PR cikk

2021.04.07. 11:48

Szoboszlai Dominik: Magyarország új futball-gyöngyszeme

Régen volt ekkora hype magyar labdarúgó körül, mint ami mostanában Szoboszlai Dominik körül van, talán Dzsudzsák Balázs PSV-s időszaka volt csak ehhez fogható, az utóbbi évtizedekben.

Dzsudzsákból, végül nem lett az a futballista, mint amit a magyar szurkolók többsége remélt, Szoboszlaiba még bőven meg van a potenciál, hogy sztár legyen belőle világszinten is. Ezúttal róla gyűjtöttünk össze különböző érdekességeket. Ha az Instagramon nézünk körül, Szoboszlai népszerűsége még bőven elmarad Dzsudzsákétól, aki majdnem 1 millió követővel rendelkezik, Szoboszlainak számlálója jelenleg 243 ezernél jár.

A fiatal játékos eddig 4 edzővel dolgozott együtt, ha csak a klubokat vesszük figyelembe, ezek közül a Red Bull Salzburg jelenlegi edzőjénél Jesse Marschnál játszotta a legtöbb mérkőzést, de dolgozott együtt a Borussia Mönchengladbach jelenlegi edzőjével Marco Rose-val is, aki jövőre már a Dortmundot fogja irányítani. Rose edzősége alatt 21 mérkőzésen 5 gólt és 6 gólpasszt jegyzett a magyar játékos egy fogadási oldal szerint, az alternatív linkek az online platformra oldalon.

Szoboszlai az eddigi karrierje során a csapattársai közül a még mindig a Salzburgot erősítő Mwepuval lépett a legtöbbször pályára. A zambiai játékossal 2 csapatban is együtt játszottak, ami alatt 77 közös meccsük gyűlt össze. A második helyen a Salzburg bal hátvédje Ulmer van 74 meccsel, a harmadik pedig a csapat jelenlegi gólvágója Daka, aki 72 mérkőzésen szerepelt közösen a magyar játékossal.

Szoboszlai Dominik 25 millió eurós értékével jelenleg bőven a magyar válogatott legértékesebb játékosa, mögötte 14 millióval Willi Orban következik, majd a harmadik lipcsei Gulácsi Péter fér még oda a dobogóra. Rajtuk kívül nem éri el senki a 10 millió eurót se a magyar csapatból.

A Lipcsében azért más a helyzet, de a top 10-be ott is befér a magyar játékos. A 2000, vagy később született játékosok közül pedig magasan kiemelkedik, hiszen mögötte a 2002-es Lazar Samardzic a második 3 millió eurós értékkel.

Ha csak a tétmérkőzéseket vesszük figyelembe, akkor Szoboszlai a harmadik legfiatalabb gólszerző a magyar válogatott történetében. Csak Illés Gyula és Bene Ferenc tudja megelőzni. Benétől mindössze 12 nappal maradt le azzal, hogy 18 évesen 10 hónaposan és 15 naposan bevette Szlovákia kapuját.

A fiatal játékos piaci értéke 2018 júliusában már elérte az 1 millió eurót, pedig akkor még csak 17 éves volt Szoboszlai Dominik. Például a jelenleg 110 millió eurót érő korábbi csapattársának, Haalandnak, 17 évesen mindössze 300 ezer euró volt az értéke.

A magyar válogatott történetében Szoboszlainak nőtt a legtöbbet az értéke, miután bemutatkozhatott a válogatottban. Az debütálása előtt 2 millió euró volt a játékos értéke, utána pedig ez a szám felugrott 5 millió euróra. Ezen a listán a második helyet Szalai Ádám foglalja el, aki 1,7 millió eurós növekedést produkált a bemutatkozása után, a harmadik helyen pedig Nagy Ádám van, aki 100 ezer euróról 1 millióra növelte az értékét.

Szoboszlai Marco Rossi alatt mutatkozhatott be a válogatottban, azonban 12 mérkőzés alatt még nem jegyzett egy gólpasszt sem. Ebben a statisztikai mutatóban Kalmár Zsolt és Nemanja Nikolics jelenleg a legjobb Rossi kapitánysága alatt 4-4 gólpasszal, Nikolicsnak ráadásul mindössze 10 mérkőzésre volt szüksége ehhez.