2016.11.11. 11:21

Női kosárlabda Euroliga-mérkőzés - 3 pont hiányzott a győri győzelemhez

kisalfold.hu

CMB Cargo-UNI Győr–Fenerbahce 64–66 (16–21, 16–16, 13–11, 19–18)

Győr, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 3. forduló, 400 néző. V.: Clivaz (svájci), Somos (görög), Beljakov (orosz).

UNI Győr: KIESEL 11/3, Laklóth 7/3, SIMON ZS. 14/6, HRUSCAKOVÁ 10, Goree 8. Cs.: Likhtarovic 6, Varga Zs. 6, Szabó P. 2, Kovács V., Edző: Völgyi Péter.

Fenerbahce: Bilgic 2, Quigley 8, Stricklen 6/6, Lavender 13, GRUDA 15. Cs.: VARDARLI 8/6, Veramejenka 5/3, CORA 9/9, Ural, Canitez. Edző: George Dikeoulakos.

Laklóth és Simon kosaraival kezdődött a meccs, amire öt ponttal válaszoltak a törökök. A folytatásban hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, a negyed legvégén esett újabb Fener-triplának köszönhetően öt ponttal vezettek a vendégek az első tíz perc végén (16–21).

Simon szerezte a második szakasz első kosarát, a vendégektől meg beesett egy újabb hármas. Szoros volt a csata, Simon Zsófia két triplájával kiegyenlítettek a zöld-fehérek a 15. percben (26–26). A törökök azonban megugrottak hat ponttal (28–34), a szünetre pedig maradt az első szakasz után kialakult különbség (32–37).

A fordulást követően állandósult az öt-hat pontos differencia, a zárószakasz előtt azonban mindössze már csak egy triplányi volt a hazaiak hátránya (45–48).

A negyedik tíz percben fej fej mellett haladtak a csapatok, a vége pedig komoly izgalmakat hozott. Likhtarovic kilenc másodperccel a vége előtt két büntetővel egyenlített. Quigley is pontos volt mindkét dobásánál, de hat másodperce maradt a győrieknek a támadásra. Ebből azonban nem sikerült kosarat szerezniük, így hősies csatában maradtak alul az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott török alakulattal szemben.

Völgyi Péter: – Csalódott vagyok, mert egy labdára voltunk a sikertől. Persze ha előzetesen valaki ezt mondja, elfogadom. Sajnálom az elszalasztott lehetőséget. Az igazán jó csapatok gyengébb játékkal is tudnak nyerni, sajnos ezt a Fenerbahce igazolta.