2025.01.26. 11:53
Lézerrel a sztrádán – Fénycsóvával akart bosszút állni a mögötte közlekedőn – videó
Újabb elképesztő eset történt nemrég egy hazai sztrádán. Egy autós lézerrel akarta elvakítani a mögötte közlekedőt, mert az nem tartotta a követési távolságot.
Lézerrel állt bosszút egy autós egy másik sofőrön a napokban, az eset az M2-es autópályán történt. Lézerrel akarta elvakítani a mögötte közlekedőt, mert az nem tartotta a követési távolságot – számolt be róla nemrég a Tények.

Forrás: tenyek.hu
Mint az a cikkben olvasható, a sofőr nem tartotta a követési távolságot, ezért az előtte lévő többször is a fékre lépett. Ez nem tetszett a másik autósnak, ezért elővett egy lézert és azzal akarta elvakítani. Az esetről videó is készült, a Tények.hu videójában megszólaló szakértő szerint életveszélyes volt a mutatvány. A videót itt tekintheti meg.
Lézerrel okozhattak volna életveszélyt
Nem ez volt az utóbbi időben az első olyan eset, amikor lézerrel, fénycsóvával okozhattak volna életveszélyes balesetet hazánkban. Ahogy arról portálunkon korábban beszámoltunk, a győri rendőrök a lakosság segítségét kérték egy közlekedési bűncselekmény körülményeinek tisztázása érdekében. Egy ismeretlen személy tavaly szeptemberben zöld színű fénycsóvával világított meg egy repülőgépet.

Az eset a police.hu közlése szerint szeptember 28-án az éjjeli órákban történt, amikor valaki repülőgépével Magyarországon keresztül Spanyolországba tartott, majd Gönyű – Nagyszentjános – Ács települések háromszögében egy ismeretlen személy egy kéken megvilágított toronyból – balesetveszélyes és zavaró módon – körülbelül öt percen keresztül zöld színű fénycsóvával világította meg a légi járművet, amely ekkor 1700-1800 méter magasan repült.