2024.11.21. 16:39
Széchenyi Egyetem: stratégiai megállapodás az innováció és a kutatás-fejlesztés útján
Stratégiai megállapodást kötött a Széchenyi István Egyetem a világ egyik legnagyobb szarvasmarha, sertés, juh és hús import-export cégének, a Hunland Cégcsoportnak hazai képviselőjével, a Hunland Service Kft-vel és a vele szorosan együttműködő reAgro kutató-fejlesztő vállalkozással. Hogy mit várnak a stratégiai megállapodástól, a szerződés aláírásakor kiderült.
A Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar tanácstermében csütörtökön stratégiai együttműködési megállapodás született az Alma Mater, a Hunland Service Kft.-és a reAgro kutató-fejlesztő vállalkozás között.
Stratégiai partnerségben
Dr. Tóth Tamás, a mosonmagyaróvári kar dékánja kiemelte: a kilenc karral, 15 ezer hallgatóval rendelkező egyetemen erős a vállalati fókusz, kiemelt cél, hogy minél több és minél jobb vállalati kapcsolatokat építsenek, és hisznek a gyakorlati oktatás kulcsszerepében. A projekt alapú oktatás irányába mozdultak el. A dékán köszönetet mondott a két cég képviselőinek és az együttműködésben tevékenykedő kollégáinak.
A vállalati kapcsolatokért felelős dékánhelyettes, dr. Ásványi Balázs is azt hangsúlyozta, hogy mindig érdekükben állt a széles vállalati háló kialakítása, annak bővítése, de az is, hogy ezeket az együttműködéseket tartalommal töltsék fel: cél, hogy ezekből hasznosítható tudásanyag keletkezzen, hogy egymás tudását kiegészítsék, hiszen egyre nagyobb kihívások mutatkoznak a mezőgazdaság terén. A közös kutatások révén a felnövekvő generációkat is piacképes tudással vértezik fel. Dr. Varga Zoltán, a Vízgazdálkodási és Természeti Ökoszisztémák Tanszék egyetemi docense a tanszék nevében fejezte ki örömét az együttműködés miatt. Mint mondta, a változó környezet maximálisan indokolja, hogy alkalmazkodjunk, és ehhez a közös tudást használják fel.
Stratégiai megállapodást kötött a Széchenyi Egyetem Mosonmagyaróváron
Fotók: Kerekes IstvánLehetőség a fiatal agrárszakembereknek
Hipszki Tibor, Hunland Service Kft. operatív, pénzügyi és stratégiai igazgatója a vállalkozást mutatta be. A Hunland cégcsoport 1992-ben alakult élőállat kereskedelmi cégként. A világ egyik legnagyobb szarvasmarha, sertés, juh és hús import-export cégévé fejlődött, holland és magyar gyökerekkel. A cégcsoport fő tevékenysége mellett kiegészítő termékekkel is ellátja partnereit. A folyamatos fejlesztés eredményeképpen tevékenysége tejtermeléssel is kiegészült. A három magyarországi és egy görögországi telephelyén összesen több, mint 4000 tejelő tehenet tartanak, mellette növénytermesztéssel, valamint technológia- és termékfejlesztéssel is foglalkozna, míg idén egy kocatelep elindítását is tervezik. A vállalkozás az innováció, a hatékonyabb termelés és versenyképesség céljából kíván együttműködni, s mint Hipszki Tibor hangsúlyozta: az ezer dolgozót foglalkoztató cég számít az ifjú agrármérnökökre, fontos számukra a társadalmi felelősségvállalás, és hogy az egyetemi hallgatóknak helyet biztosítanak.
Innovatív megoldások a kihívásokra
Innovatív megoldásokkal válaszoljunk együtt a globális kérdésekre – fogalmazta meg az együttműködés esszenciáját dr. Gubó Eduárd, aki Pordán-Háber Dórával alapította a reAgro Kft.-t, s mindketten kötődnek a karhoz. Kutatásaikat, vizsgálataikat eddig is a Hunland cégcsoport telephelyein, annak támogatásával végezték. Mindkét alapító tagja a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karán végzett.
- Az együttműködés célja olyan termékek és technológiák fejlesztése, melyek az állattenyésztési ágazat kihívásainak mérséklésében nyújthatnak segítséget. A vállalkozás és a kar kutatási tevékenysége több ponton egybevág és új, hiánypótló területet jelent a mezőgazdaságban.
- Mindkét vállalati partnerre igaz, hogy jelen együttműködés kölcsönösen kiváló pályázati lehetőségeket kínál, professzionális módon segítik a további kutatásokat és az innovációt, valamint gyakorlóhelyet és bemutató területet biztosít az egyetem hallgatói számára.
- A Hunland Cégcsoport nemzetközi kapcsolati hálója további lehetőségeket tartogat az egyetem szinte valamennyi fókuszterületét tekintve.