2017.04.10. 09:11

Női kosárlabda NB I - Elődöntőben a Sopron, a Győr még meccsel

ZTE–Uniqa-Sopron 60–75 (24–25, 16–16, 13–23, 7–11)

Zalaegerszeg, női NB I-es rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés. V.: Farkas, Söjtöry, Vida.

ZTE: NAGY D. 13/3, Szalay 3/3, BURKHOLDER 16/6, BAYS 14, Horváth Zs. 8. Cs.: Hegedűs-Őri 2, Böröndy V., Böröndy D. 4, Orsó, Vincze V., Jurkó. Edző: Gáspár Dávid.

Sopron: FEGYVERNEKY 6/6, TURNER 14, JOHNSON 23/3, GEORGE 13, Krnjics 4. Cs.: CRVENDAKIC 9, Dubei, Határ 4, Weninger 2, Ajdukovic. Edző: Sterbenz László.

A párharc végeredménye: 2–0 a Sopronnak.

Kiegyenlített első félidő után a harmadik negyed elején még vezetett a ZTE, de aztán összekapta magát a soproni gárda, s végül magabiztosan hozta a második meccset, így bejutott az elődöntőbe.

Sterbenz László: – Örülünk, hogy már készülhetünk az elődöntőre. Sajnos ezt az első félidőben is megtettük, és az ügyesen játszó ZTE  kihasználta. Utána sikerült védekezésben újra jól teljesíteni.

DVTK–CMB Cargo-UNI Győr 69–68 (19–20, 16–18, 19–16, 15–14)

Miskolc, női NB I-es rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés. V.: Papp, Tőzsér, Ádám.

DVTK: CZANK 8/6, Horváth B. 3/3, Rasheed 11/3, SZÉCSI 12/3, T. JOVANOVIC 20/3. Cs.: Tomlinson 9, Adamecz 6. Edző: Maikel Lopez.

UNI Győr: Kiesel 6/3, Laklóth 8/6, LIKHTAROVIC 16/9, Varga Zs. 8, GOREE 11. Cs.: SIMON ZS. 19/15, Kovács V., Török Á. Edző: Völgyi Péter.

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

Az első negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, a második tíz percben állandósult a 6–7 pontos győri előny (21–28, 29–37). A félidő hajrájában jött fel háromra a DVTK. A fordulás után előbb a hazaiak léptek el (48–43), majd a zárószakaszban a vendégek (57–61). Az utolsó perc 68–65-ös győri előnnyel kezdődött, de előbb Rasheed, majd Jovanovic volt eredményes, Simon Zsófia kísérlete viszont nem volt pontos, így jöhet a mindent eldöntő meccs szerdán 17 órakor.

Völgyi Péter: – Bosszantó vereséget szenvedtünk, kezünkben volt a győzelem, így szerdán hazai pályán mindenképpen győznünk kell.