A Sopron idegenben, a Mosonmagyaróvár otthon szerezte meg a három pontot.

kisalfold.hu

Eredmények:

Szeged 2011–Soproni VSE 1–2 (Germán 8., ill. Erdélyi 70., 72.)

Mosonmagyaróvár–Csákvár 4–1 (Laki 44., 50., 73., Schmatovich 88., ill. Oldal 82.)

Soroksár–Kozármisleny 2–0 (Márki 21., Lovrencsics B. 72.)

Budaörs–Szolnok 1–2 (Csillag D. 45. – 11-esből, ill. Tóth L. 3., Papp Sz. 92.)

Cegléd–Kisvárda 1–2 (Szabó V. 78., ill. Erős G. 14., Oláh G. 73.)

Dorog–Békéscsaba 0–2 (Nagy I. 16., 42. – a másodikat 11-esből)

Nyíregyháza Spartacus–SZEOL 1–0 (Vámos 67.)

Siófok–Cigánd 0–2 (Balogh A. 22., Katona Gy. 28.)

Tabella a linkre kattintva érhető el!

Szeged 2011-Grosics Akadémia– Swietelsky-Soproni VSE 1–2 (1–0)

Gyula, Grosics Akadémia, 70 néző. V.: Veizer.

Szeged 2011-GA: Szántai – Jagodics, Tóth G. (Farkas A., 74.), Mészáros – Achim, Horváth A., Coroian, Király, Zabari – Germán, Zádori. Edző: Klausz László.

SVSE: Heinrich – Fazakas, Sifter, Kovács G., Szabó L. – Tóth D., Nagy P., Soós (Kapacina, 76.) – Eszlátyi, Erdélyi, Batizi-Pócsi. Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.: Germán (8.), ill. Erdélyi (70., 72.).

Szinte a semmiből szerzett vezetést a hazai csapat, melynek kapitánya, Germán jól eltalált távoli lövését nem tudta védeni a soproni kapus. A második félidőben Erdélyi eldöntötte a meccset. Előbb a fejese egy göröngyön irányt változtatva csapta be a hazai kapust, majd csodálatos mozdulattal ollózott a Szeged 2011-GA kapujába.

Klausz László: – Sajnos a szezon végéhez közeledve kezd fáradni a csapat és ez az eredményekben is megmutatkozik. A terhelés hatására a koncentráció csökken. Amíg lehetett futballozni ezen a talajon, addig vezettünk, bár az ellenfél akkor is jobban játszott. A szünet után viszont mi támadtunk és ők védekeztek, de ezzel nem tudtunk mit kezdeni.

[namelink name="Supka Attila"]: – Abban a szakaszban fordítottuk és nyertük meg a mérkőzést, amikor nem mi játszottunk jól. Ellenben az első félidőben jól ment a futball, mégis az ellenfél vezetett. A szünet utáni első negyedórában két szituációt is kivédekeztünk, akkor szerencsénk volt. Megérdemelten nyertünk.

Credobus-Mosonmagyaróvár–Csákvár 4–1 (1–0)

Mosonmagyaróvár, 800 néző. V.: Zierkelbach.

Mosonmagyaróvár: Tarczy – Bohner, Deák, Koszó, Galambos – Czár – Bartos (Fekete, 88.), Schmatovich, Kószás, Németh M. (Horváth M., 90.) – Laki (Jasarevic, 78.). Edző: Király József.

Csákvár: Kovács D. – Kékesi, Póti (Oldal, 58.), Dulló, Baranyai -– Kocsis G., Mészáros – Molnár T., Paudits (Péter, 80.), Lőrincz (Erdei, 63.) – Horváth R. Edző: Toldi Gábor.

Gsz.: Laki (42., 50., 74.), Schmatovich (89.), ill. Oldal (82.).

42. p: Czár ívelte előre a labdát Lakinak, aki kilépett a vendégvédők közül, elhúzta a labdát a kifutó kapus mellett és a hálóba passzolt. 1–0.

50. p: Ismét Czár ugratta ki Lakit, aki a kifutó Kovács D. fölött a kapuba emelt. 2–0.

74. p: Bal oldali szabadrúgás után Schmatovichtól Laki elé került a labda, aki közelről nem hibázott: higgadtan a hálóba gurított. 3–0. Mesterhármas!

83. p: A hazai védők elpasszoltak egy labdát, így Oldal közelről a hálóba lőtt. 3–1.

89. p: Czár húzott el a bal oldalon, az alapvonalról visszagurította a labdát középre Schmatovich elé, aki utána higgadtan a hálóba lőtt. 4–1.

Az első félidőben kiegyenlített játékot láthattak a nézők. A második játékrészben a hazai csapat szép támadásokat vezetve és gólokat elérve biztosan nyerte meg a találkozót a mindvégig jól adogató Csákvár ellen.

A nyolc meccse veretlen Mosonmagyaróvár már az 5. a táblázaton.

Király József: – Egy jó játék- erőt képviselő, motivált csapatot győztünk le. Jól használtuk ki a vendégek egy-két megingását, megérdemelten nyertük meg a találkozót és ezzel örömet szereztünk a szurkolóinknak.

Toldi Gábor: – A mérkőzésen sorsdöntő volt, hogy a harmincadik percben a hazai kapus a pályán maradhatott. A második félidő alapján a Mosonmagyaróvár megérdemelten nyerte meg a találkozót.