2025.06.17. 14:46
Agyevő amőba: elhunyt a kórházban a fertőzött kisfiú
Szörnyű hírt közölt a szlovákiai kórház. Meghalt a 11 éves kisfiú, akit agyevő amőba fertőzött meg.
Meghalt az a tizenegy éves erdőháti fiú, aki június 14-én szombaton került a pozsonyi gyermekkórházba (NÚDCH). A gyermek szervezetét egy ritka, halálos parazita, egészen pontosan agyevő amőba támadta meg –írja a KEMMA.

Forrás: kemma.hu
Ahogy a KEMMA cikkében olvasható: a fiú utoljára a párkányi Vadas Termál medencéiben mártózott meg. Napokkal ezután jelentkeztek nála a tünetek. A Vadasban még tartanak a közegészségügyi vizsgálatok, a fürdő június 20-ig zárva tart. Még vizsgálják, hogy juthatott fiú szerveztébe a parazita, írta az Új Szó.
Agyevő amőba fertőzést kaphatott a fiú
Mindannyian rendkívül sajnáljuk, de a NÚDCH orvosainak és egészségügyi dolgozóinak maximális erőfeszítései ellenére sem sikerült megmenteni a fiú életét
– jelentette be a kórház szóvivője, Dana Kamenická.
Ahogy arról már portálunkon beszámoltunk: az agyevő amőba (Naegleria fowleri) meleg édesvízben fordul elő, és agygyulladást okoz. A fertőzés rendkívül ritka, de szinte mindig halálos. A fiú korábban a párkányi Vadas termálfürdőben is járt, ezért a fürdőt elővigyázatosságból ideiglenesen, június 15-én és 16-án bezárják, a vízminták elemzése folyamatban van. További megbetegedést eddig nem regisztráltak.
További részletek a KEMMA oldalán.