Helyi sport

2017.03.05. 12:54

Női kézilabda BL - Simán győzött az Audi ETO, a Metz lesz az ellenfél - sok-sok fotó

A Győri Audi ETO KC a francia Metz csapatával találkozik a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

kisalfold.hu

Győr-Metz negyeddöntő lesz

A Győri Audi ETO KC a francia Metz csapatával találkozik a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A párosítás azzal vált véglegessé, hogy a középdöntő vasárnapi játéknapján a montenegrói Buducnost Podgorica házigazdaként 38-20-ra legyőzte az orosz Asztrahanocska együttesét. A második csoportkör jövő hétvégi utolsó fordulója előtt már biztos, hogy a Metz az 1. csoport negyedik helyén végez, és a győriekkel játszik, akik a dán Esbjerg elleni - ugyancsak vasárnapi - sikerükkel biztosították a 2. csoport első helyezését.

A negyeddöntő első mérkőzéseit április 7. és 9. között, a visszavágókat pedig egy héttel később rendezik. A győriek jövő vasárnap a norvég Larvik otthonában zárják a BL középdöntőjét.

Korábban - A Győri Audi ETO KC házigazdaként 33-22-re legyőzte a dán Esbjerg csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi játéknapján, ezzel biztosította első helyét a második csoportkörben. A győriek jövő vasárnap a norvég Larvik otthonában zárják a BL középdöntőjét.

Női BL, 2. csoportkör, 5. forduló, 2. csoport

Győri Audi ETO KC-Esbjerg (dán) 33-22 (17-11)

A Győr gólszerzői: Görbicz, Amorim 6-6, Hársfalvi, Broch 5-5, Knedlikova, Mörk 3-3, Tomori, Bódi 2-2, Puhalák 1

Női kézilabda BL - Győri Audi ETO-Esbjerg

Eleinte jól tartották magukat a meglehetősen tartalékos összeállításban érkezett dánok, de 4-4-es állás után több mint hét percig nem szereztek gólt. Ebben az időszakban a győriek megnyugtató előnyt alakítottak ki, amit lendületes játékkal növelni is tudtak a szünetig (17-11).

A második felvonásban is fölényben volt a magyar csapat, Kari Aalvik Grimsbö remekül védett korábbi csapata ellen, amely ismét csaknem nyolc percen keresztül nem talált a hálóba. A 49. percben már tíz góllal vezettek a győriek (29-19), akik végül hetvenszázalékos lövési hatékonysággal zárták a találkozót. Az Esbjerg - és egyben a mezőny - legeredményesebb játékosa a dánok svéd balátlövője, Jenny Alm volt nyolc találattal.

A csoport állása: 1. Győri Audi ETO 15 pont, 2. Larvik (norvég) 12, 3. CSM Bucuresti (román) 9, 4. Midtjylland (dán) 8, 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 6, 6. Esbjerg 4

Mivel a macedón Vardar Szkopje az előző fordulóban és vasárnap is kikapott, a Ferencváros az 1. csoport élén maradt, és amennyiben jövő szombaton hazai pályán legyőzi a montenegrói Buducnost Podgorica együttesét, megőrzi előkelő pozícióját.

1. csoport: Thüringer HC (német) - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-29 (15-17)

Az állás: 1. Ferencváros 14 pont/9 mérkőzés, 2. Vardar Szkopje (macedón) 13/9, 3. Buducnost Podgorica (montenegrói) 10/8, 4. Metz (francia) 8/9, 5. Thüringer HC 5/9, 6. Asztrahanocska (orosz) 2/8

A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe.

Előzmények - A középdöntő 2. csoportjában a Győri Audi ETO KC a dán Esbjerg együttesét látja vendégül, és győzelem esetén biztossá válik, hogy  megtartja jelenlegi éllovas pozícióját. Az előző idényben  BL-ezüstérmes győriek szerdán 28-28-as döntetlent játszottak az FTC  otthonában. Ambros Martín vezetőedző a bajnoki rangadó után úgy  fogalmazott, nem csalódott, és az Esbjerg ellen mindenképpen  győzelmet vár.

Mivel a Vardar Szkopje nagy meglepetésre legutóbb kikapott  hazai pályán, a macedón csapat és az FTC azonos pontszámmal áll az  1. csoport élén. Az egymás elleni összevetésben jobb a Vardar, de  amennyiben ismét pontot veszít, a Ferencváros az első helyen  zárhat. A fővárosi zöld-fehérek Planéta Szimonetta együttese, a  német bajnok Thüringer HC otthonában lépnek pályára, és már egy  döntetlennel is biztosítják, hogy másodiknál rosszabbak nem  lehetnek a csoportban.

A jobbátlövőt ezen a héten megoperálták, mert - mint klubja  honlapján Herbert Müller vezetőedző elmondta - kivették a  csavarokat a térdéből, így a szezon hátralévő részében már nem  játszhat.

A férfiak mezőnyében a Szeged öt meccsből álló győzelmi  sorozattal zárta az őszt, és a B csoport második helyén állt, a  tavaszi idényben viszont eddig mindhárom mérkőzését elveszítette,  és már a negyedik helyezése is veszélyben van. Szombaton a PPD  Zagreb együttesét fogadja, amelynek szintén nagy szüksége van a  pontokra, hogy bejusson a nyolcaddöntőbe.

A Veszprém már csütörtökön lejátszotta utolsó előtti  csoportmeccsét, amelyet 28-27-re megnyert Császár Gábor svájci  csapata, a Kadetten Schaffhausen otthonában. A magyar irányító hat  gólt szerzett. Az ugyancsak magyar válogatott Jamali Iman csapata,  a fehérorosz Meskov Breszt - amely éppen a Szegedet üldözi a B  csoportban - a macedón Vardar Szkopjét fogadja szombaton.

A férfi EHF Kupa csoportkörének harmadik fordulójában a  Tatabánya a dán Kolding együttesét látja vendégül Győrben, és csak  egy bravúros sikerrel tarthatja életben továbbjutási reményeit. A  női EHF Kupában már a negyeddöntő első meccseit rendezik a  hétvégén. A jobbátlövő Szekerczés Luca és a vezetőedző Konkoly  Csaba csapata, a német TuS Metzingen szombaton hazai pályán  szerepel a francia Nantes Loire Atlantique ellen.