Helyi sport

2016.09.18. 21:44

Megyei foci - Bácsán is nyert a Nyúl, ikszelt a Kapuvár - edzői nyilatkozatok

A Mosonszentmiklós 14, a DAC 15 találatig jutott. Undon 12 gól esett, pontosztozkodás lett a vége. Hétvégi eredmények.

kisalfold.hu

Duna Takarék Megyei I. osztály 6. forduló.

Fertőszentmiklós–Gönyű 0–1 (0–0)

Fertőszentmiklós, 200 néző. V.: Nyerges.

Fertőszentmiklós: Majer – Fábián, Keresztes, Ambrus Cs., Kádár, Gergácz, Kovács Galavics M., Mészáros M. (Ambrus A.), Galambos, Kungl, Árki. Edző: Végh Tibor.

Gönyű: Szigony – Tóth R., Végh, Bognár Á., Kovács M., Papp T., Máté Sz., Sárközi, Böcz (Csepregi), Kiss Z., Sovány. Edző: Kertész Balázs.

Gsz.: Sárközi. Kiállítva: Papp T.

Unalmas, tapogatódzó játékkal telt el az első negyedóra. A 25. percben egy bal oldali hazai támadás végén Fábián ígéretes helyzetben fejelt a kapu mellé.

A 62. percben megszerezte a vezetést a Gönyű: egy bal oldali támadás végén Sárközi lőtt a bal sarokba. 0–1. A 82. percben Kiss Z. hagyta ki a mérkőzés legnagyobb helyzetét, 7 méterről lőtt a kapu fölé. Egy perc múlva Papp T. jutott a kiállítás sorsára.

Az utolsó tíz percben már hiába játszott fölényben a hazai csapat, a mezőnyben kulturáltan futballozó Gönyű megérdemelten győzött a nagyon gyenge napot kifogó Fertőszentmiklós ellen.

Jók: senki, ill. mindenki.

Végh Tibor: – Megérdemelten nyert az ellenfél.

Kertész Balázs: – Ez még nekem is tetszett kívülről. Gratulálok a csapatomnak.

Beled–Hegyeshalom 2–1 (1–0)

Beled, 200 néző. V.: Szabó I Z.

Beled: Kollarics – Póczik, Naszádos, Németh R., Torma, Gábor Sz., Varga D. (Farkas D.), Gönczöl, Németh P. (Lőkős), Balassa (Vass), Marton. Edző: Szalka Péter.

Hegyeshalom: Bári – Hafner (Balogh K.), Horváth P., Dankó, Ujvári, Farkas K., Csányi, Tiba, Varga B., Domonkos P. (Gláser), Skoda. Edző: Menyhárt Dénes.

Gsz.. Marton (2), ill. Skoda.

Teljesen megérdemelten győzött a helyenként jól játszó, bár sok ziccert kihagyó hazai csapat.

Jók: Marton, Torma, Gábor Sz., Póczik, Naszádos, ill. senki.

Szalka Péter: – Gratulálok a csapatnak. Remélem, hogy ez a győzelem lökést ad a folytatáshoz. Sok sikert kívánok a barátomnak, a Hegyeshalom edzőjének.

Menyhárt Dénes: – Túl későn ébredtünk, így csak gratulálni tudunk az ellenfél megérdemelt győzelméhez.

Győrszentiván–WHB-Ménfőcsanak 0–1 (0–1)

Győrszentiván, 100 néző. V.: Móri.

Győrszentiván: Kasza – Halász (Vadász), Bieder A., Stefanits, Keszthelyi, Rubics, Kurucz, Szalai Sz., Sütöri (Szántó), Hanicz, Leal (Takács P.). Edző: Zsédely Attila.

Ménfőcsanak: Ficsór – Balogh L. (Szekeres), Fajkusz, Visy, Papp R., Horváth R., Menyhárt, Nagy Sz. (Kertész), Püspök, Orbán G. (Pintér M.), Takács T. Edző: Mayer János.

Gsz.: Püspök.

A mérkőzés elején a hazaiak egy nagy és két kisebb ziccert is elhibáztak, míg a vendégek az első félidő végén egy jól eltalált lövésből megszerezték a vezetést. A továbbiakban kiegyenlített volt a játék, később a ménfőcsanaki kapu előtt egy büntetőgyanús szituációnál néma maradt a játékvezető sípja.

Jók: Kasza, Bieder A., Hanicz, ill. mindenki.

Zsédely Attila: – A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Egy jól eltalált lövés döntött, sajnos nem a mi javunkra.

Mayer János: – Minden győzelem értékes, főleg a mai. A heti feladatot elvégeztük, gratulálok a csapatomnak.

Lipót-Pékség–I. G. Gasket-Rajka 1–0 (0–0)

Lipót, 300 néző. V.: Baán A.

Lipót: Takács N. – Virág, Bieder G., Keszei, Karácsony (Madarász), Csete, Vojnisek, Bella, Póczik, Bieder T. (Lanzendorfen), Zimonyi (Endrődy I.). Edző: Horváth Dénes.

Rajka: Madácsi – Szalai Zs., Diviak, Takács R. (Józsa G.), Willmann, Zubán, Gálik, Banyár, Baják, Camaj, Derdák. Edző: Cerovsky Péter.

Gsz.: Zimonyi.

Az első félidőben szinte egy kapura játszó lipóti csapat nem tudott gólt lőni a rendkívül jól védekező rajkai együttesnek. A második játékrészben a hazai gól után kitámadtak a vendégek, de egyenlíteniük már nem sikerült.

Jók: Takács N., Bieder G., Vojnisek, Zimonyi, ill. mindenki.

Horváth Dénes: – Nehéz szülés volt. A nyári felkészülés alatt több szlovák csapattal is játszottunk, ennek ellenére mégsem ízlett igazán a rajkai menü.

Cerovsky Péter: – Nagyon jó iramú mérkőzést játszottunk. A hazai csapat valamivel jobb volt, de a gólhelyzeteit nem tudta kihasználni. Kár, hogy szerintem egy lesgóllal veszítettünk. Kívánom a lipóti csapatnak, hogy legyen bajnok.

Öttevény–Hédervár 2–0 (0–0)

Öttevény, 200 néző. V.: Ábrahám.

Öttevény: Molnár M. – Fenesi, Vígh, Fuhrmann, Wágenhoffer, Nagy L., Pápai, Horváth B. (Kovács S.), Nyitrai (Nagy G.), Nagy R., Bognár J. (Nagy L.). Edző: Germán Ferenc.

Hédervár: Cséfalvai – Molnár Á., Nagy Cs., Jász (Hécz), Szabados G., Bari, Tóth N. (Kiss Á.), Skultéti, Hegyi, Szabados T., Fekete M. Edző: Tiba Zoltán.

Gsz.: Nyitrai, Kovács S.

Kiegyenlített mérkőzésen a jól játszó Hédervár az első félidőben kihagyta a lehetőségeit, melyet a hazai csapat a második játékrészben gólokkal büntetett.

Jók: Nagy R., Fenesi, Vígh, Fuhrmann, ill. Molnár Á., Skultéti.

Germán Ferenc: – Izzadságszagú győzelmet arattunk a mezőnyben kulturáltan játszó ellenféllel szemben.

Tiba Zoltán: – Az első félidőben kihagytuk a helyzeteinket, utána pedig futottunk az eredmény után.

Bácsa–Loland-Nyúl 0–1 (0–1)

Győr, 200 néző. V.: Péter G.

Bácsa: Ács – Katona M., Kun, Bokor (Schofhauser E.), Nyíregyházky, Veller (Sárossy), Gajdos, Bögöly, Sipos, Kalmár, Frikton (Dombi). Edző: Rozmán László.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Töltősi, Szabó A., Kapa Martin, Visy, Véghelyi, Varga Zs., Cserháti (Weiszdorn), Vörös Torma (Németh M.), Rigó. Edző: Varga Péter.

Gsz.: Rigó.

A gyorsan megszerzett vezetés birtokában szervezetten játszott a listavezető Nyúl. A hazaiak nagy erőbedobásra késztették a vendégeket, akik végül igazolták, hogy nem véletlenül állnak az első helyen.

Jók: Katona M., Nyíregyházky, Bögöly, ill. Kapa Márkó, Kapa Martin, Véghelyi, Varga Zs., Visy.

Rozmán László: – Mérkőzések óta gólképtelenek vagyunk, így pedig nagyon nehéz pontokat gyűjtenünk.

Varga Péter: – A mai mérkőzésen dicséretet érdemel a csapaton, mert egy jó csapat otthonában taktikusan és célratörően futballozott.

Jánossomorja–Kapuvár 2–2 (1–0)

Jánossomorja, 200 néző. V.: Armstrong.

Jánossomorja: Tüske – Horváth T., Tóth I Kristóf, György J., Soós, Rácz, Tóth II Kristóf, Menyhárt, Dudás, Gaál, Maidics (Bánfalvi). Edző: Varga Róbert.

Kapuvár: Kolozsvári – Kiss Á., Horváth P., Szabó R. (Kecskés), Böcskör Gy., Győrvári, Péter D., Magyar (Varga T.), Molnár G., Horváth R., Böcskör Zs. Edző: Horváth Csaba.

Gsz.: Rácz (2), ill. Horváth R., Varga T. Kiállítva: Dudás.

A hazai csapat kétszer is megszerezte a vezetést, de végül nem sikerült nyernie. A két együttes teljesítményét csak a játékvezető múlta alul...

Jók: Menyhárt, Rácz, Tóth II Kristóf, ill. Varga T.

Varga Róbert: – Kemény, férfias csatában mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést.

Horváth Csaba: – Gyenge színvonalú mérkőzésen két gödörben lévő csapat igazságos döntetlent játszott. Ezúton kívánok mielőbbi gyógyulást a múlt héten megsérült Cseri Gergőnek.

Megyei II. Aranyhal Étterem Győri csoport 6. forduló.