Nyomoz a rendőrség

2025.01.02. 10:04

Megvan az elkövető - Elkapták a hegykői bomba gyártóját

A rendőrség és a hegykői önkormányzat összefogásának köszönhetően rekordidő alatt fogták el a hegykői templomnál hagyott bomba készítőjét.

Néhány nap alatt megoldotta a rendőrség a szilveszter éjszakáján, a hegykői templomnál talált bomba ügyét, és sikeresen elfogták az elkövetőt, aki egy néhány évig Hegykőn élő, 50 év körüli férfi. 

bomba
A bomba szilveszter éjszakáján borzolta a kedélyeket. A csomagot a hegykői templom kapujában találták Fotó: Szigethi István

Rendőrkézen a bomba készítője

Tegnap portálunk is beszámolt róla, hogy szilveszter éjszakáján a hegykői templomnál rejtélyes csomagot találtak. A gyanús pakk, amelyen óra, telefon és madzagok is voltak, azonnal felkeltette a járókelők figyelmét. A helyzet súlyosságát felismerve a helyszínre tűzszerészeket hívtak, akik a lehető legnagyobb elővigyázatossággal kezelték az esetet. A rendőrség azonnal megkezdte a nyomozást, járták a házakat, a kamerák felvételeit kockáról, kockára nézték át, amelynek meg is lett az eredménye.

A rendkívül gyors felderítés az egész közösséget megnyugtatta, hiszen az eset komoly aggodalmakat keltett a helyiek körében. Szigethi István polgármester elmondása szerint a templomnál nem először találtak gyanús csomagot: fél évvel ezelőtt egy másik csomagra bukkantak, amely azonban nem bombát tartalmazott, hanem többek között egy Bibliát.

A korábbi eset különös fordulatot hozott a nyomozásban is. Az akkor talált csomagot a polgármester kolléganői megőrizték, és a rendőrség most, a csomagok közötti hasonlóságok miatt, felhasználta a nyomozás során. Ez az apró, de jelentős részlet is hozzájárulhatott ahhoz, hogy a hatóságok rekordidő alatt azonosítsák és elfogják a gyanúsítottat.

Az ügy továbbra is folyamatban van, de az elkövető kézre kerítése megnyugvást hozott a helyieknek. A polgármester hangsúlyozta, hogy a hatóságok precíz munkája és a lakosság együttműködése nagyban segítette a gyors eredményt. 

- Fontos, hogy az emberek továbbra is figyeljenek és jelezzenek minden szokatlan eseményt, mert ezek az apró mozaikdarabok teszik lehetővé az ilyen esetek gyors megoldását – tette hozzá Szigethi István.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában