Helyi sport

2015.11.01. 18:42

Megyei foci - A Lébény legyőzte a Kapuvárt - fotók

A megyekettőben az Enese kiütötte a Tétet, a harmadosztályban Levélen és Várbalogon is tíz felett volt a gólok száma. Képgaléria a Beled-DAC 1912 mérkőzésről.

Beled, 150 néző, V.: Görgics.

Beled: Hegyi – Németh R., Abdai, Torma, Varga D., Molnár Z., Németh P., Nagy D., Giczi, Vass (Varga T.), Kiss D. (Horváth B.), Edző: Pungor István.

DAC: Kiss A. – Tóth G. (Kotroczó), Szabó A., Horváth Cs., Korsós Gy., Tóth D., Kurucz, Kovács G., Juhász, Kalmár, Jakab. Edző: Szepessy László.

Gsz.: Torma, Molnár Z., ill. Korsós Gy. (2).

Kiállítva: Juhász.

Egyperces gyászszünet előzte meg a mérkőzést. A jelenlévők Dobos Dánielre, a Beled tragikus körülmények között elhunyt fiatal labdarúgójára emlékeztek.

A 14. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: egy kipattanó labdát Torma nagy erővel bombázott a léc alá. 1–0. Az első félidőben négy-öt ziccert is elhibáztak a vendéglátók, így nem tudták tovább növelni az előnyüket.

A második félidőben is támadásban maradt a Beled, fölénye az 58. percben érett góllá: a nagyszerűen elfutó Kiss D. beadását Molnár Z. fejelte a hálóba. 2–0. A gól után érthetetlenül visszaálltak a hazaiak és a 71. percben szépített a DAC: Korsós Gy. volt eredményes. 2–1. Sőt, nem sokkal később ismét szabadrúgásból újra Korsós Gy. szerzett gólt, beállítva a végeredményt.

Összességében a több helyzetet kidolgozó hazaiak rászolgáltak volna a győzelemre.

Jók: Torma, Varga D., Giczi, Abdai, ill. mindenki.

Pungor István: – Küzdelmes mérkőzést játszott egymással a két csapat. Egy, már szinte megnyert meccsen hullajtottunk el két pontot.

Szepessy László: – Parázs hangulatú találkozón megőriztük a negyedik mérkőzés óta tartó veretlenségünket egy nagyon jól küzdő, jó csapat ellen. Gratulálok a fiatal csapatomnak, s ebbe Korsós Gyuri is beletartozik.

Horváth Zoltán

Bácsa–WHB-Ménfőcsanak 0–2 (0–1)

Győr, 150 néző. V.: Csirke.

Bácsa: Katona T. – Katona M., Hegyi (Sipos), Kiss B., Bokor, Török, Dömötör, Dániel (Dombi Á.), Katona V. (Németh L.), Bögöly, Guttyán. Edző: Rozmán László.

Ménfőcsanak: Végh – Szabó P., Zách (Csaplár), Mondovics, Fajkusz, Visy, Orbán, Schillinger (Szenftner), Czégány (Vados), Nagy Sz., Papp R. Edző: Lenzsér Zsolt.

Gsz.: Czégány, Nagy Sz.

A taktikusan, nagyobb akarással játszó vendégek megérdemelt győzelmet arattak a vérszegény teljesítményt nyújtó hazaiak ellen.

Jók: senki, ill. mindenki.

Rozmán László: – Nem tudtunk mit kezdeni az ellenfél szervezett játékával. Ötlet nélküli játékunknak csak vereség lehetett a vége.

Lenzsér Zsolt: – Küzdelmes mérkőzésen, végig koncentrálva győztünk.

I. G. Gasket-Rajka–Lipót-Pékség 0–6 (0–4)

Rajka, 200 néző. V.: Bálintfi.

Rajka: Rohwild – Gálik, Derdák, Batyanek, Willmann, Sedivy, Baják, Banyár, Hirtl, Kelemen (Kiss B.), Csontos. Edző: Cerovsky Péter.

Lipót: Szigony – Virág (Varga B.), Litresics, Ásványi, Lelkes, Csete (Bartek), Vojnisek (Hajós), Bartal, Angyal, Varga T., Zimonyi. Edző: Horváth Dénes.

Gsz.: Angyal (2), Bartal, Lelkes, Varga B., Batyanek (öngól).

A minden csapatrészben jobb teljesítményt nyújtó vendégcsapat megérdemelten nyert a tartalékos rajkai együttes ellen.

Jók: senki, ill. Angyal, Varga B., Virág, Vojnisek, Szigony.

Cerovsky Péter: – Ma a jobbik csapat győzött.

Horváth Dénes: – Mindig mondtam a fiúknak, hogy az elvégzett munka hat.

Lébény–Kapuvár 3–2 (1–0)

Lébény, 300 néző. V.: Wisak.

Lébény: Élő – Varga Z., Kopf, Czeitler (Hujber), Németh D., Sárközi, Lanzendorfen, Bencze, Sallai, Kálmán, Frank. Edző: Horváth Tamás.

Kapuvár: Kolozsvári – Kiss Á. (Pethő), Müller, Horváth P., Papp R., Menyhárt, Böcskör Zs., Horváth R., Papp T., Varga T. (Péter), Molnár G. (Menyhárt). Edző: Mayer János.

Gsz.: Németh D., Lanzendorfen, Sárközi, ill. Papp R., Pethő.

Kiállítva: Bencze, ill. Péter.

Az első félidőben több gólhelyzetet dolgoztak ki a fölényben játszó kapuváriak, de a kiválóan védő Élő Erik mindent – még egy 11-est is – hárított. A második játékrészben a hazaiak kerültek fölénybe, ami jó és eredményes játékkal is párosult, így a sereghajtó lébényiek magabiztos győzelmet arattak a listavezetővel szemben.

Jók: mindenki, ill. Papp R., Molnár G., Horváth P.

Horváth Tamás: – Hetek óta nagyon jó teljesítményt nyújtunk, ami most jó eredménnyel is párosult.

Mayer János: – Az első félidőben a kihagyott helyzetekkel felhoztuk a lébényieket. A második játékrészben csak futottunk az eredmény után.

Gönyű–Fertőszentmiklós 2–2 (1–1)

Gönyű, 100 néző. V.: Takács Á.

Gönyű: Vörös – Böcz B., Máté, Kovács M., Bognár, Végh, Póczik, Mikli, Kokas, Böcz A. (Zvezdovics), Kiss Z. Edző: Kertész Balázs.

Fertőszentmiklós: Kovacsics – Fábián, Keresztes, Ambrus, Orbán, Mészáros M.,

Soós, Ratatics, Kungl, Kalmár (Horváth D.), Árki. Edző: Katona Sándor.

Gsz.: Böcz A., Mikli, ill. Kungl, Horváth D.

Kiállítva: Kovács M.

Nagy iramban, több gólhelyzettel és két góllal kezdődött a mérkőzés. A második félidő elején egy szabadrúgásból megszerezték a vezetést a hazaiak, melyet a vendégeknek csak az emberelőnyük után, a meccs végén sikerült kiegyenlíteniük.

Jók: Máté, Mikli, Kiss Z., ill. Ratatics, Mészáros M., Árki.

Kertész Balázs: – Fordulatos, jó iramú mérkőzésen sokat szembeszéllel játszva sajnos csak egy pontot sikerült szereznünk.

Katona Sándor: – Csak kétszer tizenöt percig játszottuk azt, amit tudunk és ez csak egy döntetlenre volt elég.

Jánossomorja–Öttevény 2–1 (1–0)

Jánossomorja, 150 néző. V.: Czinder.

Jánossomorja: Tüske – Szalai Zs., Szabados, Gaál, Fuhrmann, Cseri, Tóth N., Darázs, Maidics (Drobnitsch) (Csányi), Szalka (Sebők), Tóth K. Edző: ifj. Drobnitsch Tamás.

Öttevény: Bári – Nagy G. (Hegedüs), Vígh, Kovács P., Wágenhoffer (Bella), Nagy L., Kovács S. (Pápai), Horváth B., Nyitrai, Nagy R., Germán. Edző: Germán Ferenc.

Gsz.: Maidics, Cseri, ill. Nagy R.

Az első félidőben a Jánossomorja szerzett vezetést, előnyét a második félidő elején növelni tudta. Ezután megváltozott a játék képe, a vendégcsapat erőre kapva először szépített, majd az egyenlítés érdekében is mindent megtett, de az eredmény már nem változott.

Jók: Tüske, Cseri, Fuhrmann, Darázs, ill. Vígh, Horváth B., Nagy R.

ifj. Drobnitsch Tamás: – A mai győzelmünket azoknak a sportbarátoknak ajánljuk, akik már csak fent szurkolhatnak nekünk.

Germán Ferenc: – Küzdelmes mérkőzésen sajnos későn ébredtünk és már rövid volt az idő ahhoz, hogy visszajöjjünk a meccsbe, holott ez a játékunkban benne volt.

Győrszentiván–Gyirmót FC Győr II 2–4 (2–1)

Győrszentiván, 150 néző. V.: Zám.

Győrszentiván: Ficsór – Orbán, Halász (Polócz), Sütöri, Rubics, Kovács L., Kiss A., Stefanits, Czetti (Szántó), Nagy K. (Goll), Kapuváry. Edző: Zsédely Attila.

Gyirmót: Rusák – Molnár M., Tóth L., Füleki, Farkas Z., Présinger, Gyurján (Balogh L.), Lengyel, Veres, Horváth M. (Szücs G.), Szegi V. (Irmes). Edző: Nagy Attila.

Gsz.: Sütöri, Halász ill. Füleki (2), Horváth M., Farkas Z.

A hazai csapat meglepte a vendégeket és nagyszerű játékkal kétgólos előnyt harcolt ki. A Gyirmót csak a második félidő elején tudott egyenlíteni. Ezt követően a vendégek nagy erőket mozgósítottak a siker érdekében, de csak nagyon nehezen tudták megtörni a lelkesen és szervezetten játszó Győrszentivánt.

Jók: mindenki, ill. Farkas Z., Gyurján, Füleki, Lengyel, Présinger.

Zsédely Attila: – Közel álltunk a bravúrhoz, de végül vállalható vereséget szenvedtünk egy jó képességű csapattól. Sajnos azonban a vereségért nem jár pont.

Nagy Attila: – Nehéz első félidő után egy jó másodikat produkáltunk. Ennek köszönhetjük a győzelmet.

Szabadnapos: Loland-Nyúl.

Megyei foci: Beled-DAC 1912 2-2 (11.01.) - fotók: Bertleff András

Megyei II. o. Győri csoport 12. forduló.