párizsi tenisztorna

2021.11.03. 07:30

Fucsovics nagy csatában kapott ki Djokovictól

A magyar sportoló kiélezett, háromjátszmás mérkőzésen maradt alul a szerb világelsővel szemben.

Winner Serbia's Novak Djokovic greets Hungary's Marton Fucsovics (R) after their men's singles tennis match on day two of the ATP Paris Masters at The AccorHotels Arena in Paris on November 2, 2021.

Forrás: AFP

Fotós: Christophe ARCHAMBAULT

Fucsovics Márton kiélezett, háromjátszmás mérkőzésen maradt alul kedden a világelső Novak Djokoviccsal szemben a Párizsban zajló, 3 millió euró (1 milliárd forint) összdíjazású kemény pályás férfi tenisztorna második fordulójában.

Fucsovics, aki hétfőn az első körben három játszmában az olasz Fabio Fogninit múlta felül, nem kezdte jól a mérkőzést, kifejezetten tompán teniszezett és gyorsan elveszítette a szerváját, így a szeptemberi US Openen elveszített fináléja óta első egyes meccsét vívó szerb világelső 3:0-ra elhúzott. A folytatásban némileg koncentráltabbá vált a nyíregyházi játékos, ám továbbra is sokszor rontott, 2:5-nél pedig ismét elbukta az adogatójátékát, ezzel 38 perc alatt a szettet is.

A második felvonás sem indult biztatóan, a magyar sportoló ugyanis első szervajátékában ismét megremegni látszott, Djokovic bréklabdához jutott, ám Fucsovicsnak sikerült fordítania, majd rögtön ezután ő vette el riválisa szerváját. A brékelőny láthatóan megnyugtatta a 29 éves magyar teniszezőt, aki a folytatásban kiválóan adogatott és magabiztosan hozta szerváit, 5:4-nél semmire, ezzel 40 perc alatt egyenlített.

A harmadik szett a korábbiaknál jobban indult magyar szempontból, Fucsovics ugyanis simán hozta első szervajátékát, majd 1:1-nél megnyerte Djokovic adogatásának első két pontját. Innen viszont a szerb „sebességet” váltott és nem csupán saját, hanem Fucsovics következő adogatását is hozta. A magyar ugyanakkor nem adta fel és visszavette a szervát (2:3), ám a pihenő után ismét elbukta a sajátját (2:4), innen pedig már nem tudott visszajönni a meccsbe, így végül két óra játék után veszített.