2017.04.06. 20:51

Női kosárlabda NB I - Sima sikerrel előnyben a Győr és a Sopron - fotók

A Győr magabiztosan legyőzte a vendég DVTK együttesét a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének csütörtöki nyitányán.

mti

CMB Cargo-UNI Győr–DVTK 74–57 (24–9, 16–15, 12–18, 22–15)

Győr, női NB I-es rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés, 400 néző. V.: Kapitány, Jakab, Fodor.

UNI Győr: KIESEL 18/12, LAKLÓTH 8/6, Likhtarovic 7/3, Varga Zs. 5, GOREE 28. Cs.: Simon Zs. 8/6, Kovács V., Török Á., Edző: Völgyi Péter.

DVTK: Czank 3, Rasheed 12/3, RUFFIN-PRATT 17/6, Szécsi 3/3, Jovanovic 10/3. Cs.: Tomlinson 2, HORVÁTH B. 10/6, Győri, Adamecz. Edző: Maikel Lopez.

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az UNI Győr javára.

A győri csapat már a mérkőzés első felében jelentős előnyre tett szert, a második negyed elején 32–9-re vezetett.

A folytatásban összekapta magát a Diósgyőr, s a harmadik szakasz végén felzárkózott (46–38), de a 28 pontig és 12 lepattanóig jutó Cyesha Goree vezérletével a győriek a zárószakasz első felében eldöntötték a párharc első felvonását.

Völgyi Péter: – Már a meccs előtt megfogyatkozott a rotációnk, egyelőre nem tudjuk, mi van a bemelegítéskor megsérült Hruscaková térdével. Szerencsére ez sem tört meg bennünket, harcosan, csapatként játszva szereztünk előnyt.

Maikel Lopez: – A győriek az első perctől jól játszottak, nekünk csak felvillanásaink voltak. A játékvezetők felfogása sem nekünk kedvezett.

Cyesha Goree: – Büszke vagyok a csapatra. Nagyon jól védekeztünk, mindenképpen szerettünk volna visszavágni az alapszakasz során elszenvedett két vereségért. Örülök, hogy ez sikerült, s szeretnénk vasárnap is nyerni.

Fotók

Uniqa Sopron–ZTE 77–47 (23–5, 15–16, 17–21, 22–5)

Sopron, női NB I-es rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés 350 néző. V.: Gorka, Vida J., Bognár.

Sopron: Turner 4, Fegyverneky 4, JOHNSON 16, GEORGE 13/3, Ajdukovic 4. Cs.: Weninger 6, HATÁR 17,  Krnjic 4, DUBEI 9/3, Czukor, Bakó. Edző: Sterbenz László.

ZTE: Nagy D. 5/3, Böröndy V., BURKHOLDER 16/9, Hegedűs-Őri 7/3, Bays 11/3. Cs.: Velkey, Horváth Zs. 4, Szalay, Böröndy D. 4, Vincze V. Edző: Gáspár Dávid.

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Sopron javára.

A soproni csapat 8–0-ás „repülőrajtot" vett, s a negyed végére csaknem 20 pontra nőtt a hazai előny. A folytatásban kiegyenlítettebb lett a csata, de a zárónegyedre újra felpörgött a Sopron, ismét nagyon egyoldalú volt a találkozó.

Sterbenz László: –  A rájátszás lényege ugyanaz, mint a „Ne nevess korán" nevű társasjátéknak.

Gáspár Dávid: – El vagyok keseredve, mert már az első öt percben feladtuk a mérkőzést...