Helyi sport

2015.10.30. 12:14

BL: visszafogott Audi-ETO győzelem a Hypo ellen

Az első félidőben megnyugtató előnyt szerző Győri Audi-ETO együttese 29-21-es győzelmet aratott a Hypo NÖ otthonában.

kisalfold.hu

Hozta a kötelezőt a Győri Audi-ETO együttese és könnyedén győzött a Hypo NÖ otthonában annak ellenére, hogy a második félidőt a hazaiak nyerték meg.

Hypo Niederösterreich - Győri Audi-ETO 21-29 (5-16)

Gólszerzők:

Hypo: Tothova 10(4), Kovács P. 3, Kaiser, Wess 2-2, Budecevic, Dedis, Thurner, Vijunaite 1-1.

ETO: Planéta, Sulland 4-4, Görbicz 3(2), Korsós 3(1), Bognár-Bódi, Löke 3-3, Amorim, Knedliková 2-2, Broch, Tomori, Kovacsics, Groot, Orbán 1-1.

A múlt heti Midtjylland elleni hazai pályán elszenvedett vereség után ezúttal a Hypo NÖ otthonában javíthatott az Audi-ETO együttese a Bajnokok Ligájában.

Ahogy az várható volt, a sokkal esélyesebbnek számító ETO hamar megnyugtató előnyt szerzett a találkozón, tíz perc elteltével Planéta gólja után 6-1-re vezetett.

A hazaiak a támadásokban rendszerint lehozták a kapusukat mezőnyjátékos helyett, amelyet a győriek gyors támadásokkal igyekeztek kihasználni. A kezdeti lendület tíz perc után kicsit alább hagyott, a mérkőzés 18. percében 7-3-ra vezettek a zöld-fehérek.

Az első félidő utolsó szakaszában viszont ismét érvényesült a papírforma, a hazaiak rengeteg technikai hibát követtek el, míg a győriek továbbra is könnyedén szerezték a gólokat, végül 15-6-os Rába-parti vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően az első játékrészhez képest sokkal lazább volt a győri védekezés, amelyet a bécsiek igyekeztek kihasználni és Tothova góljainak köszönhetően a második félidő 14. percében "csak" tízgólos volt a különbség. Természetesen egyszer sem forgott veszélyben a zöld-fehérek sikere, továbbra is gyakorolhatták a különböző figurákat.

A folytatásban is lelkesen játszott a Hypo, míg a győriek kicsit könnyelműen védekeztek. Ambros Martín vezetőedző nem is lehetett felhőtlenül elégedett a sima győzelem ellenére sem, edzőmérkőzéshez hasonlító találkozón végül 29-21-es győzelmet aratott az ETO.

Online közvetítés

Hypo NÖ - Győri Audi-ETO 21-29

(II.) 30.p. Tothova a végére megszerezte a tizedik találatát.

(II.) 29.p. Pályára lépését követően Orbán volt eredményes szélről, majd Tothova értékesített két hétméterest. 20-29

(II.) 14.p. Tothova már négy gólnál jár. 13-23

(II.) 13.p. Tothova, Vijunaite a hazaiaknál, Sulland, Görbicz a győrieknél volt eredményes. 12-23

(II.) 9.p. Görbicz ragyogó passzát értékesítette Löke, majd Tothova szépített. 10-21

(II.) 7.p. Potyognak a gólok. Bognár-Bódi, Görbicz és Kovács volt eredményes. 9-20

(II.) 5.p. Wess és Sulland is a kapuba talált. 8-18

(II.) 4.p. Kovács Patrícia gólja után Görbicz és Löke is eredményes tudott lenni. 7-17

Vége az első félidőnek!

29.p. Thurner átlövésből, Tothova büntetőből szépített. 6-15

28.p. Löke is feliratkozott a gólszerzőkhöz. 4-15

26.p. Újabb gyors győri gól, Bognár-Bódi nem hibázott. 4-14

26.p. Kovacsics gól szélről. 4-13

24.p. Görbicz passzát Planéta értékesítette. 4-12

23.p. Mezőnyjátékos maradt a hazaiak kapujában, Planéta használta ki átlövésből, majd Bognár-Bódi is eredményes tudott lenni. 4-11

21.p. Korsós nem hibázta el a büntetőt. 4-9

20.p. Dedic gól szélről. 4-8

20.p. Kovács Ferenc, a hazaik mestere időt kért.

18.p. Tomori használta ki az emberelőnyt. 3-8

14.p. Amorim pattintva lőtt a kapuba. 3-7

13.p. Kaiser és Budecevic szépített a hazaiaknál. 3-6

11.p. Pár perces gólcsendet Planéta tört meg. 1-6

7. Három gyors győri gól. Planéta, Korsós és Broch talált a kapuba. 1-5

3.p. Amorim egyenlített a következő támadás végén, majd Knedliková használta ki, hogy a mezőnyjátékos helyett nem ért be időbe a hazaiak kapusa. 1-2

1.p. Kaiser büntetőjével vezetnek a hazaiak. 1-0

Előzmények - A "félidei" csoportelsőségért lép pályára Nordhausenben az FTC-Rail Cargo Hungaria a női kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, míg a Győri Audi ETO KC-nak kötelező a győzelem az osztrák Hypo NÖ otthonában.

Az FTC és a német Thüringer HC egyaránt úgy áll 3 ponttal, hogy mindkét csapat simán legyőzte a horvát Podravka Koprivnicát és döntetlent ért el a francia Fleury Loiret ellen. Amennyiben a magyar bajnok győzni tudna idegenben, óriási lépést tenne a kvartett első helyéért folyó küzdelemben.

Az ETO remekül kezdett a BL-ben, meggyőző fölénnyel nyert a macedón Vardar Szkopje vendégeként, ám egy hete gyenge teljesítményt nyújtott, s emiatt a dán Midtjylland könnyedén vitte el a két pontot Győrből. Ezúttal a csoportban eddig halványan teljesítő Hypo vár Görbicz Anitáékra, akiknek a papírforma alapján győzniük kell Maria Enzersdorfban.

A hétvége programja

Női BL, 3. forduló

B csoport

Thüringer HC (német) - FTC-Rail Cargo Hungaria, Nordhausen, vasárnap 14.00

Podravka Koprivnica (horvát)-Fleury Loiret (francia), Kapronca, vasárnap 17.30

Az állás: 1. FTC 3 pont (56-44), 2. Thüringer HC 3 (54-48), 3. Fleury Loiret 2, 4. Koprivnica 0

4. Hypo NÖ 0

Az első három helyezettek jutnak a középdöntőbe, ahova magukkal viszik az egymás ellen elért eredményeket.