Helyi sport

2015.12.11. 12:35

Női kézilabda VB: tíz góllal nyertünk Japán ellen - fotók

Fölényes, 31-21-es győzelmet aratott a magyar női kézilabda válogatott az A-csoport utolsó találkozóján.

kisalfold.hu

Magabiztos győzelmet aratott a magyar női kézilabda válogatott Japán ellen az A-csoport utolsó mérkőzésén. Németh András csapata Angólával vagy Lengyelországgal játszik a következő találkozón.

A-csoport, 5. mérkőzés

Magyarország - Japán 31-21 (17-11)

Vezette: Schulze, Tönnies (németek)

Gólszerzők:

Magyarország: Triscszuk 6(1), Zácsik 4, Tomori, Kovacsics 3-3, Kovacsicz, Szamoránsky, Szucsánszki, Görbicz, Planéta, Mayer, Bódi 2-2, Erdősi 1.

Japán: Fuji 6(2), Yokoshima 4, Honda, Hara, Matsumura, Ishitate 2-2, Kawamura, Tanabe 1-1, Sunami 1(1).

Németh András: - Az első félidő második fele nem tetszett, volt egy rossz tizenöt percünk. Nem volt vitás, hogy simán nyerünk, de azt az időszakot jobban kihasználhattunk volna. Eddig a japánok az első félidőnek mindig tartották magukat az előző ellenfelekkel szemben, most szerencsére a mi akartatunk érvényesült. A csoportmeccsek után Angola és Lengyelország közül mindegyik nehéz ellenfélnek ígérkezik, valamelyest a lengyeleket jobban ismerjük, de Angola is egyre szebb kézilabdát játszik.

Magyarország - Japán 31-21. Fotó: MTI

Dánia elleni parádés győzelme után ezúttal a csoport 5. helyén álló Japán együttesével játszott a magyar női kézilabda válogatott.

Alaposan bekezdett mindkét együttes, gyors gólváltás követően két perc elteltével 2-2-re álltak a csapatok, de ezt követően viszont a magyarok akarata érvényesült. A jó védekezésnek és a kidolgozott helyzeteknek köszönhetően, öt egymást követő találat után a mérkőzés 8. percében 6-2-es magyar vezetésnél jobbnak látta kihasználni időkérési lehetőségét a japán szövetségi kapitány.

Az egy perces szünetet követően sem volt probléma a játékunkkal. Biztos védekezésre építve, sok labdát szerezve és a fizikai különbséget kihasználva a 18. percben már 13-4-re vezettünk. Németh András, a magyar lányok kapitánya bátran forgathatta a csapatát, már az első félidőben igyekezett a korábban kevesebb szerepet kapó játékosoknak is több lehetőséget adni. A cserék után viszont kiegyenlítettebb játékot láthattunk, végül 17-11-es magyar vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően állandósulni látszott a 6-7 gólos vezetésünk, a japánok nem tudtak közelebb kerülni, egyszer sem forgott veszélyben a megnyugtató előnyünk. Az első félidő derekán viszont ismét ritmust váltottunk, a 43. percben Kovacsicz találata után először vezettünk tíz góllal. (23-13)

A második félidő utolsó szakaszában is növelni tudtunk a előnyünket. Németh András az időkérésnél külön kérte a játékosokat, hogy továbbra is élvezzék a találkozót. Az utolsó szakaszban mindkét együttes sok technikai hibával játszott, kevesebb gólt láttunk, a japánok valamelyest tudtak kozmetikázni az eredményen, végül 31-21-es győzelmet arattunk.

Amennyiben az esti mérkőzésen Dánia legyőzi Montenegrót, akkor az A-csoport első helyén végzünk. A furcsa lebonyolítási rendszer miatt egyelőre nem tudni, hogy vasárnap vagy hétfőn játszunk Angola vagy Lengyelország ellen.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

60.p. Sunami hetes szélről, az utolsó pillanatban Triscsuk is a kapuba talált. 31-21

57.p. Hara gól szélről. 30-19

56.p. Mayer szép csel után szerezte meg második találatát. 30-18

55.p. Időt kértek a japánok.

52.p. Szép egyéni akció végén Triscsuk szerzett gólt. 29-18

51.p. Planéta két perces büntetést kapott, Fuji értékesített egy büntetőt. 28-18

50.p. Ishitate használta ki a védelmi hibánkat. 28-17

50.p. Bódi gólja után időt kértek a japánok. 28-16

49.p. Ishitate szépített betörésből, majd Görbicz lőtt nagy gólt átlövésből. 27-16

48.p. Tomori kipókhálózta a jobb felsőt. 26-15

48.p. Kovacsics labdaszerzése után Bódi is feliratkozott a gólszerzők közé. 25-15

36.p. Planéta másodszándékból szépen pattintott a kapuba. 19-12

34.p. Nem sikerült kihasználni az emberelőnyünket, majd Matsumura szépített szélről. 18-12

31.p. Planéta óriási góllal kezdett. 18-11

Magyarország - Japán 17-11

30.p. Görbicz és Fuji góljaival zárult az első félidő.

29.p. Matsumura és Fuji is eredményes tudott lenni, annak ellenére, hogy sokáig mi játszottunk emberelőnyben. 16-10

13.p. Szucsánszki is feliratkozott a gólszerzők közé. 9-3

12.p. Labdavesztés után Honda szépített, de Tomori megpattanó lövéssel válaszolt. 8-3

11.p. Tomori passzát Szamoránsky értékesítette. 7-2

8.p. Kovacsicz találata után időt kértek a japánok. 6-2

7.p. Zácsik góljával hárommal vezetünk. 5-2

6.p. Triscsuk értékesítette a megítélt hétméterest. 4-2

3.p. Bíró védése után gyors támadás, Kovacsics nem hibázott szélről. 3-2

2.p. Yokoshima találatára Tomori válaszolt. 2-2

1.p. Gyors gólváltás. Yokoshima szerezte meg a vezetést a japánoknak, de Zácsik rögtön válaszolt. 1-1

Melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó.

ferencvárosi irányító, aki nyolc góllal vette ki a részét a 29–22-es diadalból, a szövetség honlapján elmondta, hogy a házigazda ellen egy emberként harcoltak, s úgy gondolja, sikerült feledtetni a Montenegrótól elszenvedett keddi, 32–15-ös vereséget.

Németh András szövetségi kapitány is bízik benne, hogy együttese a szerdán mutatott teljesítménnyel folytatja a vb-t és tartja ezt a formát.

„Úgy mentünk neki a meccsnek, hogy nem az eredmény számít, hanem hogy felálljunk a padlóról. Ez sikerült" – tette hozzá.

Görbicz Anita szerint nagyon fontos volt, hogy a keddi kisiklás után visszanyerjék azt az önbizalmukat, amivel a vb-re érkeztek.

„Csak csapatként tudunk jól védekezni és jól támadni, és szerdán csapatként tudtunk teljesíteni" – mondta a győri irányító.

A beállós Szamoránsky Piroska elárulta: szégyellték magukat a Montenegró elleni teljesítményért, de el tudták engedni ezt a rossz érzést.

A magyarok szerdán remekeltek a 14 ezer néző biztatta hazaiak ellen, nyoma sem volt a 24 órával korábbi vergődésnek. Így aztán pénteken nem ki-ki meccset kell játszaniuk a japánokkal, hanem még a csoportgyőzelemért is harcban vannak.

Az ázsiai együttessel eddig 16-szor találkoztak a magyarok, és mindig győztek. Legutóbb augusztus 7-én, a budapesti Elektromos-csarnokban rendezett barátságos mérkőzésen 34–18-as végeredmény született.

Ha a Németh-csapat megint nyer, akkor másodiknál rosszabb nem lehet csoportjában, és ha a zárómeccsen a dánok legyőzik a montenegróiakat, akkor a magyarok végeznek a herningi hatos élén.

Mivel a tavalyi EB-n a magyarok előtt végzett norvég, spanyol, svéd, montenegrói és a francia együttesnek, valamint a riói ötkarikás játékokon házigazdaként szereplő, most címvédő brazil válogatottnak sincs problémája a csoportkörben, és bejut a 16 közé, ezért gyakorlatilag a vasárnapi és a hétfői nyolcaddöntők győztesei egészen biztosan ott lehetnek majd az olimpiai kijutásról határozó márciusi kvalifikációs tornán.

Az utolsó forduló programja: Magyarország–Japán, 16.15 óra