Prevenció

2025.06.20. 12:00

A vakációra adtak tanácsokat a rendőrök Hegyeshalomban

A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság bűn- és baleset-megelőzési munkatársai három témakört magába ölelő prevenciós előadásokat tartottak a hegyeshalmi Lőrincze Lajos Általános Iskola diákjainak.

A vakációra adtak tanácsokat a rendőrök Hegyeshalomban

Forrás: police.hu

A tanulók június 18-án délelőtt a rendőrség munkatársainak segítségével elevenítették fel a biztonságos közlekedéssel kapcsolatos ismereteiket, majd azokat gyakorlati foglalkozás keretében is bemutathatták - írta a police.hu.

Ugyanezen a napon interaktív formában esett szó a szünidő biztonságos eltöltéséről és a nyár – különösen a vízpartok – veszélyeiről, valamint a segélyhívószámok szabályszerű használatáról.

A bűnmegelőzési szakemberek – a DELTA program keretében – a 8. osztályos fiataloknak adtak tájékoztatást a kábítószerek káros hatásairól, használatuk büntetőjogi következményeiről. Felhívták a felsősök figyelmét, hogy minden esetben mondjanak NEM-et a drogra, és átbeszélték, hogy azt milyen formában is tegyék, illetve tehetik meg.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában