2025.01.20. 14:32
Mennyit ér 18 ezer győri szavazat? 100 nap után önkormányzati képviselők értékeltek
100 nap eltelte után két civil egyesület önkormányzati képviselői értékelték a győri városvezetés eddigi munkáját. Az önkormányzati képviselők értékeltek, és elegük van abból, hogy nem egyeztet velük a városvezetés, még a legfontosabb kérdésben, a város 2025. évi költségvetésének előkészítésről sem.
Győrben október 1-én vette át a hivatalát Pintér Bence, a baloldali pártok által támogatott polgármester majd megalakult a Fidesz-KDNP többségű közgyűlés, 15 egyéni képviselői helyből tizennégyet szerezve meg. A város működéséhez konszenzusra kell jutniuk a lényeges kérdésekben. A közgyűlésben a Borkaival Közösen a Jövőnkért Egyesület 2, a Civilek Győrért Egyesület 1 képviselővel van jelen. Az önkormányzati képviselők értékeltek 100 nap eltelte után. Fodor Roland és Hajtó Péter hétfőn reggel sajtótájékoztatón mondták el véleményüket az eddig eltelt 100 napról, mert mint mondták, a politikában minden frissen beiktatott vezetőnek, testületnek illik ennyi türelmi időt adni, ugyanis ennyi idő kell, hogy láthatóvá váljanak az új vezetés intézkedésének eredményei.

Önkormányzati képviselők értékeltek
A képviselők elmondták, hogy az eddig eltelt időszakban semmilyen egyeztetésre nem hívták meg a a Civilek Győrért Egyesület és a Borkaival Közösen a Jövőnkért Egyesület képviselőit. Az eddig eltelt időszak meglátásuk szerint arról szólt, ki milyen autóval jár, sikerült elérni, hogy legalábbis egy időre ne épüljön a városban új idősotthon, milliós fizetéssel sikerült munkát találnia a polgármester mellett az MSZP, a Momentum és az LMP politikusainak, a polgármesteri munka legjavát a facebookra való posztolás adja. Arról szólt az adventi időszak, kinek mennyi a tiszteletdíja és hogy a polgármester nem szeretné csődbe vinni a várost. Hajtó Péter elmondta azt is, hogy eddigi javaslatai még a közgyűlés elé sem kerültek.
A képviselők a sajtótájékoztatón elmondták, azt szeretnék elérni, hogy polgármester tartsa tiszteletben 18 ezer pártfüggetlen győri szavazó akaratát és a 2025. évi költségvetés előkészítésébe vonja be a civil képviselőket, mert úgy érzik, beleszólásuk kell legyen olyan kérdésekbe, mint hogy mekkora összeget tud a város az utak javítására fordítani, mennyibe fog kerülni a közösségi közlekedés, jut-e elég forrás a városüzemeltetésre, felkészültek-e a szúnyoggyérítésre, mekkora az intézmények fejlesztésére szánt összeg, mennyit tudnak áldozni a szociális ágazatra, hol és mekkora béremelést terveznek, hogyan alakulnak a bevételek.
Az is szándékuk, hogy egy harmadik, pártfüggetlen közgyűlési frakciót hozzanak létre, ehhez azonban módosítani kellene a közgyűlés szervezeti és működési szabályzatát.