Helyi sport

2016.03.09. 10:32

Babos Tímea - Ukrán ellenfél

A 26 éves ukrán Leszja Curenko lesz Babos Tímea ellenfele a BNP Paribas Open 6,9 millió dollár összdíjazású kemény pályás torna első fordulójában, Indian Wellsben.

kisalfold.hu

Curenko jelenleg a világranglista 36. helyén áll, karrierje legjobbjaként 33. volt még 2015. október 26-án. Pályafutása során egy WTA- és hat ITF-versenyt nyert egyesben.

Azt nem lehet mondani, hogy remekelne az ukrán játékos a 2016-os szezonban. Az Australian Open mellett három WTA-versenyen lépett pályára, csak a melbourne-i Grand Slam-tornán nyert szettet, de végül vereséget szenvedett Varvara Lepchenkótól.

Az ITF statisztikája szerint Curenko a Fed-kupában három meccset játszott és mindannyiszor győztesen hagyta el a pályát.

Az ukrán játékos tavaly a selejtezőből jutott el a negyeddöntőig Indian Wellsben. Curenko később Isztambulban (Törökország, 250 ezer dollár, kemény pálya) veretlen maradt, majd Torontóban (Kanada, 2,5 millió dollár, kemény pálya) a negyed-, míg New Havenben (Egyesült Államok, 731 ezer dollár, kemény pálya) az elődöntőbe jutott, mindkétszer a selejtezőből. A szezon végén elődöntős volt Moszkvában (Oroszország, 731 ezer dollár, fedett pálya).

A két játékos eddig kétszer találkozott: 2012-ben Cincinnatiben a soproni teniszező győzött 6:2, 6:4-re, míg 2014-ben Vancouverben Curenko nyert 6:3, 6:1-re.