2025.05.21. 20:27
Képviselő testületi ülés Mosonmagyaróváron: közbiztonságról, parkolásról, díjakról is szó lesz
Képviselőtestületi ülésre gyűlnek össze csütörtökön 13 órától Mosonmagyaróváron a Városházán. A képviselők 37 napirendi pont között tárgyalnak közrendről és közbiztonságról, több beszámoló is a témák között szerepel és parkolásról, díjakról is döntenek.
Mosonmagyaróvár Város Önkormányzat képviselő-testülete május 22-én, csütörtökön 13 órakor a Városháza I. emeleti dísztermében ülést tart.

Képviselő-testületi ülés sok napirenddel
Elsőként Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság vezetőjének tavalyi évi beszámolója hangzik el a város közrendjének és közbiztonságának helyzetéről, és e témában maradva a Mosonmagyaróvári Önkormányzati Rendészet 2024. évi tevékenységéről is többet megtudhatunk. Beszámolnak az önkormányzat tavalyi évi költségvetési rendeletének végrehajtásáról, a Flesch Károly Nonprofit Kft. szakmai tevékenységéről – külön kiemelve a könyvtári divízió működését, szó lesz az önkormányzati cégek előző évi mérlegéről is. A felügyelőbizottságok szintén beszámolnak a tavalyi tevékenységükről, ahogy a Települési Értéktár Bizottság is. Módosítják a parkolóhelyekről és a parkolás szabályairól szóló önkormányzati rendeletet. Az együttműködési megállapodás a Lajta folyó torkolat rendezését érintő beruházás érdekében szintén napirenden szerepel, ahogy a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez történő csatlakozás is. Az alapítványok támogatásán túl több díj odaítéléséről is döntenek.