Helyi sport

2017.05.02. 00:22

Női kosárlabda NB I döntő - Drámai mérkőzést vesztett el a Sopron

A Szekszárd kétszeri hosszabbítás után legyőzte hazai pályán a címvédő Sopront hétfőn a női kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén, így 2-1-re szépített a három sikerig tartó párharcban.

mti

Eredmény, döntő, 3. mérkőzés:

Szekszárd–Uniqa-Sopron 77–73 (23–7, 14–29, 10–12, 13–11, 7–7, 10–6)

Szekszárd, NB I-es női döntő, 3. mérkőzés, 1500 néző. V.: Földházi, Frányó, Tőzsér.

Szekszárd: STUDER Á 9 , DANIEL 13/6, ERKIC 10, LISEC 27, PIRSIC 13. Cs.: Bálint 5/3, Gereben, Theodoreán, Studer Zs. Edző: Djokic Zeljko.

Sopron: FEGYVERNEKY 13/3, Turner 9/3, JOHNSON 19, George 4, Határ. Cs.: KRNJIC 12, Crvendakic 12, Dubei 2, Ajdukovics 2, Weninger. Edző: Sterbenz László.

Az egyik fél három győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Sopronnak.

Djokic Zeljko: – A győzelmet erőnléti edzőnknek, Jánosi Csabának ajánljuk. Már mondtam, a döntőbe jutás nekünk felért a bajnokság megnyerésével,  ez a győzelem csak hab a tortán. Egy Dream-Teamet – ez a Sopron erősebb, mint amelyik az Euroligában szerepelt – negyven perc alatt hatvan ponton tartottunk. Meccsről meccsre jobbak vagyunk, nagyon örülnék, ha  még egy találkozót játszanánk a döntőben Szekszárdon.

[namelink name="Sterbenz László"]: – Nagyon gyengén, s center poszton puhán kezdtünk, s hamar tizenhat pontos hátrányba kerültünk, ami egy döntőben megengedhetetlen. Később feljöttünk, majd úgy a rendes

játékidőben, mint a hosszabbításban mind a két csapat eldönthette volna  a meccset a maga javára. A végjáték és a két hosszabbítás a hibák és a szív játéka volt, ebből most a Szekszárd jött ki jobban, gratulálunk nekik.

A mérkőzés

Kétszeri hosszabbítás után a legjobb dobók: Lisec 27, Daniel 13, Pirsic 13, Erkic 10, illetve Johnson 19, Fegyverneky 13, Krnjic 12, Crvendakic 12 Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Sopron javára. A döntő első, keddi mérkőzésén a Sopron 61-45-ös győzelmével elvette a Szekszárd pályaelőnyét, majd pénteki 66-62-es hazai sikerével már a címvédés küszöbére ért. A tolnai meccsen két technikai hibával kiállították az amerikai Shenise Johnsont, aki így nem léphetett pályára Sopronban, de a házigazdák egyik legjobbjuk nélkül is megnyerték a mérkőzést.

A hétfői találkozó kihagyott dobásokkal indult, másfél percet kellett várni az első kosárra, az elmúlt két évben bajnok vendégek pedig bő három perc elteltével találtak a gyűrűbe. Sterbenz László soproni vezetőedző 16-7-nél másodszor is időt kért, ennek ellenére a nyitónegyed végén 23-7 állt az eredményjelzőn. A hónap elején Magyar Kupa-győztes Sopron 12-0-val kezdte a második felvonást, így négy pontra olvadt az alapszakaszgyőztes Szekszárd 16 pontos előnye. Az amerikai Cherise Danielnek köszönhetően erőre kaptak a hazaiak, de a Johnson vezette Sopron a nagyszünetre kiegyenlített (37-37). Fordulás után hatalmas küzdelem zajlott a pályán, a tízszeres bajnok vendégek a 29. percben - a meccs során először - átvették a vezetést (45-47).

A szlovén Eva Lisec 19. pontjával a tolnai gárda felzárkózott, de a zárószakasz így is 47-49-ről indult. Ebben egyik csapat sem tudott három pontnál jobban elhúzni, minden lepattanóért óriási harc folyt, a 40. perc 57-58-cal kezdődött. Daniel kettőből egy büntetőt dobott be (58-58), aztán 13 másodpercnél Johnson szerzett közelről egy duplát (58-60), melyre Lisec válaszolt 3 másodperccel a vége előtt. A 60-60-as állás azt jelentette, hogy jöhetett az ötperces hosszabbítás, melyben az elképesztő formában játszó Lisec megszerezte 25. pontját.

A ráadás utolsó percében 67-67 állt a nagyórán, a Szekszárd két helyzetet is kihagyott, így következett az újabb hosszabbítás. A 49. percben még 71-67 volt az állás, majd a szlovén Maja Erkic duplájával 73-70 lett. Fegyverneky Zsófia hibátlanul büntetőzött (73-72), majd Erkic is (75-72). A szerb Aleksandra Crvendakic egy büntetőt értékesített (75-73), aztán Erkic szintén a vonalról beállította a 77-73-as végeredményt, amellyel a Szekszárd 2-1-re szépített a párharcban. A finálé negyedik mérkőzését csütörtökön 17 órakor rendezik Sopronban.