Helyi sport

2015.11.03. 22:36

Kosárlabda - Hazai pályán szenvedett vereséget a Sopron

A Sopron hazai pályán 13 ponttal kikapott a Benficától a férfi kosárlabda FIBA Kupa második fordulójában, ezzel továbbra is nyeretlen.

kisalfold.hu

Soproni KC–SL Benfica 65–78 (23–16, 15–24, 11–18, 16–20)

Sopron, FIBA Európa-kupa-mérkőzés, 1000 néző. V.: Sarapa (fehérorosz), Nedovic (szlovén), Horozov (bolgár).

Sopron: LAROCHE 16/6, TIGGS, 18/6,  Rancic 6/6, Tóth G. 3/3, Bavcic 14. Cs.: Radulovics 2, Dénes 1, Takács 3/3, Molnár 2. Edző: Sabáli Balázs.

Benfica: Fernandes 2, COOK 27/18, Andrade 8, WILSON 17/9, Fonseca 2. Cs.: RADIC 14, Barroso 3/3, Soares 5/3, Oliveira. Edző: Carlos Santos.

Közel másfél perc elteltével Fonseca támadólepattanó után a vendégeknek szerzett vezetést, Bavic ügyes centerjátékkal egyenlített. Idegesen, kapkodva játszott a Sopron, az 5. percben szerezte második kosarát, igaz, Tóth találata 3 pontot ért. Ez oldotta a feszültséget, Laroche és Bavcic is beemelt egy-egy hármast, ám mivel a Benfica is rendre eredményesen fejezte be támadásait – elsősorban az NBA-ben éveket lehúzó Cook jóvoltából –, az SKC jobbára futott az eredmény után. A félidő hajrájában Rancic, majd Tiggs viszont bedobott egy triplát, a 9. percben a Sopron kezdő ötösének minden tagja szerzett hármast, s parádés hajrával az SKC 7 pont előnnyel zárta a szakaszt.

A második negyedet légiós ötösével kezdte a Sopron, s egészen 49 másodpercig volt fent ez az alakulat. Hamar időt kellett kérnie Sabálinak, hiszen cseréi, a triplát dobó Barroso, valamint a két duplával jelentkező Radic révén 2 perc alatt ledolgozta hátrányát a Benfica. Laroche, Tiggs és Radulovics villanásaival egy 9–2-es bő másfél percet „repesztett" a Sopron. Vendégidőkérés után Wilson egy triplával s egy bődületes zsákolással 8–1-es portugál rohamot vezényelt, miközben  Dénes az egyik, Laroche pedig mindkét büntetőjét kihagyta. A félidő 2 pontos vendégvezetéssel zárult.

„Bent maradt" az öltözőben a Sopron, Radic vezérletével 6–0-lal kezdte a második félidőt a Benfica. Időkérés után Wilson két triplát is beemelt, és az SKC palánkja alatt többször is visszaszerezték a lepattanót a vendégek. 12–0-s Benfica-futás után, közel 4 perc elteltével Bavcic szerezte szünet után az első soproni pontokat. A szakasz végén két gyors Laroche–Tiggs lerohanásnak, valamint Cook egyénieskedésének köszönhetően 10 ponton belülre került a Sopron.

A zárószakaszban több mint 2 percig nem esett kosár, majd Cook duplájával 10 fölé nőtt a vendégelőny. A szakasz közepén Rancic majd Takács hármasával 8 pontra feljött a Sopron. Több lehetőség volt még feljebb zárkózni, az elsietett triplák azonban kimaradtak, s bő 2 perccel a vége előtt Radic duplája megadta  a kegyelemdöfést a Sopronnak.

[namelink name="Sabáli Balázs"]: – Bár az első félidőben többször is volt hétpontos előnyünk, ezt mindig gyorsan eltüntette a Benfica. A mérkőzés a második félidő elején dőlt el. Az egész meccsen, több lepattanót szerzett vissza a Benfica a palánkunk alatt, a távoli kosarakkal elhúzott, s a tíz pont körüli különbség mindig megmaradt. Tanulnunk kell az ilyen meccsekből.

Carlos Santos: – Tudtuk, hogy egy szervezett, mind támadásban, mind védekezésben hatékony rendszerben játszó csapat otthonában játszunk. Bár az első negyedet elvesztettük, utána rendeztük a védekezést.

Bár jól kezdett a fehér mezes Sopron, végül simán nyert a portugál  vendégcsapat. Fotó: Magasi Dávid

2. forduló, B csoport: Sopron KC-Benfica (portugál) 65-78 (23-16, 25-14, 11-18, 16-20)

A magyar együttes az első félidőben még jól tartotta magát, 10 perc után vezetett is, majd a szünetre kétpontos hátrányba került.

A fordulás után aztán a portugál együttes nagyszerűen játszott, a soproniak pedig egyre pontatlanabbul dobtak, így hamar jelentős különbség alakult ki a két csapat között, s végül simán nyert a vendégegyüttes.