Kétszer is megrendezik egy évben

2024.11.12. 18:40

Állásbörze Győrben: gyakorlati tudás is kell a diploma mellé

A győri egyetemen megtartott Széchenyi Állásbörzére akkora az igény, hogy évente kétszer is megrendezik.

Fotó: Csapó Balázs

Állásbörzét szerveztek a győri Széchenyi István Egyetemen november 12-én. A program célja, hogy a cégek képviselői és a fiatal, leendő munkavállalók közvetlen kapcsolatot alakíthassanak ki, beszélgethessenek karrierlehetőségeikről. Az eseményre a szervezők az egyetemi hallgatók mellett diplomás és szakképzett fiatalokat vártak.

Az állásbörze arra is lehetőséget adott, hogy gyakorlati tippeket sajátítsanak el a fiatalok
Az állásbörze arra is lehetőséget adott, hogy gyakorlati tippeket sajátítsanak el a fiatalok. Gömböcz Péter és Szalai Glória a képen.
Fotó: Csapó Balázs

– Az őszi állásbörzénken több mint negyven cég állított standot – mondta el a Kisalföld kérdésére Zentai Effi, az esemény főszervezője. – Az állásbörzét félévente rendezzük meg, a következő áprilisban lesz. Úgy gondolom, ez a program kiváló lehetőség arra, hogy a hallgatók gyakorlati helyet, vagy jó állást találjanak maguknak. A széchenyis diploma értékét növelik azok a tapasztalatok, amiket a hallgatók tanóráik mellett tudnak megszerezni. Ha részt vesznek a különböző céllal megalakult hallgató csoportokban, nagyon sok gyakorlati tudásra tehetnek szert.

Egyszerre tanul és dolgozik

Egyetért a főszervező gondolataival Sellei Bálint is: ő annak a hallgatói csapatnak a tagja, ahol az egyetemisták motort terveznek és gyártanak.

– Gyakorlati tudást kapunk, a megszerzett tudásunkat pedig megosztjuk egymással – fogalmazta meg a fiatal hallgató, aki a csapatban fékpadokkal foglalkozik, és egyetemi tanulmányai mellett az Audi Hungáriában dolgozik az ipari mérnökségen.

Sellei Bálint is az állásbörze résztvevője volt: mint mondta, tanulás mellett dolgozik is
Sellei Bálint is az állásbörze résztvevője volt: mint mondta, tanulás mellett dolgozik is 
Fotó: Csapó Balázs

Közvetlen kapcsolat a cégekkel

Az eseményen Gömböcz Péter is részt vett, a répcelaki fiatalember HR-szakembernek tanul és a rendezvényen a lehetőségeiről akart tájékozódni.

– Nagyon szerteágazó az érdeklődési köröm, egyebek mellett a mezőgazdaság, a logisztika vagy a színészet is vonz. Úgy érzem, a reál vonal nem az én erősségem, a humán annál inkább – foglalta össze Gömböcz Péter, aki bízik benne, hogy a HR szakiránnyal megtalálta a számításait.

Gyakorlati tanácsokkal is segítettek

Szalai Glória az állásbörzén az Apáczai Csere János Kar Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar emberi erőforrás tanácsadó mesterszakos hallgatójaként, valamint HR-szakemberként gyakorlati tanácsokkal látta el a pályakezdőket. Csoporttársaival olyan online elérhető kiadványt készítettek, amelyben azt foglalták össze, hogyan érdemes önéletrajzot írni, vagy hogyan célszerű felöltözni, felkészülni egy állásinterjúra.

– Talán klisés tanács, de fontos kiemelni, az állásinterjúra mindig pontosan kell érkezni. Ez döntő jelentőségű a felvételnél – hívta fel a figyelmet Szalai Glória. A ruházattal kapcsolatban hozzátette, hogy a fekete-fehér kombinációval nem lehet mellélőni, és a zakó vagy blézer mindig jó választás lehet.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában