101 éves korában szabadulhatna

2024.12.27. 14:13

Ártatlannak tartja magát – Beperelte a magyar államot a bőnyi rendőrgyilkosság elítéltje

A bőnyi rendőrgyilkosságért 2019-ben jogerősen életfogytiglanra ítélt Győrkös István ma is ártatlannak tartja magát.

Győrkös Istvánt öt éve ítélték életfogytiglanra a bőnyi rendőrgyilkosságért. Ahogy arról akkor is beszámoltunk: Győrkös István az ítélethozatal után is azt mondta: Nincs semmi bizonyítékuk ellenem – állította. A jelenleg is raboskodó Győrkös 101 éves korában szabadulhatna feltételesen, ám ezt ő nem akarja megvárni – írja a Blikk.

Bőnyi rendőrgyilkosság Győrkös István
Bőnyi rendőrgyilkosság – Győrkös István továbbra is ártatlannak tartja magát.
Forrás: MW achívum

– Mivel szeretném, hogy az igazság kiderüljön, bízom abban, hogy ez megtörténhet. Ahogy abban is, hogy az ügyfelem még élve kiszabadulhat a börtönből. Két-három havonta szoktam vele beszélni. Lelkileg nagyon erős, és a pszichés, szellemi állapota is teljesen rendben van. Ilyen idős embernél már lehetne demencia, de nála nincsen szó ilyesmiről – mondta a Blikknek dr. Takács Zoltán, Győrkös István ügyvédje. 

Győrkös tovább küzd az igazáért, olyannyira, hogy a Blikk információi szerint bő fél éve egy pert is elindított, majd juttatott el egy beadványt Strasbourgba, az Emberi Jogok Európai Bíróságára.

Bőnyi rendőrgyilkosság – korábban is megtámadták a bíróság ítéletét

Korábban: 2016-ban akartak házkutatást tartani engedély nélküli fegyverek után kutatva Győrkösnél, aki ekkor egy gépkarabéllyal lelőtte a házkutatásra kiszálló Pálvölgyit

A tűzharcban Győrkös is súlyosan megsérült. Öt évvel ezelőtt, 2019 decemberében ítélték jogerősen életfogytiglanra. A férfi és ügyvédje korábban, négy éve is megtámadta a bíróság ítéletét, de a Kúria helyben hagyta a Győri Ítélőtábla elutasítását.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában