2025.02.06. 18:02
Idén is sikerrel zárult a Médiavéradás - 75 önkéntes 225 betegen segített - fotók, videó
A helyi médik összefogásával idén 75 önkéntes segített beteg embertársai gyógyulásában. Az évtizedek óta februárban megszervezett Médiavéradás az egészségügyi dolgozók véradásával együtt sikerrel zárult, még úgy is, hogy a legtöbben megbetegedéssel küszködnek, emiatt nem adhattak vért.

Fotó: Molcsányi Máté
- Harcsás Judit a Kisalföld egykori újságírója megkereste Kiss Lászlónét, aki a Vérellátó Központban 48 éven keresztül szervezte a véradást a térségben. A kettejük összefogásából valósult meg évtizedekkel ezelőtt az első Médiavéradás, azóta nem csak híradásaikkal, de önkéntes segítségükkel is támogatják beteg embertársaikat a helyi médiaszolgáltatók munkatársai - kezdte portálunknak Kun Szilvia, a Magyar Vöröskereszt Győr-Moson-Sopron Vármegyei Szervezetének igazgatója.

Naponta 1600-1800 önkéntesre van szükség
Minden évben február elején szervezi meg a Vöröskereszt a hagyománnyá vált Médiavéradást, hiszen ez az az időszak, amikor a legtöbb rendszeres véradó is lebetegszik, emiatt pedig új önkéntesekre van szükség, hogy teljesüljön a napi szükséges vérmennyiség.
A vér csak véradással pótolható! A megfelelő mennyiségű és minőségű vérkészlet biztosításához naponta 1600-1800 önkéntes véradó adományára van szükség országosan.
Médiavéradás összefogással
- Büszke vagyok a média munkatársaira, a Kisalföldre, a Győr Pluszra és az Oxygen Médiára, hogy ezúttal nem csak híradásaikkal népszerűsítik a jó ügyet, hanem idejüket és vérüket áldozva segítenek és másoknak is példát mutatnak tettükkel - hangsúlyozta Kun Szilvia.
Hetvenöten nyújtották karjukat február 6-án ami remek szám, hiszen naponta ennél jóval kevesebb az átlag. Aki a Médiavéradáson nem tudott részt venni, ne csüggedjen! Minden nap szükség van a véradókra, így ha teheti, álljon az ügy mellé.
Számos szervezett véradáson lehet még segíteni az év folyamán, vagy Győrben, a Regionális Vérellátó Központban, hiszen a véradás nemcsak a vért kapó, hanem adó emberekre is jótékony hatással van. Olyan ez, mint amikor átmossuk, átszellőztetjük a szervezetünket és megújulunk, így aki egészségesnek érzi magát és elmúlt már 18 éves, de még nem töltötte be a 65. életévét, segíthet mások gyógyulásában. Az egyén tehet önmagáért is, hiszen a legtöbb kutatás szerint például a daganatos megbetegedések esélye is sokkal kisebb azoknál, akik rendszeresen vért adnak.
Médiavéradás 2025 - Segítsen, hogy segíthessünk! Fotók: Molcsányi Máté
Szülésnél és komplikációknál is életet ment a vér
Bella Violetta lelkész-újságíró tavaly óta másként néz a véradásra, ugyanis korábban csak véradóként vett részt beteg embertársaink megsegítésében. Nem kívánt módon, de megtapasztalta a vér jótékony hatását és új erőre kapott. Olyan dolog esett meg vele, ami nők százaival naponta, viszont keveset beszélünk róla. Nagy reménnyel várt magzatjuknak 10 hét után sem lett szívhangja, mire kiírták volna a műtétre, természetes úton veszítette el az új élet reményét.
- A másnapi viziten az orvosom látta, hogy olyan vérszegény vagyok, hogy három egység vért kaptam, hogy újra erőre kapjak. Hálás vagyok az orvosoknak, az ápolóknak és a véradóknak, hogy újra életet leheltek belém - emelte ki Bella Violetta, aki szeretné történetén keresztül felhívni a figyelmet a véradás fontosságára. Mert nem csak betegség, vagy baleset esetén lehet szükség a mással nem pótolható donorvérre. Hanem egy esetleges vetélés, vagy szülési komplikáció során is életet menthet akár egy önkéntes által nyújtott kar.