2015.03.24. 21:49

Női kosárlabda NB I - Egyenlített a Győr a negyeddöntőben

A továbbjutásról határozó találkozót csütörtökön rendezik Győrben.

kisalfold.hu

A CMB CARGO UNI Győr győzött a címvédő PINKK-Pécsi 424 otthonában a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének második mérkőzésén, így egyenlített a párharcban.

A továbbjutásról határozó találkozót csütörtökön rendezik Győrben. Eredmény: negyeddöntő, 2. mérkőzés: PINKK-Pécsi 424 - CMB CARGO UNI Győr 47-60 (16-15, 15-16, 11-12, 5-17) Az egyik csapat második sikeréig tartó párharc állása: 1-1.

PINKK–CMB Cargo UNI Győr  47–60  (16–15, 15–16, 11–12, 5–17)
Komló, női mérkőzés, rájátszás az 1–8. helyért. V.: Györffy, Farkas, Balog.

PINKK: FAULKNER 12/3, Sarok 9/6, Egnell 6, Őri 8/3, Stewart 4. Cs.: Halvarsson 2, Ruják 3/3, Sánta 3/3. Edző: David Leman.

Győr: RADOCAJ 20/9, Koch 2, IVANOVIC 12/9, LAKLÓTH 7/3, VAJDA 11/3. Cs.: Czirják 3/3, Vincze 5, Horváth K. Edző: Völgyi Péter.

Villámrajtot vett a PINKK, 10–4-re ellépett, de egy 9–4-es rohanással felzárkóztak a győriek, a játékrész egypontos hazai vezetéssel zárult (16–15). A második tíz perc elején Ivanovic egy triplával egyenlített (18–18). A negyed közepén már nyolcpontos volt (21–29) a győri előny. A félidő 31–31-es döntetlennel zárult.

A második félidőben a vendégek szerezték az első két kosarat (31–35), de nem sokkal később már öt pont volt a PINKK csapatának előnye (42–37). A slusszpoén Vajda triplája volt a végén, így előnyből kezdhette a zárófelvonást az UNI Győr (42–43). Ebben Radocaj szerzett fontos triplát, s innentől kezdve már nem volt megállás. A PINKK a 36. percben Sarok révén szerezte a szakasz első hazai kosarát, ami egészen a végéig az egyetlen volt, miközben Radocajék 17 pontot dobtak.

A párharc csütörtökön Győrben dől el. A találkozó 16.30 órakor kezdődik a Magvassy-csarnokban.

[namelink name="Völgyi Péter"]: – Azt hiszem, ez így igazságos. Nem gondoltam volna, hogy háromszor kell nyernünk, hogy továbbjussunk, de mindent megteszünk csütörtökön, hogy ezt elérjük.