakab, Barkovics, Soós, Varga G. (Németh V.) Honyák, Keszeg (Kocsis Cs.), Füzi (Horváth P.). Edző: Ágoston Zsolt.

Gönyű: Szigony – Végh P., Hajmási, Böcz B., Kovács M., Kiss Z., Tóth R. (Kertész B.), Czeitler, Papp T. (Cseszregi), Lanzendorfen, Böcz A. (Máthé). Edző: Kertész Balázs.

Gsz.: Barkovics (2), Honyák, Horváth P., ill. Hajmási.

Az első félidő utolsó perceiben szerezte meg a vezetést a SFAC, amely nagy lendületet adott a soproni csapatnak és végül magabiztosan győzött a hazai együttes.

Jók: Barkovics, Honyák, Horváth P., ill. Böcz B., Papp T., Tóth R.

Ágoston Zsolt: – Nehéz dolgunk volt a fegyelmezetten játszó gönyűi csapat ellen, de szünet után a fiatalos lendület meghozta a gólokat.

Kertész Balázs: – Sokkal több lehetett volna ebben a mérkőzésben, ha mindenki a rendelkezésünkre állt volna.

Beled–Herold Trans-Ménfőcsanak 0–3 (0–1)

Beled, 100 néző. V.: Ábrahám T.

Beled: Gerencsér – Farkas B. (Németh Á.), Giczi (Horváth Á.), Vass (Molnár M.), Varga T., Könczöl, Molnár Z., Torma, Gábor Sz., Nagy T., Szemes. Edző: Szalka Péter.

Ménfőcsanak: Ficsór – Papp R., Nagy Á. (Fazekas), Nagy Sz., Veres, Szekeres (Póczik), Püspök, Németh B., Nagy B., Böcskey (Pintér M.), Csonka. Edző: Mayer János.

Gsz.: Böcskey (2), Veres.

A viharos erejű szélben lejátszott mérkőzésen már az első félidőben megszerezte a vezetést a vendégcsapat, amely végül megérdemelten nyerte meg a találkozót.

Jók: Könczöl Sz., Molnár Z., ill. mindenki.

Szalka Péter: – Küzdöttünk, hajtottunk, de játékban sajnos nem tudtuk felvenni a versenyt a sokkal jobb képességű Ménfőcsanak ellen.

Mayer János: – Az első félidőben eredményes, a másodikban pedig tetszetős játékkal nyertünk a rendkívül szimpatikus hazai csapat ellen.

Lébény–Jánossomorja 2–3 (0–2)

Lébény, 200 néző. V.: Vadász.

Lébény: Kovács G. – Horváth M., Mészáros P., Domoszlai, Pintér K. (Jakab N.), Sallai (Meicz), Hegedüs, Boczor, Szücs G., Fördös (Tar), Németh D. Edző: Gulyás Imre.

Jánossomorja: Tüske – Tóth K., Fettik, Cseri, Maidics (Dudás), Horváth M. (Soós), Kantó, Gaál Z., Menyhárt, Takács B., Gaál D. (György Jakab B.). Edző: Varga Róbert.

Gsz.: Jakab N., Tar, ill. Maidics (2), Horváth M.

A nagy szélhez és a sáros talajhoz jobban alkalmazkodó vendégek ha szerencsével is, de el tudták vinni a három pontot a második félidőben több helyzetet is elhibázó Lébény otthonából.

Jók: Mészáros P., Jakab N., ill. Kantó, Menyhárt.

Gulyás Imre: – Sajnos nem tudjuk átlépni a saját árnyékunkat. Kicsit jobb koncentrációval jobban is alakulhatott volna számunkra a mérkőzés.

Varga Róbert: – A mély talajú pályához jobban alkalmazkodtunk és úgy érzem, hogy egy góllal jobbak is voltunk.

Hegyeshalom–Győrszentiván 3–1 (2–0)

Hegyeshalom, 50 néző. V.: Baán A.

Hegyeshalom: Takács B. – Máté G., Skoda, Tóth F., Gyenge, Sárközy, Szalka, Kónya, Pál G., Gláser, Herczeg K. (Orosz). Edző: Menyhárt Dénes.

Győrszentiván: Kasza – Szabó P. (Sütöri), Bieder A. (Kapuváry), Keszthelyi, Hanicz, Halász, Vadász, Rubics (Czuppon), Stefanits, Szalai Sz., Lenhardt. Edző: Zsédely Attila.

Gsz.: Tóth F. (2), Skoda, ill. Vadász.

Az első félidőben megérdemelten szerzett kétgólos előnyt a hazai csapat, amely a szünetet követően ismét eredményes volt. A vendégek erejéből csak a szépítésre futotta.

Jók: mindenki, ill. senki.

Menyhárt Dénes: – Fontos és megérdemelt győzelmet arattunk.

Zsédely Attila: – Botrányos és vállalhatatlan produkciót nyújtottunk. Ha néhányan az éjszakából jöttek, akkor szégyelljék magukat, ha pedig nem, akkor még nagyobb a baj.

Rajka Green–Fertőszentmiklós 0–2 (0–1)

Rajka, 100 néző. V.: Zám.

Rajka: Rohwild – Diviak, Jablonicky, Lences, Dubny (Dobrovodsky), Zubán, Belovic (Banyár), Baják, Derdák (Gaszner D.), Régely, Szalai Zs. Edző: Rastislav Kunst.

Fertőszentmiklós: Majer – Keresztes, Ratatics, Mészáros M. (Kovács Galavics M.), Gergácz (Boda), Kungl, Ambrus Cs., Ambrus A. (Kovács M.), Holzmann, Fábián, Péter D. Edző: Majoros Zoltán.

Gsz.: Mészáros M., Fábián.

Két nehéz helyzetben lévő csapat gyenge színvonalú mérkőzést játszott. A helyzeteit jobban kihasználó Fertőszentmiklós megérdemelten vitte el a három pontot.

Jók: Baják, Szalai Sz., ill. mindenki.

Rastislav Kunst: – Amíg nem rúgjuk be az adódó helyzeteinket, addig nem fogunk mérkőzést nyerni.

Majoros Zoltán: – Az irreális körülményekhez jobban alkalmazkodva megérdemelt győzelmet arattunk.

Öttevény–Lipót-Pékség 0–1 (0–0)

Öttevény, 100 néző. V.: Bálintfi.

Öttevény: Molnár M. – Keszei, Németh M., Nagy L., Nagy R. (Klement), Fenesi (Puter M.), Vígh, Peczár, Wágenhoffer, Varga J., Lappints. Edző: Germán Ferenc.

Lipót: Takács N. – Schillinger (Virág), Molnár M., Csete, Bella, Füleki (Györkös), Zimonyi (Madarász), Varga T., Bieder G., Varga R., Vojnisek. Edző: Cseri Mihály.

Gsz.: Zimonyi.

Mély talajú pályán, erős szélben lejátszott mérkőzésen mindkét csapat becsülettel küzdött, de gólt csak a vendégek tudtak lőni, így elvitték a három pontot.

Jók: Németh M., Molnár M., Wágenhoffer, ill. mindenki.

Germán Ferenc: – Küzdelmes mérkőzésen sajnos a támadójátékunk veszélytelen volt, ezért egyetlen hiba elég volt ahhoz, hogy az ellenfél nyerjen.

Cseri Mihály: – A nehéz körülmények ellenére mindkét csapat felnőtt a feladathoz és jó meccset játszott, amelyből mi jöttünk ki győztesen.

A Hédervár–Bácsa mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt.

16. Rajka 3 (12, -3 pont)

Aranyhal Étterem Megyei II. Győri csoport 12. forduló.

16. Bőny 6 (12)

Orchidea Hotel Megyei II. Mosonmagyaróvári csoport 12. forduló.

Máriakálnok–Mosonszentmiklós 1-2,

Bódi Trans-Mosonszolnok–Győrsövényház 4-0.

15. Sopronkövesd 0 (11)

Pálya-Vasút Megyei III. Győr-Keleti csoport 12. forduló.

Pér–Győrság 7-1,

Wunderbar-Pázmándfalu–Vámosszabadi elmaradt.

14. Bakonyszentlászló 6 (12)

15. Mindszentpuszta 3 (12)