2025.03.21. 16:53
Országos rekordkísérlet a Víz Világnapján - a soproni Hunyadi-iskola is csatlakozott - képgaléria, videó
A Víz Világnapja alkalmából a soproni Hunyadi János Evangélikus Általános Iskola csatlakozott egy országos rekordkísérlethez, melynek célja a tömeges vízivás hazai rekordjának felállítása volt.
A program során a diákok és a tanárok egy időben vettek részt a közös vízfogyasztásban, ezzel is felhívva a figyelmet a víz fontosságára és a megfelelő hidratáció szerepére.

- Intézményünk számára kiemelten fontos a diákok egészséges életmódra való nevelése, hiszen ez nem csupán egy elméleti célkitűzés, hanem a mindennapjaink részét is képezi. Éppen ezért örömmel csatlakoztunk az országos rekordkísérlethez, melynek célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a megfelelő folyadékbevitel és a tiszta víz fogyasztásának fontosságára - mondta el lapunk kérdésre Raffai Balázs, a Hunyadi-iskola igazgatója.
Rekordkísérlet a Víz Világnapján
- A meghívást egy országos e-mail-felhívás keretében kaptuk, és fontosnak tartottuk, hogy részt vegyünk ebben a kezdeményezésben, hiszen napjainkban egyre több gyermek fogyaszt cukros üdítőket a tiszta víz helyett - tette hozzá Bencsik Szilvia, az esemény szervezője.
A soproni Hunyadi iskola is csatlakozott az országos rekordkísérlethez
Fotók: Rombai Péter- A rekordkísérlet egy egyhetes program lezárása volt, amely során különböző módokon ösztönöztük a diákokat a vízfogyasztásra.
A cél az volt, hogy felhívjuk a figyelmet arra, milyen fontos a rendszeres vízivás.
A rekordkísérletben egy fénykép beküldésével vehetünk részt, amelyen a gyerekek és a résztvevők jól megszámolható módon szerepelnek. Emellett egy névsort is mellékelünk, amely tartalmazza a résztvevő tanulók neveit. Büszkék vagyunk rá, hogy részt vehettünk ebben a kezdeményezésben, és bízunk benne, hogy hozzájárultunk a gyermekek egészséges életmódjának előmozdításához - zárta a beszélgetést.