Helyi sport

2016.09.23. 08:51

Női kézilabda - Fölényesen nyert az Audi ETO a Fradi ellen - fotók

A címvédő Győri Audi ETO KC kiváló második félidei játékával legyőzte a Fradit, és ezzel már most óriási lépést tett az aranyérem megszerzése felé.

kisalfold.hu

A címvédő Győri Audi ETO KC kiváló második félidei játékával 28-19-re legyőzte a vendég FTC-Rail Cargo Hungaria csapatát a női kézilabda NB I szombati rangadóján, és ezzel már most óriási lépést tett az aranyérem megszerzése felé.

Fotók

Eredmény:

Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 28-19 (12-13)

---------------------------------------------------------

Mivel ebben az idényben nem rendeznek külön döntőt vagy rájátszást, ezért különösen fontos volt a két elitcsapat mostani összecsapása is, pedig még csak a második fordulónál jártak az együttesek.

A hazaiaknál Tomori Zsuzsa, a vendégeknél Zácsik Szandra - azaz két kiváló válogatott átlövő - hiányzott.

Az első félidő nagy részében kisebb meglepetésre a hazaiak üldözték riválisukat. Egy rövid szakaszt leszámítva - amikor 3-5 után 7-5-re meglépett a címvédő - a Ferencváros akarata érvényesült, javarészt egy-két góllal vezetett a gólveszélyes Nerea Pena és a kapus Szikora Melinda vezérletével. A vendégek kapusa előbb ziccerben, majd büntetőből védte ki Görbicz Anita lövését.

A második félidő elején fordított az ETO, Kari Aalvik Grimsbö teljesítménye feljavult a kapuban, így aztán a 40. percben 18-15 volt az állás. Időt kértek a vendégek, ám nem igazán sikerült megtörni a hazaiak lendületét.

Negyedórával a vége előtt 20-17 volt az állás, a különbség pedig tovább nőtt, Pena büntetőjét Kis Éva kivédte. Ráadásul az éppen Győrtől igazolt Kovacsics Anikó - aki eleve kisebb bokasérüléssel vállalta a játékot - kidőlt a sorból, miután Eduarda Amorim rácsúszott a lábára.

Megroppant az FTC, támadásban sorra hibázott, és az indulásokból a Győr könnyedén betalált. Az 53. percben, 24-18-nál ismét kénytelen volt időt kérni Elek Gábor, a fővárosiak vezetőedzője, ám hiába.

A hajrában, emberelőnye alatt, a Győr 27-19-re meglépett, majd még egy góllal 16-6-ra megnyerte a második félidőt.

A fölényes sikerrel a Győr óriási lépést tett az aranyérem megszerzése felé. A bajnokságban a két csapat majd márciusban találkozik ismét.

Előzetes:

[namelink name="Ambros Martín"] gárdája komoly felkészülésen van túl, és magabiztosan várja a rangadót az Audi Aréna Győrben.

Az Audi ETO-ban továbbra sem 100%-os Tomori Zsuzsa és Lakatos Rita, de jó hír hogy a Kisvárda elleni bajnoki nyitányt kihagyó Heidi Löke teljes erőbedobással edzett már a héten, így ő harcra kész szombat délután. „Az elmúlt hetekben többnyire taktikai gyakorlás zajlott a csapat edzésein, ennek oka pedig elsősorban Nora Mörk minél jobb beépítése volt. Szerencsére ez sokkal gyorsabban sikerült, mint az előzetesen gondoltam. Ettől függetlenül látni kell, hogy még azért messze vagyunk meg a legjobb formánktól. A csapat és persze Nora készen áll, sőt neki a korábbi időkkel ellentétben még jót is tehet, hogy itt a csapatban a felelősség megoszlik a társakkal, így neki több energiája lehet védekezésben és támadásban is." - nyilatkozta Ambros Martín vezetőedző az Audi ETO honalpján.