Összehangolt akció

2025.04.19. 13:45

Pincében termesztettek drogot – Lecsapott rájuk a rendőrség

Összehangolt akción ütöttek rajta két mosonmagyaróvári férfin a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság nyomozói, együttműködve a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Közterületi Támogató Alosztály munkatársaival. Az elkövetők pincében gondozták a marihuana ültetvényüket.

A 42, illetve 56 éves elkövető egy belvárosi lakóház pincehelyiségében hozták létre a cannabisz-ültetvényüket Mosonmagyaróváron – számolt be róla a rendőrség. 2025. április 12-én reggel éppen a növények gondozását fejezték be, amikor elfogták őket a rendőrök.

Az elkövetők pincében gondozták a marihuana ültetvényt. 
Fotó: police.hu

Marihuana ültetvény a pincében

A helyszínen végzett kutatások során az egységek 69 fejlett, 56 fejlődésben lévő növényi cannabisz-egyedet, 18 kilogramm kábítószergyanús zöld növényt és 90,6 gramm fehér port találtak. Ezek mellett kábítószer termesztéséhez, gondozásához és porciózásához szükséges tárgyakat és eszközöket foglaltak le a rendőrök.

További kábítószergyanús fehér port és zöld növényi törmeléket találtak a nyomozók az 56 éves gyanúsított lakásán. A férfiaktól lefoglaltak továbbá egy-egy Audi 4G típusú személygépjárművet, készpénzt és mobiltelefont. Igazságügyi szakértő megállapította, hogy a zöld növényi származék kábítószer.

A két férfit őrizetbe vették a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai, és kihallgatták őket jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer birtoklása bűntett miatt, valamint kezdeményezték letartóztatásukat, amelyet elrendelt a Mosonmagyaróvári Járásbíróság.

További képek ITT.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában