Női kézilabda NB I - Idegenben győzött a Mosonmagyaróvár

kisalfold.hu

MTK–Mosonmagyaróvár 25–29 (11–14)

Budapest, NB I-es női mérkőzés, 300 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.

MTK: Víg – Slakta 4, Kovács G. 1, Nikolajenko 3, GORILSKA 6/4, HÁFRA 5, Szádvári 4. Cs.: Hlogyik, Putz (kapusok), Tóth E. 2, Horváth D., Stranigg, Blaubacher, Juhász, Dakos, Hoszú. Edző: Golovin Vlagyimir.

Mosonmagyaróvár: Stojak – Katona 3, Gyimesi, KOPECZ 7, Dombi 1, Bouti 1, Hajtai. Cs.: Wéninger, SZEMEREY (kapusok), Csala, Kiss N. 2, Töpfner, Gerháth, LAKATOS 10/8, BÍZIK 5, Bardi. Edző: Varga József.

Hétméteresek: 5/4, ill. 8/8. Kiállítások: 14, ill. 12 perc.

Kopecz hosszabb kihagyás után tért vissza, és Bízik, valamint Lakatos is a csapat rendelkezésére tudott állni.

Az MTK kezdte jobban (7. p: 3–2), aztán megrázták magukat az óváriak és zsinórban hét gólt lőttek. Az első játékrész utolsó tíz percében a hazai csapat három gólra csökkentette hátrányát. A fordulás után a 37. percben az MTK egyenlített (16–16), sőt, a 45. percben már kettővel vezetett (21–19). Az MKC zsinórban négyszer is beköszönt, és ismét átvette a vezetést (21–23). Szemerey Zsófi remekül védett, a Bízik–Lakatos–Kopecz trió pedig a gólokért felelt. A három játékos összesen 22 találatot jegyzett.

Az MKC ezzel a győzelemmel feljött a tabellán a 8. helyre.

Varga József: – Fordulatos, ki-ki mérkőzésen végig koncentrálva, megérdemelten nyertünk. Örülök, hogy kihasználtuk a helyzeteinket, ebben sokat léptünk előre a mérkőzésen.