2025.01.11. 09:00
Új év, új élet, új fogadalmak? – Reinhardt Éva önismereti tanácsadó volt podcast adásunk vendége
Az új év kezdetén arról beszélgettünk Reinhardt Éva önismereti tanácsadóval, mitől lehet sikeres vagy sikertelen az újévi fogadalom? A fogadalmak megvalósítása érdekében azt ajánlja a szakember, hogy a hosszútávú célokat bontsuk rövidebbekre és azonnal kezdjük el, ne halogassuk!
Az új év kezdetekor sokan tesznek fogadalmakat, hogy aztán most másképp csinálják ezt vagy azt, mint az előző évben. Jók a fogadalmak, tényleg új életet kell kezdeni? – kérdeztük Reinhardt Éva önismereti tanácsadót.
Fogadalmak újévkor
– Az év végén a karácsonyi elcsendesedésben lehetőség van arra, hogy átgondoljuk az életünket. Ha valamit változtatni szeretnék, arra a legjobb megoldás, ha nem halogatom, hanem rögtön elkezdem és minden egyes nap emlékeztem magamat arra, hogy azt be szeretném tartani, s ezért mindent megteszek. Szerintem ezzel lesz sikeres egy fogadalom megvalósítása, egy általam vágyott dolog – szögezte le a tanácsadó.
Felmerül a kérdés, vajon érdemes-e egész évre terveznünk év elején.
– A hosszútávú célok nehezen kezelhető az elme számára. Le kell bontani és rövidtávú célokkal kell dolgozni. Célszerű azt mondani: ma nem fogom ezt megtenni, s másnap reggel ismét így induljunk neki a napnak. Ne azt mondjuk, hogy hetente háromszor elmegyek úszni, mert akkor csak halogatni fogom. Menjek el aznap és már el is kezdtem megvalósítani az elhatározásomat. Vannak olyan tervek, amelyek azonnal megvalósíthatók. Ez lehet olyan terv, hogy több mozgást építek be az életembe, vagy leszokom a dohányzásról, vagy másfajta kommunikációt szeretnék folytatni a környezetemmel. Ezeket azonnal el lehet kezdeni januárban, viszont ha nagyobb horderejű terveket szövögetek, mint például egy külföldre költözés, azt nem tudom úgy elindítani január 1-én, hogy azonnal megvalósuljon. Ezt egy hosszabb felkészülési időszak előzi meg. Amikor azonban bármilyen helyzetben kényelmetlenül érzem magam, azonnal meghozott döntésekre és változásokra van szükség. Ha kapok egy rossz eredményt az orvostól, hogy diétáznom kell, akkor amint kijövök a rendelőből, azonnal elkezdhetem. Azonnal meg kell hozni a döntést és lehetőleg azonnal el kell kezdeni a változást. A szokásoktól való megszabadulás nagyon-nagyon nehéz, mert a szokások belerögzülnek a mindennapjainkba. Az a sikeres, ha a szokásaimmal járó cselekvéseimet kiiktatom és másokat veszek a helyére. Ha reggel a kávé mellé rá szoktam gyújtani a teraszon, akkor nem megyek ki a teraszra és így nem fogok rágyújtani. Akkor lesz sikeres bármilyen változás, hogy ha nem hozom magamat abba a helyzetbe, amikor azt csinálni szoktam, másrészt felkészítem magam és megtanulom, hogy ha abba a helyzetbe kerülök, akkor hogyan tudom kezelni – tanácsolta Reinhardt Éva, aki nem csak tanácsadással foglalkozik, Győrben jól ismert és elismert Wonder WMN Győr díjazott.
Hallgassák meg Reinhardt Évával készült podcastünket!
kisalfold.hu podcast
- Győri Padlásszínház újraalkotói - Mikrofon előtt Hajdu Tibor és Móczár Bence
- Esélyek hátrányos helyzetben élő gyermekeknek Mosonmagyaróváron
- A kutyatartás felelősség - Kunert Andrea kutyatrénerrel beszélgettünk
- Milliók régi otthonokra - Milyen támogatásokat vehetünk igénybe otthonunk felújításához?
- Évösszegző a győri fotográfussal, Szabó Bélával - Hallgasd meg podcastunkat!