2025.02.14. 21:32
166 helyre tört be egy román férfi Ausztriában, letartóztatták
Közel egymillió eurós a kárt okozott egy román férfi. Beismerte a tettét a férfi, aki megtartotta a vonatjegyeket, amikkel a betörések helyszínére utazott.
Ausztriában egy 41 éves román állampolgárt tartóztattak le, miután a hatóságok szerint 166 betörést követett el az ország nyolc tartományában - írta az ORF információi alapján a vaol.hu. A betörő 2022 márciusa óta tevékenykedett, főként iskolákba és közintézményekbe tört be, jelentős anyagi károkat okozva. A letartóztatás után beismerte a tettét.

Forrás: Shutterstock
A bécsi lakásán fogták el a betörőt
A rendőrség szerint a férfi 2022 márciusa és 2024 januárja között hajtotta végre a betöréseket, amelyek során elsősorban készpénzt és alkalmanként elektronikai eszközöket tulajdonított el.
Az ellopott tárgyak összértéke meghaladja a 250 ezer eurót, míg az általa okozott rongálási kár körülbelül 680 ezer euróra tehető. A teljes kár így több mint 930 ezer eurót ér el.
- Összesen 141 esetet regisztráltak iskolákban.
- Emellett a férfi 11 alkalommal az Osztrák Munkáskamara (Arbeiterkammer) és az Osztrák Szakszervezeti Szövetség (ÖGB) épületeit célozta meg.
- További 14 alkalommal egyéb középületekbe tört be.
A legtöbb betörést Alsó-Ausztriában (Niederösterreich) követte el, ahol 64 helyszínen tevékenykedett. Ezt követte Felső-Ausztria (46 helyszín) és Stájerország (28 helyszín). A további tartományok közül Burgenlandban 12, Karintiában és Salzburgban 6-6, míg Vorarlbergben és Bécsben 2-2 betörést regisztráltak.
A gyanúsítottat Bécsben található lakásán fogták el a rendőrök. A házkutatás során a hatóságok jelentős mennyiségű bizonyítékot találtak, amelyek alátámasztották a férfi bűnösségét.
Többek között lefoglaltak: 250 vonatjegyet, amelyekkel a férfi utazott a betörések helyszíneire, 23 csavarhúzót, 2 drótvágót, 16 pár cipőt és különféle ruhadarabokat.
A gyanúsított beismerte tettét, jelenleg előzetes letartóztatásban van a St. Pölten-i igazságügyi intézetben.
Vigyázzunk otthonunkra!
Ne hagyja otthonát riasztóberendezés nélkül. A betörők a lakatlan ingatlanokba előszeretettel kukkantanak be. A részetekért IDE>> kattintson.