Helyi sport

2015.12.12. 13:37

Női kézilabda VB: Görbicz Anita és Tomori is megsérült, kiesett a magyar válogatott - fotók

Órási meglepetésre 24-23-as vereséget szenvedett a magyar válogatott Lengyelországtól, így nem jutott be a legjobb nyolc csapat közé. A riói olimpia részvételére nagyon kevés az esélyünk.

kisalfold.hu

Az első félidőben sikerült felállni hatgólos hátrányból is, a második játékrészben hárommal is vezettünk, de a hajrában nagyon szenvedett a válogatott és lengyelek jutottak a legjobb nyolc csapat közé. A bonyolult rendszer miatt még nem dőlt el biztosan, hogy nem jutunk ki a riói olimpiára, de nagyon távol kerültünk a részvételtől.

Női kézilabda-vb nyolcaddöntő (Dánia)

Lengyelország - Magyarország 24-23 (13-14)

Lengyelország: Kudlacz 8(1), Byzdra 4, Kulwinska, Koblynska 3-3, Niedzwiedz 2, Stachowska, Sadej, Kocela, Zalewska 1-1.

Magyarország: Szucsánszki, Hornyák D. 5-5, Zácsik 4, Görbicz 3, Kovacsics 2, Triscsuk 2(1), Tomori, Mayer 1-1.

Németh András: - Sok hibát követtünk el, a végére elfáradtunk. Tomori és Görbicz sérülése után a variációs lehetőségeink is csökkentek. Jó volt látni, hogy az első félidőben még fel fel tudtunk állni Tomori sérülése mellett is. Voltak tartalékaink, de a nagy erőlködésben leamortizálódott Szucsánszki is, illetve Görbicz sérülése is sok volt a végére.

Lengyelország - Magyarország 24-23

A női kézilabda világbajnokság A-csoportjának második helyén végzett a magyar válogatott, így a legjobb nyolc csapat közé jutásért Lengyelországot kell legyőznie.

A találkozó előtt Németh András szövetségi kapitány élt a cserélési lehetőségével, Bulath Anita helyére Hornyák Dóra került a keretbe.

Kissé kapkodva kezdett mindkét együttes, amelyen a lengyelek szerezték meg a vezetést, de rögtön sikerült válaszolnunk. Az első négy találaton Kudlacz és Zácsik vállalta magára, négy perc elteltével 2-2-re álltak a csapatok.

A folytatásban a lengyelek akarata érvényesült, rendkívül lassan és pontatlanul támadtunk, a védekezésben sem értünk vissza időben. A találkozó 11. percében Kudlacz negyedik találata után 6-3-as vezetésnél kihasználta időkérési lehetőségét Németh András.

Az egy perces szünet után sem tudtunk ritmust váltani, sőt egyre nagyobb bajba került a válogatott. Továbbra sem állt össze a védekezés, Kiss sem tudott bravúrt bemutatni a kapuban, a 17. percben már hat góllal vezettek a lengyelek. (10-4)

Jelentős lengyel vezetés után nem tehetett mást Németh András, gyorsan kikérte második időkérési lehetőségét is. Az alapos fejmosás segített, szerencsére gyorsan összeszedte magát a válogatott, sikerült ritmust váltani. A védekezés működött, Bíró védésekkel tartotta lépésben a csapatot, míg támadásokat rendre góllal fejeztük be.

A remek fordulatot egyedül Tomori 22. percben elszenvedett sérülése árnyékolta be. Sajnos a győri átlövő egy ütközés után nagy fájdalommal a térdéhez kapott, hordágyon azonnal az öltözőbe vitték az orvosok. Félő volt, hogy a sérülés után megtorpan a válogatott, de Hornyák Dóra négy találatának is köszönhetően végül 14-13-as előnnyel vonultunk az öltözőbe.

Szünetet követően sok technikai hibával játszottak a csapatok, hat percen keresztül érintetlenek maradtak a hálók. Az első gólt Zácsik szerezte, majd Szucsánszki is a kapuba talált, a 37. percben 16-13-as vezetésünknél időt kértek a lengyelek.

Kim Rasmussen Lengyelország kapitánya helyre rakta a csapatát, ismét nagyobb ritmusban kezdtek el játszani, míg a magyar válogatott kezdett elfáradni és Bíró sem tudott bravúrokat bemutatni. A támadójátékunk nagyon szétesett, lassan járattuk a labdát, csak egy-egy Görbicz lövéssel tudtunk tartani a lépést. Az utolsó percekben még volt lehetőségünk az egyenlítésre, de Hornyák először eladta a labdát, majd csúnyán fölé lőtt, végül Lengyelország 24-23-ra diadalmaskodott.

Óriási hullámvölgyet élt át a magyar válogatott a világbajnokságon, amely ezúttal a lengyelek elleni találkozón csúcsosodott ki. Hiába álltunk fel hatgólos hátrányból az első félidőben, a második játékrészben nagyon elfáradtunk és képtelenek voltunk lendületesen játszani.

A bonyolult rendszer miatt még nem reménytelen a riói olimpia, de nagyon távol került a válogatott a kijutást illetően.

Online közvetés

Vége a találkozónak!

60.p. Újabb erőtlen támadás. Szucsánszki lövését hárították, időt kértek a lengyelek.

59.p. Nagyon sok a hiba, Hornyák egyszer eladta a labdát, majd csúnyán fölé lőtt.

54.p. Kezdett elhalni a támadás, de Szucsánszki a kapuba talált végül. 24-23

54.p. Kudlacz újabb gólja után időt kért Németh András. 24-22

53.p. Kudlacz emberhátrányban is a kapuba talált. 23-22

52.p. Görbicz talpról lőtte ki a jobb alsó sarkot, de sajnos kimehetett a térde, le kellett cserélni.

51.p. Most mi játszunk emberelőnyben, Planéta harcolt ki kétperces büntetést.

51.p. Kudlacz gólja után már a lengyelek vezetnek. 22-21

49.p. Mayer két percet kapott, ezt kihasználva Zalewska volt eredményes szélről. 21-21

36.p. Góóóól! Zácsik a kapus lábai között lőtt a kapuba. 13-15

35.p. Sok technikai hibával kezdtek a csapatok, eddig nem láttunk gólt.

Elkezdődött a második játékrész.

30.p. Sadej góljával zárult az első félidő. 13-14

30.p. Kovacsics nem hibázott szélről. 12-14

28.p. Góóól! Mayer lerohanás végén lőtt a kapuba és harcolt ki kétperces büntetést. 11-13

26.p. Góóóól! Hornyák ismét átlövésből volt eredményes. 11-12

25.p. Góóóóól! Hornyák lövésével egyenlítettünk. 11-11

24.p. Időt kértek a lengyelek.

24.p. Hornyák talpról óriási gólt lőtt a jobb felsőbe. 11-10

22.p. Triscsuk gól átlövésből. 11-9

21.p. Tomori átlövését blokkolták, de sajnos nagyon csúnyán érkezett a talajra. Elsőre is nagy fájdalmai voltak, súlyosnak tűnik a térdsérülése.

20.p. Tomori gól betörésből, majd Hornyák is megszerezte első találatát a világbajnokságon. 11-8

19.p. Szucsánszki kétszer, Byzdra egyszer volt eredményes. 11-6

16.p. Kulwinska is könnyed gólt szerzett, időt kért Németh András.

14.p. Kobylinska és Niedzwiecz is eredményes tudott lenni. Egyre nagyobb hátrányban a válogatott. 9-4

13.p. Niedzwiecz emberhátrányban is gólt lőtt Kissnek, majd Zácsik szépített. 7-4

11.p. Stachowska és Kudlacz gólja után időt kért Németh András. 6-3

7.p. Kudlacz és Byzdra góljára Triscsuk válaszolt hétméteresből. 4-3

4.p. Ismét Kudlacz volt eredményes, de Zácsik ezúttal is válaszolt. 2-2

3.p. Góóól! Zácsik egyenlít átlövésből. 1-1

1.p. Kudlacz kínai figurából szerzett góljával a lengyelek vezetnek. 1-0

Lengyelország - Magyarország

Melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik találkozó.

A magyar női kézilabda-válogatott hétfőn játszik a lengyel csapattal a dániai világbajnokság nyolcaddöntőjében. A keziszovetseg.hu híre szerint a találkozóra 18 órakor kerül sor Herningben. Ha a magyarok továbbjutnak, akkor a negyeddöntőben az Oroszország-Koreai Köztársaság mérkőzés győztesével játszanak.

[namelink name="

Németh András"] szövetség kapitány csapata úgy lett csoportjában a második, hogy a londoni olimpián döntős montenegróiak péntek este legyőzték a házigazda dánokat, így ők végeztek a herningi hatos első helyén. A magyarok csoportmásodikként a naestvedi csoport harmadikját, a lengyel együttest kapták az olimpiai kvóta megszerzése miatt fontos nyolcaddöntőre.

A magyar csapat eddig 75-ször találkozott a lengyel válogatottal, 63-szor nyert, 4-szer döntetlent ért el, és 8-szor kikapott. Az eddigi utolsó összecsapásra 2009. november 21-én került sor Győrben, a Pannon Kupán, akkor a magyarok 32-22-re győztek. Mivel a tavalyi Eb-n a magyarok előtt végzett norvég, spanyol, svéd, montenegrói és francia együttes, valamint a riói ötkarikás játékokon házigazdaként szereplő, most címvédő brazil válogatott is bejutott a 16 közé, gyakorlatilag a vasárnapi-hétfői nyolcaddöntők győztesei egészen biztosan részt vehetnek majd az olimpiai kijutásról határozó márciusi kvalifikációs tornán.