2015.11.10. 11:43
Szijjártó: 681 új munkahelyet hoz létre a Continental Magyarországon
A kormány kiemelten támogatta a projektet, amelyhez 1,7 milliárd forinttal járult hozzá.
Legújabb, 5,1 milliárd forint értékű beruházása keretében 681 új munkahelyet hoz létre a Continental Magyarországon, ezek nagy részét Nyíregyházán - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter keddi sajtótájékoztatóján, Budapesten.
A tárcavezető elmondta: a kormány kiemelten támogatta a projektet, amelyhez 1,7 milliárd forinttal járult hozzá.
A beruházással a Continental autóipari beszállító nyíregyházi üzemében új gépsorokat telepítenek, felújítanak egy csaknem négyezer négyzetméteres gyártócsarnokot, építenek egy új raktárcsarnokot, valamint növelik a gyártókapacitást.
Szijjártó Péter hangsúlyozta: az elmúlt években több beruházást is bejelentettek, ami azt bizonyítja, hogy a magyar modell működik, vagyis lehetséges a pénzügyi fegyelem megtartása mellett a gazdasági növekedés és az új munkahelyek teremtése.