Gasztronómiai különlegesség

2025.01.06. 07:00

A legkiválóbb luxuséttermek tányérjára kerül a kisbajcsi kaviár – Michelin-csillagos helyek beszállítói - videóval

Kisbajcson forgatott a francia étteremkalauz stábja, ugyanis itt készülnek a legfinomabb kaviárok. Akár 20 évig is nevelnek egy halat a kaviár miatt.

A luxus és a prémium fokmérője a francia Michelin Guide éttermi kalauz által meghatározott pontrendszer, amely az úgynevezett Michelin-csillagokban csúcsosodik ki: minél több csillagot ítélnek egy helynek, annál exkluzívabb. Az éttermi hierarchiában ezeknek a helyeknek beszállítani hatalmas büszkeség. A kisbajcsi székhelyű Bajcshal a gasztronómia egyik különleges területén végez kimagasló munkát, kaviárt állít elő a legkiválóbb minőséget elváró éttermeknek. 

A kaviárkirály, Szilágyi Gábor
A kaviárkirály, Szilágyi Gábor
Fotó: Michelin Guide

A Michelin Guide francia stábja forgatott Kisbajcson 2024 nyarán, Instagram oldalukra pár napja került ki az a videó, amelyben Szilágyi Gábor igazgató számol be a kaviár előállításának nehézségeiről.

– Mindentől óvjuk a halainkat, minden rezdülésüket figyeljük, míg asztalra kerül a kaviár – árulta el a videóban az igazgató, büszkén hozzátéve, hogy kisbajcsi halakat mindenféle hormon, hozamfokozó és gyógyszer nélkül nevelik.

Hosszú az út a kaviárig

A szakma nehézségeivel kapcsolatban azt is elmondta, minden halfaj más-más korban válik ivaréretté, több év kell nekik ehhez. A kecsegének 5, a szibériai tokhalnak 8, a vágótoknak 12, a vizának pedig akár 20 év is kell a folyamathoz, így nem is meglepő, hogy a széltől is óvják a bajcsi halakat.

– A kecsegének apróbb szemű, de nagyon zamatos a kaviárja, sokan szeretik, a szibériai toké nagyon halas ízű, míg a vágótoké inkább diós-mogyorós ízvilágú, krémes állagú – fogalmazta meg Szilágyi Gábor.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában