Helyi sport

2015.10.04. 21:54

Megyei foci: Öttevényen sem tudott pontot szerezni a Gyirmót II

Edzői nyilatkozatok. Ismét súlyos vereséget szenvedett a Győrladamér, a Harka és a Magyarkeresztúr.

Lébény, 250 néző. V.: Juhász.

Lébény: Élő – Sallai, Kopf (Tóth B.), Frank, Czeitler, Németh D., Sárközi, Lanzendorfen (Bencze), Varga Z., Tóth R. (Hujber), Kálmán. Edző: Horváth Tamás.

Bácsa: Katona T. – Katona M., Hegyi, Kiss B., Kun, Dombi, Bokor (Sipos), Török, Dömötör, Pintér (Guttyán), Katona V. Edző: Rozmán László.

Gsz.: Dombi.

Az első félórát hazai fölény jellemezte, de a védekezésre berendezkedő vendégek mellett igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani a lébényiek. Az első kapura lövés Frank révén a 35. percben volt, amit Katona T. hárított. Az első félidő hajrájában már a bácsaiak is kimerészkedtek a kapujuk elől, vezettek is néhány támadást, de a hazai védők jól zártak.

A második félidőt aktívabban kezdte a vendégcsapat. Az 59. percben a bal oldalról belőtt labda átszállt a hazai védők felett, pontosan Dombi elé, aki 10 méterről kisodródva a jobb felső sarokba lőtt. 0–1. A 68. percben Kálmán távoli lövése telibe találta a kapufát. A mérkőzés hátralévő részében mindent egy lapra feltéve támadott a hazai csapat, de minden elképzelés nélkül, így a vendégeknek több lehetőségük nyílt a kontratámadások vezetésére. Igaz, azok is meddőnek bizonyultak.

Összességében egy rendkívül gyenge színvonalú, kidolgozott helyzetek nélküli találkozót láthattak a szurkolók.

Jók: Varga Z., Kálmán, ill. Kun, Katona M.

Horváth Tamás: – Egyenlő erők küzdelmét hozta a mérkőzés. A meccs nagy tanulsága, hogy csatárok nélkül nem lehet ezt a játékot játszani.

Rozmán László: – Végig szervezetten és fegyelmezetten játszott a csapat. Úgy érzem, hogy megérdemeltük ezt a rendkívül fontos győzelmet.

Steininger Imre

DAC Foci24.com–Fertőszentmiklós 1–0 (1–0)

Győr, 100 néző. V.: Iván L.

DAC: Kiss A. – Pintér D., Mészáros Zs., Szabó A., Kovács G., Korsós Gy., Takács P. (Markó), Tóth D., Kurucz, Balás (Juhász), Kalmár. Edző: Szepessy László.

Fertőszentmiklós: Tóth O. – Fábián, Keresztes, Ambrus, Orbán, Gondi (Tóth Gy.), Soós Á., Ratatics, Kungl, Kalmár Gy. (Horváth B.), Árki. Edző: Katona Sándor.

Gsz.: Balás. Kiállítva: Mészáros Zs., Kurucz, ill. Ambrus.

Küzdelmes mérkőzésen egy korai gól döntött a hazaiak javára. A mezőnyben a vendégeknél volt többet a labda, de a kapura teljesen veszélytelenek voltak. A találkozó utolsó perceiben a DAC előtt adódtak nagy lehetőségek, de azok kimaradtak.

Jók: mindenki, ill. senki.

Szepessy László: – Parázs hangulatú mérkőzésen, hatalmas DAC-szívvel nagy taktikai győzelmet arattunk egy jó csapat ellen.

Katona Sándor: – Nagyon gyenge játék, nagyon gyenge játékvezetés. Egy kezezés után szerzett gól döntött a harmincadik másodpercben.

Beled–Lipót-Pékség 1–3 (0–1)

Beled, 150 néző. V.: Dombi.

Beled: Hegyi – Gábor (Giczi), Abdai Z., Vass B., Torma, Varga T., Nagy D., Németh P., Molnár Z., Dobos (Horváth B.), Németh R. (Farkas B.). Edző: Pungor István.

Lipót: Takács N. – Varga B., Litresics, Ásványi, Virág, Bartal, Vojnisek, Csete, Angyal, Varga T., Zimonyi (Endrődy I.). Edző: Horváth Dénes.

Gsz.: Molnár Z., ill. Bartal (2), Zimonyi.

Meghatározó játékosok hiányoztak sérülés miatt a beledi csapatból, így ezúttal kevésbé jó teljesítményt nyújtott a hazai együttes. Összességében jobb volt a Lipót.

Jók: Torma, ill. Bartal, Litresics, Virág, Csete, Vojnisek.

Pungor István: – Ezerféle összetett dolog miatt a mai mérkőzésen nem sikerült nyernünk.

Horváth Dénes: – A Beleden szokásos parázs mérkőzésen három góllal nyugtattuk magunkat.

Gönyű–WHB-Ménfőcsanak 1–1 (1–1)

Gönyű, 200 néző. V.: Czinder I.

Gönyű: Pécsváradi – Böcz B., Kokas P. (Olaj), Keszei, Kovács M., Végh, Kiss Z., Bognár Á., Póczik, Böcz A., Mikli. Edző: Józsa Péter.

Ménfőcsanak: Végh – Szabó P., Zách, Mondovics, Fajkusz, Visy, Orbán (Németh B.), Schillinger, Czégány, Nagy Sz., Papp. Edző: Lenzsér Zsolt.

Gsz.: Böcz A., ill. Nagy Sz.

Alacsony színvonalú mérkőzésen a látottak alapján igazságos eredmény született.

Jók: Bognár Á., ill. mindenki.

Józsa Péter: – Az olasz bajnokságban nincs ennyi döntetlen, mint amennyit mi eddig elértünk.

Lenzsér Zsolt: – Ma mindent megtettünk a győzelemért, de a végén hiányzott a koncentráció és a higgadtság. Ráadásul még a szerencse is elpártolt tőlünk.

Győrszentiván–Loland-Nyúl 1–4 (0–4)

Győrszentiván, 200 néző. V.: Vadász Cs.

Győrszentiván: Tóth L. – Bieder, Goll (Czetti), Halász (Orbán), Kapuváry, Hanicz, Stefanits, Takács P., Kovács L., Sütöri, Ficsór (Szalai). Edző: Zsédely Attila.

Nyúl: Varga I P. – Maracskó, Töltősi (Gerencsér), Kapa Márkó, Kapa Martin, Kállai (Szilasi), Varga II P., Varga Zs., Weiszdorn, Rigó, Vörös Torma (Csuti). Edző: Varga Péter.

Gsz.: Orbán, ill. Rigó (2), Vörös Torma, Varga Zs. Kiállítva: Stefanits.

A két, teljesen más célért küzdő csapat közötti különbség meglátszott a mezőnyjátékban, de a hazaiakat dicséret illeti a hősies küzdelemért. Megérdemelten győzött a Nyúl.

Jók: Takács P., ill. Vörös Torma, Rigó, Varga Zs., Kapa Martin.

Zsédely Attila: – A második félidőt megnyertük egy-nullra, sajnos azonban volt egy első félidő is.

Varga Péter: – Az első félidőben ismét jól játszottunk és nagyon szép gólokkal korán eldöntöttük a mérkőzést. A második félidőt inkább hagyjuk.

Jánossomorja–Kapuvár 0–1 (0–0)

Jánossomorja, 200 néző. V.: Móri.

Jánossomorja: Tüske – Szalai, Szabados, Gaál, Fuhrmann, Szalka, Tóth N. (Sebők), Fettik (Darázs), Csányi, Tóth K., Maidics. Edző: ifj. Drobnitsch Tamás.

Kapuvár: Kolozsvári – Péter (Papp T.), Müller, Horváth P., Papp R., Menyhárt A., Pethő (Menyhárt B.), Horváth R., Böcskör Zs., Varga T., Molnár G. (Bedő). Technikai vezető: Varga József.

Gsz.: Böcskör Zs.

Egyenlő erők küzdelme jellemezte a mérkőzést. Az első félidőben a Kapuvár birtokolta többet a labdát, de helyzetek mindkét kapu előtt adódtak. A második játékrészben több alkalommal is bravúrral védett a vendégek kapusa. Aztán egy ellentámadás után szerzett góllal mégis a Kapuvár vitte el a három pontot. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.

Jók: Gaál, Szalka Szabados, ill. mindenki.

Ifj. Drobnitsch Tamás: – Várható volt, hogy aki egy gólt rúg, az megnyeri a mérkőzést. Nagy iramú meccsen rászolgáltunk volna az egy pontra.

Varga József technikai vezető: – Nagyon küzdelmes mérkőzésen várható volt, hogy aki az első gólt rúgja, az nyeri meg a találkozót. Jó csapatot győztünk le.

Öttevény–Gyirmót FC Győr II 2–1 (1–0)

Öttevény, 100 néző. V.: Ábrahám T.

Öttevény: Bári – Keszthelyi, Vígh, Nagy L., Wágenhoffer (Fenesi), Kovács P., Pápai, Nyitrai (Nagy G.), Hegedüs A. (Kovács S.), Horváth B., Nagy R. Edző: Germán Ferenc.

Gyirmót: Somogyi Cs. – Molnár M., Horváth M. (Pintér M.), Irmes, Gyurján, Szücs G., Bohner, Varga R., Farkas Z., Szegi, Tóth L. (Balogh L.). Edző: Nagy Attila.

Gsz.: Kovács S., Nagy L., ill. Molnár M. Kiállítva: Molnár M.

A jól és taktikusan játszó hazaiak veszélyes kontrákat vezetve, határtalan lelkesedéssel győzték le a vendégcsapatot.

Jók: mindenki, ill. Szegi.

Germán Ferenc: – Amit előre elterveztünk, azt a csapat teljes mértékben betartotta. Ennek és a küzdeni tudásnak köszönhetjük a sikert.

Nagy Attila: – Gratulálok az ellenfélnek.

Szabadnapos: I. G. Gasket-Rajka.