Két góllal veszített a Lajta-parti csapat a Vác otthonában.

kisalfold.hu

Vác–Mosonmagyaróvár 29–27 (17–15)

Vác, NB I-es női mérkőzés, 400 néző. V.: Bócz, Wiedemann.

Vác: Arenhart – DO NASCIMENTO 8/4, Soós 4, Vukcevic 1, Basic 3, Temes 2, Radosavljevic 3. Cs.: Balog J. (kapus), Hámori 1, Farkas V. 1, HELEMBAI 5, Jovetic 1, Takács Bianka, Kácsor, Szondi. Edző: Szilágyi Zoltán.

Mosonmagyaróvár: SZEMEREY – Katona 1, Kiss N. 4, BOUTI 5/1, Dombi 3, Kopecz 4/1, Hajtai 1. Cs.: Wéninger (kapus), GYIMESI 5, Csala 1, Bízik R. 2/1, Gerháth 1. Edző: Varga József.

Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3. Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Az első negyedórában csak a vendégeknél volt az előny, többször is két góllal vezettek Varga József tanítványai (1–3, 3–5, 5–7, 6–8), a váciak 9–8-nál vezettek először. Utána fej fej mellett haladtak a csapatok, a hajrá viszont a hazaiaknak jött ki jobban.

Szünet után már három góllal is vezetett a Vác, de kiegyenlített az Óvár (20–20), sőt, a vezetést is visszavette (22–21). Az utolsó tíz perc viszont megint a hazai együttesé volt, az utolsó percre három góllal ellépett (29–26), a végén Bízik Réka gólja csak szépségtapasz volt.

Varga József: – Végig a mérkőzésen becsületesen küzdöttünk. Kis szerencsével akár pontot is szerezhettünk volna.

14. Elios-Kispest 3 - - 3 69-121 0

A mosonmagyaróváriak szerdai ellenfele alaposan megerősödött a nyári átigazolási időszakban, hiszen három világbajnok brazil játékost is sikerült megszereznie a kapus Arenhart, az átlövő de Souza és a jobbszélső do Nascimento személyében. Emellett érkezett még Temes Bernadett, a szerb Sanja Radosavljevics, valamint Takács Bianka.

"A két csapatnak mások a lehetőségei és a céljai is. Nekünk az, hogy tisztességesen helytálljunk a szerdai mérkőzésen. Ha kihozzuk magunkból a maximumot, és úgy kézilabdázunk, ahogy tudunk, akkor elégedett leszek. A pénteki mérkőzés után megpróbáltunk rendet tenni a fejekben, hiszen a lányok többet tudnak annál, mint amit a Siófok ellen mutattak" – mondta Varga József, a csapat vezetőedzője.