Tudomány

2025.03.28. 11:28

Kenyai kutatások - Pannónia Ösztöndíjprogrammal jutott el a Soproni Egyetem hallgatója Afrikába

Zagyva Zalán Rókus, a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karának hallgatója Kenyában kutatja a makróvilág kis élőlényeit. A fiatalember az afrikai Chuka Egyetemre a Pannónia Ösztöndíjprogram segítségével jutott el.

A Soproni Egyetem aktív részese a Pannónia Ösztöndíjprogramnak. Az egyetem különböző tudományterületein eltérő úti célok és mobilitási formák a legnépszerűbbek; például a faipar és kreatívipar területén a szakmai rendezvényeken való részvétel dominál, míg a természettudományokban a hosszabb tanulmányi és kutatási mobilitások preferáltak. A Pannónia Ösztöndíjprogram hozzájárul a Soproni Egyetem nemzetközi jelenlétének erősítéséhez és hallgatóinak szakmai fejlődéséhez.

Pannónia Ösztöndíjprogram
Zagyva Zalán Rókus az afrikai az afrikai Chuka Egyetemre a Pannónia Ösztöndíjprogram segítségével jutott el Fotó: Zagyva Zalán Rókus

Pannónia Ösztöndíjprogram

- Hangyákat és ugróvillásokat (Collembola) vizsgál a fiatal erdőmérnök jelölt Afrikában- mondta el Prof. Dr. Winkler Dániel, témavezető. Az ugróvillások szinte mindenhol megtalálhatók a Földön, alkalmazkodtak a legkülönbözőbb élőhelyekhez is.  Az Erdőmérnöki Kar Vadgazdálkodási és Vadbiológiai Intézetéből induló téma egészen a Kenya-hegy keleti részéig repítette a Soproni Egyetem hallgatóját, ahol különböző élőhelytípusokat (mezőgazdasági terület, teaültetvény, Vitex keniensis faültetvény, eukaliptusz ültetvény, bolygatott természetes erdő és bolygatatlan természetes erdő) és azok élőlényeit vizsgálhatja. Zagyva Zalánt és a helyi Környezettudományi és Erőforrás-gazdálkodási Kar oktatóit az afrikai egyetem rektora is fogadta - mondta.

Fotó: Zagyva Zalán Rókus

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában