Hiánypótló orvosi eszközök

2024.12.28. 07:00

Jótékonysági vadászatot tartottak - A kórházak gyermekosztályait támogatják – fotók, videó

Évek óta hagyomány, hogy december 27-én Magyarország valamennyi vármegyéjében megrendezik az országos jótékonysági vadászatot. Győr-Moson-Sopronban Mindszentpusztán és Peresztegen gyűltek össze a vadászok. Utóbbi helyszínen az Aranypatak Vadásztársaság volt a szervező.

- A jótékonysági vadászat mind a 19 vármegyében egy időben zajlik, a bevételből pedig az adott vármegye kórházainak gyermekosztályait támogatjuk. Idén országosan 39 helyszínen szerveztek vadászatot, Győr-Moson-Sopronban Mindszentpusztán és Peresztegen - foglalta össze a jótékonysági program legfontosabb tudnivalóit Rózsás György megyei koordinátor. Hozzátette, vármegyénkből több, mint negyvenen vesznek részt az idei vadászaton.

Jótékonysági vadászat
Vadon László (középen), az Aranypatak Vadásztársaság elnöke tartotta a jótékonysági vadászat eligazítását az Aranypatak peresztegi vadászházában. 
Fotó: Máthé Daniella

Peresztegen, mint az elmúlt évben, úgy idén is az Aranypatak Vadásztársaság a szervező. A Hidegség és Nagycenk közötti területen péntek hajnalban engedték szabadon a nevelt fácánokat - résztvevőkként hármat -, ezekre vadásztak. 

- Vadásztársaságunk ötödik alkalommal rendezi meg a jótékonysági vadászatot, amelyen a részvételi díj ötvenezer forint. A legtöbben Sopronból és környékéről csatlakoztak a kezdeményezéshez - mondta el Vadon László, az Aranypatak Vadásztársaság elnöke, a vadászat vezetője, aki a reggeli eligazítást tartotta az Aranypatak peresztegi vadászházában. 

  • Jótékonyság Mindszentpusztán és Peresztegen 
  • Magukénak érzik az ügyet 
  • Kutyák hajtják fel és gyűjtik be az elejtett madarakat

Vadon László örömmel közölte a jelenlévőkkel, hogy idén már a Soproni Erzsébet Oktató Kórház gyermekosztálya is bekerült a támogatott intézmények közé. A peresztegi vadászaton befolyt összegből őket segítik, a mindszentpusztai bevétellel pedig a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház gyermekosztályát. 

- Ez azért fontos, mert így a soproni és környékbeli vadászok, valamint a támogatók még jobban magukénak érzik az ügyet. Mi itt élünk, ide tartozunk, a helyi embereket akarjuk segíteni - nyomatékosított Vadon László. Hozzátette, a vadászat költségeinek levonása után fennmaradó összeggel járulnak hozzá egy hiánypótló műszer beszerzéséhez a gyermekosztály számára.

Dr. Fejes Gábor, a soproni kórház orvosigazgatója is jelen volt a reggeli egyeztetésen. Mint mondta, hálásak a felajánlásért. A gyermekosztály vezetőivel egyeztetnek arról, hogy milyen eszközökre van leginkább szükségük a munkájukhoz. 

Az ilyen típusú vadászatokon nagy szerepük van a kutyáknak, hiszen ők hajtják fel és gyűjtik be az elejtett madarakat. Pálfalvi Edit kinológus (kutyaszakértő, a kutyafélék fejlődéstörténetével foglalkozik) családjával együtt a kezdetektől részt vesz a programban, minden évben ő szervezi össze a kutyásokat. Közreműködését három évvel ezelőtt - első nőként - Gróf Széchenyi Zsigmond emlékéremmel ismerték el. Idén Győr-Moson-Sopronból Biliczki Jánost tüntették ki a díjjal.

Beteg gyermekeken segít a jótékonysági vadászat

- Sokféle karitatív program van Magyarországon, de kevés olyan, amely tizenkettedik éve változatlan volumenben a kitűzött cél szolgálatában áll. Minden évben hiánypótló orvosi eszközöket adományozunk a kórházak gyerekosztályainak. Az Országos Jótékonysági Vadászat mára Magyarország legszélesebb körre ható karitatív programjává nőtte ki magát. A 12 év alatt általunk beszerzett 389 orvosi eszköz több, mint 310 ezer beteg gyermek gyógyulásához járult hozzá. Az adományokat a gyermekosztályok vezető főorvosaival egyeztetve választjuk ki - beszélt céljaikról Fejes László ötletgazda, a program felépítője, az Országos Jótékonysági Vadászat Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője. 

A magyarság jövője a gyermekeinkben rejlik, az ő egészséges fejlődésükben, gyógyításukban mindenkinek felelőssége van. Nagyon büszkék vagyunk azokra a vadászokra és támogatókra, akik az elmúlt években mellettünk álltak 

- tette hozzá Fejes László. 

Azt is elmondta, hogy idén megjelent az Országos Jótékonysági Vadászat kulturális lenyomata. A több, mint 300 oldalas, színes, fényképekkel gazdagon illusztrált kiadvány összefoglalja azokat a történéseket, amelyek az első évtized mérföld kövei voltak. Elmondják benne a véleményüket a programról a 25 támogatott kórház főigazgatói, a gyermekosztályok vezetői és megszólalnak ismert művészek, sportolók, valamennyien a jótékonysági program nagykövetei.

Összefogott a vadásztársadalom

A jótékonysági vadászat 2013 óta ismert a magyar vadásztársadalom előtt. Ötlete Fejes László sportvadásztól származik, aki az Országos Jótékonysági Vadászat Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője. Korábban - magánemberként, ikertestvérével Fejes Endrével közösen - támogatója volt a Fejér Vármegyei Szent György Kórház gyermekosztályának. Idővel nagyobb volumenű támogatáshoz szerette volna hozzájuttatni az intézményt, ekkor született meg a jótékonysági vadászat ötlete, amelyhez felkérte az Országos Magyar Vadász Kamara Fejér Vármegyei Területi Szervezetét. Míg az induló évben, 2013-ban nagyságrendileg 40-en regisztráltak a vármegyei eseményre, addig 2019-ben az első országos jótékonysági vadászatra résztvevőkkel és támogatókkal együtt 1.200 sikeres regisztráció érkezett. Az ország összes vármegyéjében egy időben, december 27-én meghirdetett jótékonysági vadászat bevételéből az adott vármegye kórházának gyermekosztályát támogatják.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában