Helyi sport

2017.02.04. 22:16

Női kosárlabda NB I - Először kapott ki otthon a Sopron, a Győr győzte le

A címvédő Sopron hazai pályán 85-75-re kikapott a nagy rivális Győr csapatától a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján, ezzel elszenvedte idénybeli első vereségét saját közönsége előtt.

kisalfold.hu

Uniqa-Sopron–CMB Cargo-UNI Győr 75–85 (24–20, 20–22, 24–19, 7–24)

Sopron, NB I-es női mérkőzés, 600 néző. V.: Jakab, Tőzsér, Minár.

Sopron: TURNER 7, Weninger 4, Johnson 11, Krnjic 7, GEORGE 13. Cs.: CRVENDAKIC 23/3, Fegyverneky 4, Dubei 2, Határ 4. Edző: Sterbenz László.

UNI Győr: KIESEL 23/12, SIMON ZS. 17/6, Török Á. 6, Hruscaková 6, GOREE 13. Cs.: LAKLÓTH 10/3, Likhtarovic 6, Varga Zs. 2, Markó 2. Edző: Völgyi Péter.

A találkozó elején fej fej mellett haladt a két csapat, majd 14–11-es győri előnynél a Sopron egy 8–0-val fordított. A második tíz percben már tíz pont is volt a két csapat között, de 30–20-ról felzárkóztak a vendégek, akik ősszel hazai pályán már legyőzték a címvédőt. A 17. percben már döntetlen volt az állás (36–36), a nagyszünetben kétpontos Sopron-vezetést mutatott az eredményjelző.

A fordulást követően is jobbára a zöld-sárgáknál volt az előny, de az utolsó öt percet 18–2-re(!) a győri csapat nyerte, így az idei szezonban már másodszor verte a soproni gárdát, mindezen túl kijavította az előző fordulóbeli hazai, DVTK elleni botlást.

Sterbenz László: – Védekezésbeli hibáinkkal a hajráig többször is visszaengedtük az ellenfelet hat-nyolc pontos vezetésről. A győriek az utolsó ilyen kihagyást jó játékkal megbüntették.

Völgyi Péter: – Mindkét csapat nagy menetelésben van, ezúttal nekünk jött ki jobban a lépés, miután a negyedik negyedben feljavultunk lepattanózásban, támadásban pedig megtaláltuk a megfelelő embereket.

Fegyverneky Zsófia: – Az egész meccsen gyengén védekeztünk, olyan kosarakat kaptunk, amelyekre készültünk, ellenfelünk pedig kihasználta a hibáinkat.

Brianna Kiesel: – Hullámzó volt mindkét csapat játéka, a végjátékban mi tudtunk kulcspillanatokban fontos kosarakat szerezni. Döntő volt, hogy edzőnk kiválóan felkészített bennünket a rangadóra.