Helyi sport

2017.05.06. 11:18

Női kézilabda BL - Döntőben az Audi ETO! - fotók

Mindkét félidőt három góllal nyerte a győri csapat, így megérdemelten győzte le a Buducnost Podgoricát. Az ellenfél a Vardar Szkopje lesz vasárnap.

kisalfold.hu

A Győri Audi ETO KC 26-20-ra legyőzte a montenegrói Buducnost Podgorica csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája első elődöntőjében szombaton, így vasárnap finálét játszhat.

A győriek korábban négy alkalommal (2007, 2008, 2010, 2011) az elődöntőben búcsúztak, háromszor (2009, 2012, 2016) ezüst-, kétszer (2013, 2014) pedig aranyérmet nyertek, vagyis a vasárnapi lesz történetük hatodik BL-döntője.

A Buducnost a 13. elődöntőjét játszotta, és tizedszer nem jutott tovább.

Győri Audi ETO KC-Buducnost Podgorica (montenegrói) 26-20 (12-9)

a Győr gólszerzői: Görbicz 9, Groot 5, Amorim 4, Broch 3, Bódi 2, Tomori, Mörk, Hársfalvi 1-1

Női kézilabda BL Final Four 2017: Buducnost-Audi ETO

A győriek ellenfele a Vardar Szkopje lesz. A macedón csapat a másik elődöntőben 38-33-ra győzte le a CSM Bucuresti csapatát.

A döntő két csapata ötödik alakalommal játszik egymás ellen, eddig két magyar siker mellett egy macedón győzelem és egy döntetlen született.

1. perc

Az ETO kezdi a meccset. A győri támadás egy podgoricai védéssel zárul.

2. perc

Grimsbö is véd egyet. Görbicz kezdi meg aztán a gólgyártást. 0-1

3. perc

Neagu egyenlít átlövésből. 1-1

4. perc

Amorim tör be a védők között, és dob nagy gólt. 1-2

5. perc

Bulatovic lövését védi Grimsbö. Amorim a kapuval szemben állva bombázza a labdát a felsőbe. 1-3

7. perc

Neagu lövését spárgázza ki Grimsbö, egy kicsit bele is sérül a védésbe.

8. perc

Tomori labdát szerez és a kapuig gyalogol. A ziccert tökéletesen értékesíti. 1-4

9. perc

Hetesből szerzi meg második gólját a Buducnost. 2-4. Bulatovic a győzi kezek fölött talál a kapuba. 3-4. Amorim bombáz a kapu fölé a győri akció végén.

15. perc

Groot töri meg a gólcsendet, Neagu azonnal válaszol. 4-5

16. perc

Amorim ejti át a kapust. 4-6

17. perc

Beállóból is van már gólja az ETO-nak: Broch a gólszerző. 4-7. Időt kér a Podgorica.

20. perc

Emberelőnyben a Podgorica. Grimsböről pattan Bulatovic lövése a hálóba. 5-7

21. perc

Görbicz ezúttal hetesből. 5-8

22. perc

Görbicz gyorsan a harmadik gólját is megszerzi, ezúttal egy gyors megindulás után, amire Broch zseniális sáncolása után adódott lehetőség. 5-9

24. perc

Érthetetlen, hogy miért állítják ki Tomorit. Már másodszor állították ki egyébként a győri játékost. Görbiczet nem zavarja az emberhátrány, ismét szép gólt dob. 5-10

25. perc

Neagu eredményes, aztán Broch vágja be a sáncról lecsorgó labdát. 6-11

26. perc

Bulatovics hetesből. 7-11 Knedliková a kapufát találja el, aztán kapufa a túloldalon is.

28. perc

Először játszhat emberelőnyben az ETO.

29. perc

Neagura megint nem figyelünk. 8-11. Időt kér Martín.

30. perc

Lépéshibát lát a román játékvezetői duó. Bulatovic lő a hálóba. 9-11 A vége előtt pár másodperccel a montenegrói kapus passzát szedi össze Broch, és a hálóba vágja a labdát. Némi tanakodás után érvényesnek ítélik a gólt. 9-12

16:02

Két játékos tudott csak gólt dobni a Buducnost Podgorica csapatából: Neagu és Bulatovic. Lövéssel a statisztika szerint kettejükön kívül Jaukovics és Ujkics próbálkozott, sikertelenül.

31. perc

Bulatovicsot blokkolja a győri sánc, az ellentámadás végén hetest dobhat az ETO. Görbicz az ítéletvégrehajtó. 9-13

33. perc

Neagu lövését fogja Grimsbö.

34. perc

Groot. 9-14. Aztán Grimsbö véd ismét nagyot.

35. perc

Görbicz elkapta a fonalat, Amorim passzát bombázza a rövid oldalba. 9-15. Időt kér a Podgorica.

36. perc

Ujkics helyzetben, de mellé megy a lövés.

40. perc

Jaukovic hetesből töri meg a montenegrói csapat második félidei góltalanságát. 10-15

41. perc

Groot góljára Bulatovics átlövésből válaszol. 11-16

42. perc

Mörk első gólja. 11-17

43. perc

Tomorit harmadjára állítják ki. Aztán belemenés-ízű szituáció után Grbics dob gólt a szélről. 12-17

44. perc

Amorim dob gólt, de az előny nem nő, mert Grimsbö nem ér vissza, és Neagu beveszi az üres kaput. 13-18

46. perc

Két értékesített hetes mindkét oldalon, a győri csapatban ezúttal is Görbicz. 14-19

48. perc

Cvijics első gólja. 15-19. Hetest dobhatunk, kiállítanak egy montenegróit. Görbicz megint a hálóba talál. 15-20

49. perc

Neagu lövése a sáncról pattan a hálóba. 16-20

50. perc

Groot lövi a hálóba a labdát, miután egy csellel elment a védője mellett. 16-21

51. perc

Bódi a jobb szélről. 16-22

52. perc

Ismét emberhátrányban az ETO, Amorimot állítják ki. Neagu a kapufát trafálja el.

53. perc

Megint üres a győri kapu, ám ezúttal a kapufát találja el Neagu. Ismét az ETO támadhat.

54. perc

Archuk lövését nem tudja hárítani Grimsbö. 17-22

55. perc

Bódi lő újabb gólt a szélről. 17-23. Martín időt kér.

56. perc

Cvijics eredményes, immár másodszor a meccsen. 18-23

57. perc

Görbicz hetesei ellen nincs ellenszere a Podricának. 18-24. Szép akció végén Bulatovics lő gólt. 19-24

58. perc

Kiss Éva egy büntetőre jött be korábban, most kap néhány percet játékszituációban is. Mindjárt egy védéssel kezd.

59. perc

Martín időt kér. Groot utána gólt dob. 19-25

40. perc

49. perc

56. perc

60. perc

Szépítés a végén, Ramuszovics eredményes. Hársfalvi teszi fel a végén a pontot az i-re. 20-26

59. perc

Groot. 19-25

25. perc

A hétvégén negyedik alkalommal rendezik meg a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjét a Papp László Budapest Sportarénában, ahol másodszor lehet aranyérmes a Győri Audi ETO KC.

A győriek először 2013-ban nyertek BL-t, de akkor még  oda-visszavágós rendszerben került sor a fináléra. A következő évben vezették be a nőknél is a négyes döntőt, amelynek azóta rendre a magyar főváros ad otthont. Az első tornán a Győr bizonyult a legjobbnak, a másodikat magyar csapat nélkül rendezték, a harmadik alkalommal, tavaly májusban hétméteresekkel veszítette el a finálét a kisalföldi együttes a román CSM Bucuresti gárdájával  szemben.

A montenegrói Buducnost Podgorica és a macedón Vardar Szkopje  mind a négy Final Fourba bekerült, de a szkopjeiek még egyszer sem jutottak el a végső sikerig.

Idén ugyanaz a négy csapat lett elődöntős, mint egy éve,  ráadásul a párosítás is megegyezik az előző esztendeivel, vagyis a  győriek a Buducnost Podgoricával találkoznak. Eddig 16 alkalommal  játszottak egymással, négy döntetlen mellett kilencszer a Győr,  háromszor a Buducnost győzött. A 2014-es döntőben a Győr 27-21-re  diadalmaskodott.

"A BL lebonyolítási formája azt eredményezi, hogy két versenyt  kell megnyerned egyben" - idézi az európai szövetség (EHF) honlapja Ambros Martínt, a győriek szakvezetőjét. - "Amikor a második, a négyes döntő megkezdődik Budapesten, mindaz, ami korábban történt a szezon során, többé már senkit nem fog érdekelni. Minden  összecsapás, az összes győzelem vagy vereség a múlté, s csak az  számít, mit tanultál belőlük."

"Az igazság az, hogy nem kell az idény során a legjobbnak lenned ahhoz, hogy megnyerd a Final Fourt. Ezen az egy hétvégén  kell a legjobbnak lenned a végső sikerhez" - összegzett a spanyol szakember.

A másik ágon a címvédő bukaresti csapat a Vardar Szkopjéval mérkőzik. Ez még csak a negyedik egymás elleni meccsük lesz, tavaly januárban és februárban a macedónok nyertek, a májusi elődöntőben pedig a románok bizonyultak jobbnak.

Az orosz Irina Gyibirova - leánykori nevén Poltorackaja - lehet az első a női mezőnyben, aki játékosként és edzőként is BL-t nyer. A Vardar 38 éves szakvezetője a 2005-ben győztes dán Slagelse, valamint a 2008-as aranyérmes orosz Zvezda Zvenyigorod irányítója volt.

A macedón együttesnek a mostani szezonban - Indira Kastratovic  és David Davis után - Gyibirova már a harmadik vezetőedzője. Hasonló a helyzet a CSM Bucurestinél is, amely Kim Rasmussen  irányításával diadalmaskodott tavaly májusban, a dán tréner azonban az idény végén távozott és a magyar női válogatott szövetségi  kapitánya lett. Utódját, Jakob Vestergaardot a csoportkör idején  Aurelian Rosca váltotta, áprilisban pedig a svéd Per Johansson ült le a kispadra, sőt már azt is bejelentették, hogy nyártól Helle  Thomsen lesz a szakvezető.

A Buducnost két kulcsjátékosáról is tudni lehet, hogy nyáron az egyik nagy riválishoz igazolnak, Cristina Neagu hazatér Bukarestbe,  Dragana Cvijic pedig a Vardart választotta.

Az idei szezonban a címvédő bukarestiek gyengébb eredménysort  mutahatnak fel a négyes mezőny többi tagjánál, ugyanis  összességében kilenc győzelemmel, egy döntetlennel és négy  vereséggel jutottak el az elődöntőig. A Győrnek és a Vardarnak egyaránt egy döntetlenje és két veresége, a Buducnostnak pedig  három veresége volt a 11 győzelem mellett.

A BL góllövőlistáját a Vardar szlovén balátlövője, Andrea  Penezic vezeti 87 találattal, a legjobb győri, a norvég Nora Mörk a  nyolcadik helyen áll 78 góllal.

A magyar szövetség (MKSZ) tájékoztatása szerint a szombati és a  vasárnapi meccsek előtt sem lesz helyszíni jegyárusítás, és már az  MKSZ internetes felületén is csak korlátozott számban kaphatóak  belépők, vagyis minden bizonnyal ismét telt házat jelentő 10 500  néző láthatja a mérkőzéseket.