NB I foci - Nem bírtak egymással: Paks-Gyirmót 0-0

A gyirmótiak kétszer is kapufáig jutottak.

nmgr

Paksi FC - Gyirmót FC 0-0

OTP Bank Liga NB I. bajnoki labdarúgó mérkőzés, vez.: Solymosi (Buzás B., Varga Zs. dr.)

Paks: Kemenes - Gévay, Báló, Kecskés (Laczkó 77'), Haraszti (Jelena 80'), Papp, Bertus, Koltai (Hahn 60'), Bartha, Kulcsár, Lenzsér. Vez. edző: Csertői Aurél.

Gyirmót: Sebők - Présinger, Madarász (Szegi 70'), Filkor, Vass (Paku 59'), Bojovic, Novák, Sallói (Nagy O. 80'), Achim, Jancsó, Kiss M. Vez. edző: Urbányi István.

1. perc

A hazaiak kezdik a mérkőzést.

8. perc

Koltai lövi az oldalhálóba a labdát 10 méterről.

9. perc

Vass jut lövéshez egy visszagurított labda után 14 méterről, a lövés a felső kapufáról vágódik vissza a mezőnybe.

17. perc

Lenzsér fejel kapu mellé egy szöglet után.

22. perc

Novák lapos beadását az ötösről vágja ki Lenzsér.

26. perc

Filkor távoli lövéssel próbálja meg meglepni Kemenest, de Kemenes öreg róka már ahhoz, hogy meglepődjön.

27. perc

Vass adja be a labdát jobbról a középre érkező társ felé, Kemenes azonban jól lép ki a kapujából, és a labdára vetődik.

34. perc

Paksi szöglet után Báló kap labdát a tizenhatos sarkán, középre csavar, Bartha pedig kapu mellé fejel.

40. perc

Bartha lapos lövése elmegy Sebők kapuja mellett.

45. perc

Vége az első félidőnek. Vass kapufájánál voltunk legközelebb a gólhoz.

47. perc

Kecskés 25-ről, középről lő laposan, pont középre. Sebőknek ez nem okoz gondot.

50. perc

Jancsó lábán pattan meg a labda a gyirmóti tizenhatoson belül, Sebők veszi fel a kapu felé tartó labdát a fűről.

52. perc

Présinger beadását Novák fejeli kapu mellé.

56. perc

Kiss Máté bal oldalról a kapu elé tekert szabadrúgása Gévai térdéről pattan kapufára. Sallói érkezik a kipattanóra, de nem találja el a labdát.

59. perc

Vass helyére Paku érkezik a gyirmótiaknál.

60. perc

Hahn váltja Koltait a hazaiaknál.

65. perc

Filkor távoli lövése csapódik lefelé, de nem eléggé, így is fölé száll a labda.

70. perc

Madarász Márk lejön a pályáról, Szegi Vince érkezik a helyére.

75. perc

Bertus szabadrúgásból 20 méterről csavar kapu mellé.

77. perc

Újabb paksi csere: Laczkó érkezik Kecskés helyére.

80. perc

Egyszerre végzi el utolsó cseréjét mindkét csapat: Nagy Olivér Sallóit, Jelena Richárd Harasztit váltja.

85. perc

Paksi szöglet után Sebők fogná meg a labdát, Jelena nekiugrik, ezért kiejti a gyirmóti kapus. Szabadrúgás jár kifelé.

90+1. perc

Négy perc a hosszabbítás. Ápolás miatt mindkét csapatból hiányzik épp egy-egy játékos.

90+4. perc

Vége a találkozónak, osztozkodnak a pontokon a csapatok.

Csertői Aurél legénysége a legutóbbi négy fordulóban vereséget szenvedett. Otthon ugyanakkor még veretlenek, három mérkőzésből öt pontot gyűjtöttek, ám úgy tudni, egy újabb vereség akár a győri kötődésű vezetőedző, Csertői Aurél állásába is kerülhet.

A gyirmótiak vendégként négy meccsből két pontot gyűjtöttek a legutóbbi fordulóban pedig - hazai pályán - első győzelmüket is megszerezték.

Gyirmóti siker esetén a két csapat helyet cserélne egymással a tabellán, szerencsés esetben pedig még előbbre juthatnának a gyirmótiak a tabellán.

"Újabb fontos mérkőzés, vagyis mérkőzések várnak ránk, hiszen jövő héten szerdán, majd szombaton is lesz forduló. Előbbivel ugyan még nem kalkulálunk, de tudunk róla. Lesz például olyan játékosunk, aki szombaton még nem, szerdán viszont már pályára léphet" - fogalmazott Urbányi István, aki kitért a diósgyőriek elleni győztes találkozóra is.

"Természetesen örülünk a múlt heti első győzelemnek. Egy jó szellemű együttest láthattak a szurkolók, amely helyenként még jól is játszott a DVTK ellen."

Hasonló teljesítmény elég lehet a gyengélkedő paksiak legyőzéséhez.

"Sokkal jobb együttes a Paks, mint amit a helyezése mutat. Ahogy az élvonalban senkit, úgy a hazaiakat sem lesz egyszerű feladat legyőzni. Ha sikerül ugyanabban a szellemben futballoznunk, mint a múlt héten, s lesznek plusz egyéni j teljesítmények, megszerezhetjük a három pontot" - tette hozzá a szakember.

Csertői Aurél az M4 Sportnak azt mondta, csak a három pont megszerzésével lennének elégedettek.